Valodas un folkloras svētkos iepazīs lietuviešu kultūru

Ziemeru pagasta Māriņkalnā sestdien risināsies IV Valodas un folkloras svētki, kas šoreiz būs veltīti lietuviešu valodas iepazīšanai.

Ziemeru pagasta Māriņkalnā sestdien risināsies IV Valodas un folkloras svētki, kas šoreiz būs veltīti lietuviešu valodas iepazīšanai.
Svētku organizatore un Ziemeru folkloras kopas vadītāja Ilze Briediņa uzsver, ka katru gadu svētkus cenšas rīkot citādāk. Šoreiz to tēma ir "Kopējais un atšķirīgais latviešu un lietuviešu valodā un folklorā".
"Profesore Dace Markus ir izstrādājusi disertācijas darbu par kopīgajām un atšķirīgajām iezīmēm latviešu un lietuviešu valodā, tādēļ arī mums radās ideja, ka šoreiz svētkiem jāvelta šī tēma. Ziemeru folkloras kopa svētkos izrādīs folklarizētu uzvedumu par to, kā lietuviešu puiši braukuši latviešu meitas lūkoties, kā arī izpildīs dziesmas latviešu un lietuviešu valodā," stāsta I.Briediņa.
Svētkos aicināta piedalīties Bauskas lietuviešu kultūras biedrības "Dobilelis" folkloras kopa, kas izpildīs dziesmas lietuviski. Valmieras lietuviešu biedrības vadītāja Regīna Valtenberga stāstīs par zintniecību Latvijā un Lietuvā, Baltu valodu katedras asociētā profesore Laimute Balode - par baltu valodām, bet Latvijas Universitātes profesore Dace Markus - par lietuviešu un latviešu dzejas dienām.
"Valodas un folkloras svētkos pie mums katru gadu viesojas arī Veclaicenes pašdarbnieki. Šogad trīs Veclaicenes kolektīvi gatavojas savām jubilejām, uz svētkiem dosies tikai sieviešu vokālais ansamblis un izpildīs dziesmas lietuviski," saka I.Briediņa.
Viņa uzsver, ka atšķirībā no citiem gadiem, šogad svētki risināsies Māriņkalna tautas namā, nevis Ziemeru pamatskolas telpās.
Pirmajā gadā ziemeriešu organizēto svētku tēma saistījās ar latvju Dainu apkopotāju Krišjāni Baronu, otrajā gadā - kā bērni iepazīst valodu un folkloru, bet trešajā - par mūzikas instrumentiem, mūsdienu valodu un folkloru.

Citu datumu laikraksti

  • Divas taisnības - viena vēsture

    Pagājušajā nedēļā bija vairāki politiski sabiedriski notikumi. Pēkšņās premjera Induļa Emša problēmas ar veselību neietekmēja Latvijas politikas...

  • Sāk ganīties pirmās gaļas šķirnes govis

    Gaujienas pagasta zemniekam Andrim Jegorovam atvestas gaļas šķirnes baltas, melnas un brūnas govis, kas turpmāk ganīsies Ziemeļgaujas ielejā un...

  • Rīko Rudens balli un savdabīgu loteriju

    Gandrīz 200 ilzeniešu sestdien tikās Rudens ballē, kur lustējās, saņēma pateicību no pagasta padomes un piedalījās loterijā, kurai laimestus bija...