Valsts prezidents tiekas ar alūksniešiem

Alūksne vakar bija rotāta valsts karogiem, jo Valsts prezidenta Valda Zatlera vizīte Kājnieku skolas gadadienā ir svētki. Pie Jaunās pils bija karavīru, zemessargu un jaunsargu parāde, kuru pieņēma V.Zatlers.

Alūksne vakar bija rotāta valsts karogiem, jo Valsts prezidenta Valda Zatlera vizīte Kājnieku skolas gadadienā ir svētki. Pie Jaunās pils bija karavīru, zemessargu un jaunsargu parāde, kuru pieņēma V.Zatlers.
"Tieši Alūksnē tika likti pamati atjaunotajai Latvijas armijai. Kopš tā brīža armijā ir notikušas lielas pārmaiņas. Esot vizītē Afganistānā, man bija prieks redzēt labi apģērbtus un bruņotus profesionālus karavīrus. Katra karavīra un virsnieka komanda, kustība, saskaņota rīcība radīja pilnīgu drošības sajūtu par savu valsti. Dzirdēju daudz labu vārdu par latviešu karavīru profesionalitāti no starptautisko spēku komandieriem. Tāpēc saku lielu paldies Kājnieku skolas mācību spēkiem, virsniekiem un karavīriem, jo tieši šeit tiek likti pamati karavīru profesionalitātei," teica V.Zatlers.
Aizsardzības ministrs Atis Slakteris atgādināja, ka pirms 15 gadiem 11.novembrī, kad veidoja Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljonu, pavisam netālu atradās Krievijas armijas karaspēks. Pirms gada līdz ar pāreju uz profesionālo militāro dienestu tika mainīts vienības nosaukums, tagad tā ir Kājnieku skola. Tajā var apgūt kareivju un virsnieku kandidātu militārās pamatzināšanas, ložmetējnieka un tā palīga speciālās zināšanas, kā arī izdzīvošanas iemaņas ziemas apstākļos. Skolā notiek arī granātnieka, militārā transporta B un C kategorijas autovadītāju un vada sanitāru kvalifikācijas paaugstināšanas kursi. Mācību procesu skolā nodrošina 24 virsnieki, 72 instruktori un kareivji.
"Profesionālajai armijai ir vajadzīgi citi principi karavīru piesaistei un apmācībai. Alūksnes Kājnieku skolā tā ir organizēta ļoti labi," atzina A.Slakteris. Viņš novēlēja būt gataviem jauniem izaicinājumiem. Gadadienas svinībās piedalījās arī Nacionālo Bruņoto Spēku komandieris brigādes ģenerālis Juris Maklakovs, Mācību vadības pavēlniecības komandieris pulkvedis Valdis Tālbergs, kā arī citu militāro formējumu pārstāvji.
Pēc kopējām pusdienām Kājnieku skolas ēdnīcā prezidents V.Zatlers atklāja Alūksnes garnizona muzeju. Tas iekārtots ēkā, kurā pirms vairāk nekā 10 gadiem atradās konditorejas cehs. "Jau iepriekšējie vienības komandieri Ainārs Ozoliņš un Aivars Vizulis aizsāka veidot šeit muzeju. Laiks rit strauji, šodiena rīt jau būs vēsture, tāpēc nolēmām 15.gadadienā izveidot ekspozīciju par 7. Siguldas kājnieku pulka un Mobilo strēlnieku bataljona vēsturi. To veidoja skolas karavīri sadarbībā ar Latvijas Kara muzeju un Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzeju," stāstīja Kājnieku skolas komandieris kapteinis Agris Ozoliņš. Muzejā ir trauki ar 7. Siguldas kājnieku pulka simboliku, tāpēc A.Ozoliņam radusies doma, ka tādi varētu būt arī Kājnieku skolai.
Alūksnietis Uldis Veldre muzejam nodevis sava tēva, kurš dienēja Siguldas pulkā, piemiņas lietas. Evertu ģimene dāvinājusi gleznu, kurā attēlots pirmās brīvvalsts armijas karavīrs. To muzeja apmeklētājiem atsedza Andris Everts. Tas ir gleznotāja Kārļa Grūbes darba "Svinīgais solījums" fragments. Savukārt U.Veldre dāvināja prezidentam alūksnieša Gintara Čerbikova gleznu, kurā attēlota senlatviešu pils Tempļa kalnā un Saules tilts. "Lāčplēša ordeņa kavalieris Vilis Spandegs ņēma līdzi karavīru bērnus, tāpēc redzēju, kā 1937. -1938.gadā Saules tiltu būvēja Siguldas kājnieku pulka karavīri. Savukārt otro Saules tiltu palīdzējas celt Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona karavīri," uzsvēra U.Veldre.
Kājnieku skolas apmeklējuma laikā V.Zatlers iepazinās ar ambulanci un pārliecinājās, ka tās telpas no garderobes līdz slimnieku palātām ir gaišas un labiekārtotas, turklāt ambulancē ir moderna aparatūra. Viņš apskatīja Kājnieku skolas un Zemessardzes 31. aizsardzības no masu iznīcināšanas ieročiem bataljona ekipējumu un bruņojumu.
Ar to varēja iepazīties arī pilsētas iedzīvotāji un citi interesenti atvērto durvju dienā, kas bija vakar. Ar profesionālā dienesta, karjeras un militārās izglītības iespējām Bruņotajos Spēkos iepazīstināja Rekrutēšanas un atlases centra pārstāvji.
Gadadienas svinības beidzās ar sanāksmi, kurā Nacionālo Bruņoto Spēku komandieris J.Maklakovs Kājnieku skolas personālsastāvam pasniedza vairākus apbalvojumus. Svētku noskaņu radīja vīru kopa "Vilki".
Prezidents V.Zatlers ar kundzi Lilitu vizīti turpināja Alūksnes Valsts ģimnāzijā, kur tikās ar skolotājiem, jauniešiem un reģionālās preses žurnālistiem Pēc tam augstie viesi apskatīja evaņģēliski luterisko baznīcu, Bībeles muzeju un tikās ar pilsētas iedzīvotājiem. V.Zatlers atklāja Pilssalas tilta izgaismojumu.

Citu datumu laikraksti

 • Guvām pieredzi Briselē

  Oktobra sākumā Eiropas Savienības (ES) informācijas punktu koordinatores devās uz Beļģijas galvaspilsētu Briseli, lai iepazītos ar ES institūciju...

 • Visbiežāk glābēji palīdz kaķiem

  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes brigādes komandieris Igors Dovgans atzīst, ka mājdzīvnieku glābšana parasti nav saistīta ar...

 • Oktobrī strauji samazinājusies dzīvokļu cena

  Nekustamo īpašumu tirgū šobrīd vērojams pieklusums, jo daudzi gaida vēl lielāku cenu kritumu.Nekustamo īpašumu tirgū šobrīd vērojams pieklusums, jo...

 • Vizuļu kolekcija - mašīnas vērtībā

  Alūksnietis Juris Ločs droši vien piedalīsies spiningošanas sacensībās “Rudens līdaka 2007” Alūksnes ezerā, lai gan patiesībā sacensības viņam ne...

 • Būs spiningošanas sacensības

  Alūksnes ezerā 10.novembrī notiks pilsētas domes un Jaunalūksnes pagasta padomes kopējās iestādes “Alja” rīkotās spiningošanas sacensības “Rudens...

 • Izdomā parakstu!

  Uz iepriekšējo konkursu saņēmām vairākas atbildes.Uz iepriekšējo konkursu saņēmām vairākas atbildes. Lūk, labākās: "Šīs laikam durvis uz treknajiem...