Valsts svētkos saņems pašvaldības atzinības rakstu

Inita Gailīte ir starp tiem 11 alsviķiešiem, kas šovakar pagasta kultūras namā saņems pašvaldības atzinības rakstu. I.Gailītei to pasniegs par ilggadēju un apzinīgu darba pienākumu veikšanu un iesaistīšanos pašdarbībā.

Inita Gailīte ir starp tiem 11 alsviķiešiem, kas šovakar pagasta kultūras namā saņems pašvaldības atzinības rakstu. I.Gailītei to pasniegs par ilggadēju un apzinīgu darba pienākumu veikšanu un iesaistīšanos pašdarbībā.
Šis ir pirmais gads, kad Alsviķu pagasta padome šādi sveic savas pašvaldības cilvēkus. "Jūtos pagodināta un patīkami pārsteigta, ka esmu izvirzīta šāda apbalvojuma saņemšanai valsts svētku priekšvakarā. Domāju, ka šajos svētkos katrs mūsu tautietis izjūt ko īpašu - arī es," viņa saka.
Ir piepildījusi sapni
I.Gailīte ir dzimusi Annas pagastā. Pēc 8.klases absolvēšanas viņa pārcēlās uz dzīvi Alsviķu pagastā pie tēva māsas un mācījās Apes vidusskolā, Rīgas Pedagoģiskajā skolā. Pēc tam sāka strādāt Alsviķu bērnudārzā par audzinātāju. Pirms diviem gadiem viņa absolvēja Latvijas Universitātes Pedagoģijas fakultāti. Nākamgad augustā būs 20 gadi, kopš viņas darbavieta ir Alsviķu bērnudārzs. Pašlaik viņa ir skolotāja vecākajai "Saulītes" grupiņai, kurā ir 28 bērni.
"Jau daudzus gadus izjūtu sevi kā īstenu alsviķieti. Var teikt, ka šeit ir manas saknes - ģimene, darbs un draugi. Braucu arī uz dzimtajām mājām Annā, bet vairāk pārdzīvoju par saviem alsviķiešiem un to, kas šeit notiek. Esmu Alsviķu pagasta patriote," viņa saka.
I.Gailīte atzīst, ka jau agrā bērnībā viņu ir saistījis pedagoga darbs. "Vēl tagad man ir saglabājušās pierakstu burtnīcas, kad bērnībā spēlējām skolu un es biju skolotāja. Šis mans sapnis ir piepildījies, un es nespēju iedomāties, ka strādātu citu darbu. Tiesa, pedagoga darbs ir atbildīgs, katru dienu tas ir saistīts ar bērniem - mūsu nākotni. Ja kādreiz pašai nav garastāvokļa vai ir nogurums, tad, ienākot bērnudārza grupiņā, paraugoties bērnu mirdzošajās acīs un redzot viņu entuziasmu, visas nebūšanas aizmirstas un paliek aiz durvīm. Kopā izzinām pasauli, rotaļājamies, spēlējam teātri un rāpojam. Grupiņu izlaidumos man ir gandarījums, jo zinu, ka bērni ir izauguši manā acu priekšā un kopā daudz ko esam paveikuši. Viņi man ir devuši enerģiju un dzīvesprieku, bet es viņiem esmu palīdzējusi izzināt pasauli. Man ļoti patīk savs darbs. Ir prieks, ka bērnudārzā "Saulīte" esam jauks kolektīvs. Viena otrai varam uzticēt savu bēdu, palīdzēt un dalīties arī priekos," stāsta I.Gailīte.
Ir aktīva pašdarbniece
I.Gailīte aktīvi iesaistās Alsviķu pagasta pašdarbībā. Sesto gadu viņa dzied pagasta sieviešu vokālajā ansamblī. Divus gadus ir dejojusi pagasta līnijdeju kolektīvā. Pirms vairākiem gadiem ir dejojusi arī tautisko deju kolektīvā gan Alsviķos, gan Alūksnē kolektīvā "Jānis".
"Brīvā laika ir maz. Arī darbā tiek ieguldīts daudz enerģijas, ir jārūpējas par ģimeni, tādēļ šogad laikam būs jāatsakās no līnijdeju mēģinājumu apmeklēšanas, jo katram ir jāsaprot, cik daudz viņš var paveikt. Dziedāt man ļoti patīk, un no tā vismaz pašlaik negrasos atteikties. Kādreiz gribētos atkal dejot tautiskās dejas. Brīvajā laikā labprāt arī adu, bet nelielus darbus - cepures, šalles un tamlīdzīgi. Džempera adīšana prasa daudz laika, un, kamēr tas ir gatavs, mode jau var būt mainījusies," norāda skolotāja.
Nepatīk aprunāšana
Sesto gadu I.Gailītes vīrs Gvido strādā ārzemēs. Inita izjūt aizvainojumu pret valstī pastāvošo sistēmu, ka daudzas ģimenes tiek šķirtas, jo Latvijā nav iespējas nopelnīt cilvēka cienīgu algu. "Diezgan bieži domāju, kādēļ tā ir? Taču šo gadu laikā jau esmu pieradusi, ka nevaram ar vīru būt kopā katru dienu. Precētiem pāriem tas ir sava veida mīlestības pārbaudījums. Mēs ar vīru to esam izturējuši. Divas reizes gadā, kad vīrs atbrauc uz Latviju pie ģimenes, abi kopā ar divpadsmit gadus veco meitu Anniju lietderīgi pavadām brīvo laiku un izbaudām šos mirkļus. Ir prieks, ka mums ir tik jauki ģimenes draugi kā Ramaņu ģimene," saka I.Gailīte.
Viņa lepojas ar meitu Anniju, kas mācās Alūksnes sākumskolā un apmeklē aerobikas nodarbības, ir mācījusies Alūksnes mākslas skolā un apguvusi sarīkojumu dejas. "No manis viņa ir mantojusi mīlestību pret pašdarbību - dziedāt un dejot, bet no tēva - mākslinieciskās dotības, jo viņš ir mēbeļu galdnieks," viņa piebilst.
I.Gailīte ir pacietīga, patstāvīga un sabiedriska sieviete, kurai simpatizē taisnīgi un godīgi cilvēki. "Man nepatīk, ja cilvēks otru cilvēku aprunā. Uzskatu, ja ir kādas problēmas vai neapmierinātība, tad to vajag atklāti pateikt un izrunāt," ir pārliecināta alsviķiete.

Citu datumu laikraksti

 • Politiķi izprot, bet nesola

  Spilgta Alūksnes 4. Grāmatu svētku epizode bija sociālajiem jautājumiem veltītā diskusija, kurā piedalījās pieci Latvijā pazīstami politiķi.Spilgta...

 • Latvijā ir melno stārķu populācijas centrs

  Alūksnes Dabas muzejā “Vides labirints” izveidota jauna izstāde, kas stāsta par mūsu spārnoto draugu tālajiem ceļojumiem.Alūksnes Dabas muzejā "Vides...

 • Dibina jaunu asociāciju

  Ceturtdien, 17.novembrī, Rīgā, viesnīcā “Rīga”, paredzēta Latvijas Augļu un dārzeņu importētāju un vairumtirgotāju asociācijas dibināšana.Ceturtdien,...

 • Lāčplēša svētkos

  Tālajā 1919.gadā visi, kas varēja un spēja nest ieročus, cēlās, lai aizstāvētu un atbrīvotu Rīgu no uzbrūkošās Bermonta armijas, un 11.novembrī Rīga...

 • Pirmie maksājumi par laukaugu un lopbarības platībām

  Šonedēļ Lauku atbalsta dienests uzsāk papildu valsts tiešo maksājumu par laukaugu un lopbarības platībām avansa izmaksu 80 procentu apmērā, jo valstī...

 • Apvienos Mālupes pagasta pensionārus

  Mālupes pagasta “Mārās” pašvaldībā dzīvojošajiem pensionāriem šonedēļ bija otrā tikšanās, jo arī Mālupes pagastā ir nolēmuši veidot savu pensionāru...