Vanadzēnu kopa apspriež labos darbus

Annas pagasta vanadzēnu kopa otrdien svinēja Ziemassvētkus, iededza svecītes eglītē un izvērtēja šajā gadā paveiktos labos darbus.

Annas pagasta vanadzēnu kopa otrdien svinēja Ziemassvētkus, iededza svecītes eglītē un izvērtēja šajā gadā paveiktos labos darbus.
"Katrs vanadzēns svētku eglītē iededza svecīti, lai ar gaišām domām turpinātu iesākto. Vēlējāmies, lai mūsu darbošanās neapsīkst. Rīkojām nelielu atrakciju, kurā bērniem bija jāatmin vienas dāvanas nosaukums. Kurš pareizi atminēja, tas arī to saņēma. Bērni bija izdomājuši atrakciju - mīklu minēšanu. Atrakcija noritēja kā loterija, katram minētājam bija neliela dāvaniņa. Gājām arī rotaļās," stāsta Annas vanadzēnu kopas vadītāja Ina Balaņuka.
Šogad vanadzēni piedalījās konkursā un veidoja Annas pagasta emblēmas, attēlojot tajās pagastam raksturīgāko. Svētku pasākumā sumināja veiksmīgāko autori - 7.klases skolnieci Daci Skaistkalni.
"Bērnu darbus iesniedzām pagasta padomei, tai darbinieki noteica labāko. Dace savā emblēmā bija attēlojusi Annas pagasta ūdenstorni. Svētku pasākumā piedalījās arī Annas skolas direktore Modra Liepiņa. Viņa vanadzēnus vienmēr atbalsta un priecājas kopā ar mums par visiem labajiem darbiem, tādēļ esam pateicīgi viņai par atbalstu," saka I.Balaņuka.
Tēvzemes Daugavas Vanagu Alūksnes nodaļa Annas vanadzēnu kopai pirms svētkiem piešķīra līdzekļus. Vanadzēni varēja izvēlēties, kā tos izlietot, tādēļ nolēma rīkot svētku pasākumu. Pašlaik Annas vanadzēnu kopā iesaistījušies 34 bērni. Šāgada laikā viņi ir paveikuši daudz labu darbu.
"Manuprāt, ļoti veiksmīgi esam iesaistījušies konkursa "Latvieši pasaulē" pirmajā kārtā. Tā laikā tiek veidota virtuālā enciklopēdija. Rakstījām piecu cilvēku, kas saistīti ar Annas pagastu, dzīvesstāstus. Trim no viņiem bija jābūt ārzemju latviešiem, kas palīdz Latvijai vai tieši mūsu pagastam, tādēļ veidojām aprakstus par Daumantu Viku, Ivaru Skudri un Andri Ķesteri. Divi varēja būt vietējie annenieši, tādēļ nolēmām rakstīt par Jāni Kaktiņu, kas ir uzņēmīgs un optimistisks cilvēks, un Annas pamatskolas direktori Modru Liepiņu. Četri mūsu veidotie dzīvesstāsti jau ir lasāmi internetā, drīzumā tiem pievienos arī piekto. Esam pieteikušies arī konkursa otrajai kārtai, tādēļ līdz 2005.gada 10.aprīlim mums ir jāsagatavo apraksti par vēl pieciem cilvēkiem. Viens no tiem noteikti būs pagasta padomes priekšsēdētājs Aivars Fomins, bet par pārējiem vēl neesam izlēmuši," stāsta I.Balaņuka. Viņa uzsver, ka 2005.gadā apritēs desmitgade, kopš Latvijā nodibināta vanadzēnu organizācija, tādēļ ir iecere pētīt tās attīstību.

Citu datumu laikraksti

  • Sargieties no krāpnieka!

    Vidzemē bijuši vairāki gadījumi, kad kāds vīrietis krāpjas, uzdodoties par pasta vai vēstniecības darbinieku.Vidzemē bijuši vairāki gadījumi, kad...

  • Apspriež tūrisma jaunumus

    Ziemassvētku noskaņās notika šāgada pēdējā rajona tūrisma darbinieku apspriede.Ziemassvētku noskaņās notika šāgada pēdējā rajona tūrisma darbinieku...

  • Pirotehnikas bums vēl nav sācies

    Alūksnes rajonā vēl nav sācies pirotehnikas bums, kad pusaudži spridzina petardes un traucē apkārtējiem iedzīvotājiem, lai gan atsevišķās rajona...