Var apskatīt fluorescento minerālu kolekciju

Alūksnes Dabas muzejā “Vides labirints” atvērtas divas jaunas izstādes - “Fluorescentie minerāli” un “Daba pastmarkās un kalendāros”.

Alūksnes Dabas muzejā "Vides labirints" atvērtas divas jaunas izstādes - "Fluorescentie minerāli" un "Daba pastmarkās un kalendāros".
Izstādē "Fluorescentie minerāli" ir aplūkojami pasaulē reti sastopami minerāli. Tā ir "Vides labirinta" vadītāja Alda Vernera privātkolekcija, kas ir lielākā šāda kolekcija Baltijā. Dabas muzeja telpas paplašināja, tāpēc jaunajā telpā varēja izvietot minerālu kolekciju.
"Minerālus apstaro ar ultravioletajiem stariem, kurus tie atstaro dažādās krāsās, līdz ar to fenomenāli pārvēršoties, tumsā tas izskatās īpaši krāšņi. Šī parādība ir viens no lielākajiem dabas fenomeniem. Fluorescento minerālu kolekciju papildinām. Esam pievērsušies arī specifisko minerālu meklēšanai Latvijā, dažus jau atradām," stāsta A.Verners.
Muzeja apmeklētājiem vides gida pavadībā ir iespēja piedalīties interaktīvā procesā un, turot rokā garo ultravioleto staru bateriju, aplūkot dažādus minerālus.
Apmēram 1000 pastmarku un vairāku simtu kalendāru izstāde izvietota visās telpās. Mazo kalendāru kolekcijas īpašnieks ir Aldonis Krūza, bet pastmarku - A.Verners. Tajā var vērot daudzveidīgas pastmarkas un kalendārus par dabas aizsardzības tēmu. Ir apskatāmi kalendāri no Lietuvas, Uzbekijas, Ukrainas, Ķīnas un Latvijas.
"Vairākās pastmarkās ir redzami aizsargājamie tauriņi, zvēri un putni. Ir pastmarku bloks par zīdtauriņu audzēšanu Korejā. Ir pastmarkas, kas savulaik izdotas, lai vāktu ziedojumus Maskavas zooloģiskajam dārzam un Gaujas nacionālajam parkam. Vecākā šīs kolekcijas pastmarka ir no 1935.gada. Daudzi pastmarkās redzamie dzīvnieki un putni ir apskatāmi arī mūsu Dabas muzejā," saka A.Verners.
Izstāde "Fluorescentie minerāli" būs pastāvīgā ekspozīcija, bet izstāde "Daba pastmarkās un kalendāros" būs apskatāma līdz 1.augustam.

Citu datumu laikraksti

  • Nepaliek tikai savā lauku sētā

    Lāčplēšu mājas saimnieci Ritu Gorbāni, bijušo kolhoza “Umara” lopkopības speciālisti, satiekam pagalmā.Lāčplēšu mājas saimnieci Ritu Gorbāni, bijušo...

  • Kazai Mušai piedzimst četrīši

    Inresesants un visai negaidīts notikums pārsteidzis “Sprekstu” mājas saimieci Ināru Ķeseli. Viņas četrgadīgajai kazai Mušai 27.martā piedzimuši...

  • Katrs saimnieks pēc savām iespējām

    Pārmaiņas valstī vairāk vai mazāk skārušas katru pagastu un tā cilvēkus. Noteikušas likteņus, ražošanas iespējas, ievilkušas vaibstus katrā lauku...