Var apskatīt izstādi par okupācijas laiku

Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzejā no 9.marta var aplūkot jaunu ceļojošo izstādi “Latvija 1939 - 1991: no okupācijas līdz brīvībai”. Tā ir veltīta masveida izsūtīšanai un komunisma represijām Latvijā.

Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzejā no 9.marta var aplūkot jaunu ceļojošo izstādi "Latvija 1939 - 1991: no okupācijas līdz brīvībai". Tā ir veltīta masveida izsūtīšanai un komunisma represijām Latvijā.
Izstāde veidota uz 24 planšetēm, kuras ir 70 x 100 centimetrus lielas. Tās ir skatāmas abpusēji, ar tekstu un ilustrācijām par Latvijas valsts un tautas likteņgaitām, cauri neatkarības zaudēšanai un divu totalitāro režīmu okupācijām līdz neatkarības atjaunošanai 1991.gadā. Teksti un paskaidrojumi lasāmi latviešu, angļu un krievu valodā.
Izstādes rīkotājiem ir mērķis apceļot Latvijas skolas un kultūras centrus, lai ar neseno Latvijas vēsturi varētu iepazīties pēc iespējas vairāk cilvēku. Izstādi var izmantot kā Latvijas okupācijas laika vēstures mācību līdzekli, kā arī skolēnu un jauniešu nodarbībām. To var aplūkot ikviens interesents, kam tas šķiet saistoši.
"Okupācijas muzejs skolām piedāvā iegādāties videomateriālu, kas ir diezgan apjomīgs un interesants. Domāju, ka pēc izstādes apmeklēšanas bērni var uzrakstīt daudzveidīgus un labus projektus, piemēram, ikgadējās Projektu nedēļās. Šādu videomateriālu varēs redzēt arī muzejā. Jaunieši, kas vēlas iepazīt gida profesiju, var droši nākt uz muzeju un pēc neilgām apmācībām vadīt ekskursijas savai klasei. Tā būs iespēja viņiem iejusties gida lomā," uzsver Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzeja vecākā speciāliste Natālija Pomerance.
Izstāde muzejā būs apskatāma līdz 30.aprīlim. Pēc izstādes apmeklēšanas skolēnus aicinās aizpildīt speciālas anketas. Tajās būs īsi jāizsaka savas domas par redzēto. Ceļojošā izstāde "Latvija 1939 - 1991: no okupācijas līdz brīvībai" pirmo reizi bija apskatāma 2001.gadā Valmieras Novadpētniecības muzejā. Savukārt 2003.gadā izstādi ir apmeklējuši apmēram 5000 interesenti.

Citu datumu laikraksti