Var pieteikties mācībām ģimenes biznesa sākšanai

Līdz novembra beigām vecāki pēc bērna kopšanas atvaļinājuma, vientuļie vecāki un daudzbērnu ģimeņu vecāki var pieteikties mācībām par brīvu, lai gūtu zināšanas sava biznesa sākšanai.

Līdz novembra beigām vecāki pēc bērna kopšanas atvaļinājuma, vientuļie vecāki un daudzbērnu ģimeņu vecāki var pieteikties mācībām par brīvu, lai gūtu zināšanas sava biznesa sākšanai. Pašlaik no Alūksnes rajona vēlmi mācīties izteikušas trīs ģimenes, bet iespēja ir dota desmit ģimenēm.
Alūksniete Egita Jākobsone secinājusi, ka viņas ģimenes locekļiem un tuviniekiem nav darba, tāpēc ir doma veidot ģimenes uzņēmumu. "Par to domāju jau sen, bet nav līdzekļu biznesa uzsākšanai. Kredītu ņemt ir risks, ja vēl nekā nav. Tagad vīrs strādā Dānijā, veidojas uzkrājumi. Trūkst arī zināšanu, tāpēc 120 stundu četras mācību programmas būs noderīgas. Esmu nosūtījusi pieteikumu un motivācijas vēstuli un ceru, ka saņemšu pozitīvu atbildi un jaunajā gadā varēšu mācīties," stāsta E.Jākobsone. Viņa ievērojusi, ka vietējā darba tirgū paveras iespējas, tāpēc nevēlas aizbraukt no Latvijas. Tomēr tās nevar salīdzināt ar darba un sadzīves apstākļiem Dānijā. Tiesa, darbs tur ir galvenokārt dārzeņkopībā.
Vidzemes attīstības aģentūras īstenotajā un Eiropas Sociālā fonda atbalstītājā projektā paredzētas mācības 60 ģimenēm no Alūksnes, Valmieras, Valkas, Cēsu, Madonas un Gulbenes rajona. Projektā "Atbalsts Vidzemē ģimenēm ar bērniem komercdarbības un pašnodarbinātības sākšanai" paredzēts organizēt četras 30 stundu garas mācību programmas par biznesa un likumdošanas pamatiem, komunikācijas tehnoloģiju lietošanu, projekta pieteikumu sagatavošanu.
Pēc mācībām paredzēta prakse Vidzemes reģiona uzņēmumos, uzņēmējdarbības atbalsta organizācijās un pašvaldībās. Zināšanas par uzņēmējdarbību palīdzēs veidot savu uzņēmumu, iesaistīties darba tirgū vai ieņemt labāk atalgotu amatu. Komercdarbību uzsākušie nodrošinās jaunas darba vietas un dos darbu citiem.
Projektu paredzēts īstenot līdz 2007.gada februārim. Tā kopējās izmaksas ir 50 000 latu, no tiem 40 000 latu ir Sabiedrības integrācijas fonda finansējums, 10 000 latu - valsts finansējums. Projekta partneri ir SIA "Latvijas - Igaunijas institūts", Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Alūksnes pilsētas dome, Gulbenes rajona padome, Madonas Biznesa un inovāciju centrs.

Citu datumu laikraksti

  • Uz semināru aicina naktsmītņu īpašniekus

    Asociācija “Lauku ceļotājs” sadarbībā ar Pārtikas un veterināro dienestu Latvijas reģionos rīkos seminārus “Labas higiēnas prakses vadlīniju...

  • Balso arī par Alūksnes šoferiem

    Satiksmes ministrijas rīkotajā akcijā “Draudzīgākais autobusa šoferis” pasažieri varēja balsot par tālsatiksmes autobusu vadītājiem vairākās...

  • Sieviešu klubiņš rīko tikšanos

    Kā jau iepriekšējā reizē tika norunāts, Alūksnes rajona sieviešu klubu pārstāves šoreiz tiksies nevis trešdien, bet ceturtdien, 24.novembrī, pulksten...