Varēs reģistrēt zirgus

Jātnieku kluba “Arāji” prezidente Alita Meijere ir apmeklējusi kursus “Zirgu pārraugs” un tagad ir tiesīga reģistrēt Alūksnes rajona saimnieku zirgus, lai tie varētu saņemt zirgu pases.

Jātnieku kluba "Arāji" prezidente Alita Meijere ir apmeklējusi kursus "Zirgu pārraugs" un agad ir tiesīga reģistrēt Alūksnes rajona saimnieku zirgus, lai tie varētu saņemt zirgu pases.
"Visiem zirgu īpašniekiem ir jāreģistrē zirgi, jo pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā arī zirgiem būs vajadzīgas pases. Cilvēki ir uztraukušies un nemitīgi zvana, kad un kur varēs zirgus reģistrēt. Pašlaik ir zināms, ka 7.aprīlī pulksten 10.00 to varēs izdarīt Annā; 17.un 18.aprīlī no pulksten 9.00 - Pededzē, bet 24.un 25.aprīlī no pulksten 8.00 - Mālupes un Liepnas pagastā," stāsta Alūksnes rajona zirgu pārraudze - reģistrētāja Alita Meijere.
Viņa mudina pašvaldību darbiniekus pagastos organizēt šādu zirgu reģistrēšanas dienu. "Pie katra saimnieka uz mājām es nevaru aizbraukt, jo Alūksnes rajonā ir 488 zirgi, tādēļ būšu priecīga, ja reģistrāciju organizēs un vienkopus sapulcinās zirgu saimniekus," saka A.Meijere.
Lai saņemtu zirga pasi, tā saimniekam nepieciešams zirgu reģistrēt pie A.Meijeres. Zirga reģistrācijas kartē viņa ierakstīs zirga pazīmes. Maksa par zirga reģistrāciju ir trīs lati. Zirgu īpašniekiem būs jāsedz arī zirgu pārrauga - reģistrētāja transporta izdevumi - 0,10 lati par kilometru.
"Zirga īpašniekam ir jāzina ganāmpulka numurs un novietnes numurs. Reģistrējoties līdzi ir jāņem zirga ciltskarte. Ja šādas kartes nav, tad jāprot izstāstīt zirga vecums un izcelšanās vieta. Pašlaik nav zināms, kad cilvēki varēs saņemt zirga pasi. Tiem, kas zirgus reģistrēs pēc 1.maija, reģistrācija izmaksās dārgāk," uzsver A.Meijere.
Interesenti var sazināties arī personīgi ar A.Meijeri un norunāt vēlamo reģistrācijas laiku pa tālruni 6484155. Alūksnes rajona iedzīvotāji pie sevis var aicināt zirgu pārraugu arī no Gulbenes rajona, piemēram, Stāmerienas - Anitu Aizpurieti, Valkas rajona - Viju Mačuli un citus.
Visā Latvijā ir 18 000 zirgu, Gulbenes rajonā - 417, Balvu rajonā - 1053, bet Madonas rajonā - 539.

Citu datumu laikraksti

  • Skrodera amats palīdz iepazīt šejieniešus

    Mājās uz galda novietota Nemitīgās palīdzības Dievmātes fotogrāfija. Apkārt valda ideāla kārtība - neraksturīga vīrietim, kas mūža nogalē saimnieko...

  • Politiskie vēji pagaidām pieklusuši

    Latvijas politiskā dzīve pagājušās nedēļas laikā bija mierīga. Nemanīja ne krievu valodas aizstāvju aktivitātes, ne kreisā politiskā spārna...

  • Alūksnē svinēs Eiropas dienu

    Valsts galvenās kultūras inspektores Alūksnes rajonā Astrīdas Bēteres projekts “Ar mums sākas Eiropa” saņēmis Kultūrkapitāla fonda finansiālu...