Vecgada vakarā suni piesien pie dzīvokļa durvīm

Alūksnes suņu un kaķu patversmes veterinārārstei Sarmai Ločmelei 30.decembrī piezvanīja kāda kundze no Kalncempju pagasta, kura gribēja atdot patversmei šķirnes suni.

Alūksnes suņu un kaķu patversmes veterinārārstei Sarmai Ločmelei 30.decembrī piezvanīja kāda kundze no Kalncempju pagasta, kura gribēja atdot patversmei šķirnes suni. Uzzinājusi, ka suņa nodošana patversmei ir maksas pakalpojums, kundze sarunu pārtrauca.
31.decembrī uz patversmi zvanīja kāda cita kundze un stāstīja, ka pie viņas dzīvokļa durvīm bijis piesiets šķirnes suns un vai drīkstot suni aizvest uz patversmi.
"Šī ir pārāk liela sakritība. Gadījums pierāda to, cik liela ir cilvēku izdoma, lai nebūtu jāmaksā nauda par savu bezatbildību," saka L.Ločmele.
Atvestā suņu meitenīte izskatījās kopta, jauka un dzīvespriecīga. Viņai ir tikai 8 mēneši, bet jau kādam viņa nebija vajadzīga!
2.janvārī S.Ločmele par sunīša atrašanos patversmē izstāstīja kādam kungam, kurš jau tajā pašā dienā ieradās patversmē apskatīt suņu meitenīti.
Kontakts radās, tiklīdz viņi viens otru ieraudzīja. Atverot izolatora durvis, sunītis metās savam jaunajam saimniekam klēpī un sāka tam laizīt seju. Ar tik niecīgu mirkli pietika, lai viņi padarītu viens otru laimīgāku.
"Kontakts, kas patversmes suņiem rodas ar jaunajiem saimniekiem, ir daudz ciešāks nekā, ja suns kā kucēns ienācis ģimenē. Suņi ir labi psihologi," stāsta S.Ločmele. Sunītim paveicās, tagad viņš tiek mīlēts un apkopts. Viņam ir pilnvērtīga dzīve, kādu mēs ikviens esam pelnījuši.
"Nekādā gadījumā suņus nedrīkst neapdomīgi dāvināt. Dzīvnieks nav rotaļlieta, tā ir jūsu atbildība, ko nāksies nest turpmākos 10-15 gadus," uzsver S.Ločmele.

Citu datumu laikraksti

 • Azarts ir spēcīgāks par salu

  Makšķerējot uz ledus, jābūt uzmanīgiem.Makšķerējot uz ledus, jābūt uzmanīgiem Brāļi Mārtiņš Bindemanis un Aivars Rikveilis no Alūksnes ar...

 • Copes kalendārs

  16. janvāris. Laba copes diena.16. janvāris. Laba copes diena. 17. janvāris. Slikta copes diena. 18. – 19. janvāris. Teicamas copes dienas. Ķersies...

 • Medību dieviete ir labvēlīga

  Veiksme pavada aļņu medībās.Veiksme pavada aļņu medībās Alsviķieti Ilmāru Jansonu var uzskatīt par neparasti veiksmīgu mednieku. To apliecina medību...

 • Amatpersonu pieķer nedarbos

  Lisabona.Portugāles Pārtikas standartu pārvaldes, kas atbildīga par smēķēšanas aizlieguma ieviešanu sabiedriskās vietās, vadītājs Antonio Nuns...

 • Ne bez skandāliem

  «Pasu bizness» bijis pietiekami ienesīgs."Pasu bizness" bijis pietiekami ienesīgs Pēdējos pāris gadus janvārī par nacionālo tradīciju, gluži kā olu...

 • Prezidentu laiks

  Par vairākām pagājušajām dienām var droši sacīt, ka pasaules notikumu mērogā tās pavadītas zem prezidentu zīmes.Par vairākām pagājušajām dienām var...