Veclaicenē - rallija automašīnu frontāla sadursme

Aizvadītajā nedēļā Veclaicenes pagastā uz Alūksnes novada pašvaldības autoceļa Renci - Strautiņi notika smaga avārija, frontāli saduroties divām rallija automašīnām “Subaru” testa ātrumposmā “Korneti”.

Cietušie - četri Krievijas
pilsoņi
Avārija notika 12.jūlijā ap pulksten 16.00. Treniņus veica Krievijas pilsoņi - negadījumā cieta četri Krievijas sportisti. Avārijas rezultātā abas iesaistītās rallija automašīnas pilnībā nodega.
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Anžela Geļjanu apstiprina, ka 12.jūlijā pulksten 16.00 policijā saņemta informācija par avāriju autotreniņa laikā. “Šis bija privāts, taču saskaņots pasākums, līdz ar to sīkāku informāciju sniegt nevaram. Par pasākumu ir atbildīgi tā organizatori, policija konstatē tikai faktu. Šobrīd tiek skaidroti notikušā apstākļi un pēc tam  tiks lemts par tālāko rīcību - lietvedības uzsākšanu vai procesa ierosināšanu,” saka A.Geļjanu.

Gūtās traumas - smagas
Cietušie ar dažādas pakāpes traumām tika nogādāti Alūksnes slimnīcā, nevienam cietušajam dzīvībai bīstamu traumu nebija. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Vidzemes reģionālā centra vadītājs Voldemārs Kokorevičs “Alūksnes Ziņām” norāda - avārijas vietā strādāja divas NMPD Alūksnes brigādes un viena Apes brigāde. “Visi četri cietušie stabilā stāvoklī tika nogādāti Alūksnes slimnīcā. Gūtās traumas bija smagas - iegurņa lūzumi, kājas lūzumi, skriemeļu lūzumi, īpaši smagi bija vienam no braucējiem. Avārijas rezultātā abas automašīnas aizdegās, bet rallija mašīnām automātiski nostrādā ugunsdzēsības sistēma - tiklīdz sākas aizdegšanās, tās pašas sevi nodzēš. Kad ieradās NMPD brigādes, automašīnas vairs nedega - tās bija nodzēstas, bet cietušie atradās automašīnās. Papildus tika izsaukta arī brigāde no Smiltenes, bet ceļā tā tika atsaukta, jo papildus palīdzību nevajadzēja - viens no braucējiem bija guvis vieglākas traumas un ar vienu NMPD brigādes auto varēja aizvest divus cietušos,” stāsta V.Kokorevičs.
Viņš atzīst - agrāk rallija treniņbraucieni bieži tika aizvadīti Cēsu pusē, to darīja rallija skolas pārstāvji no Krievijas. “Arī tad tika piedzīvoti negadījumi, bet ne tik smagi kā šis Alūksnes novadā,” saka V.Kokorevičs.

Skaidrība – nākamajā nedēļā
Notikuma vietā strādāja Valsts policija un Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) rallija komisijas nozīmēts eksperts. LAF rallija komisijas padomes vadītājs Jānis Krastiņš “Alūksnes Ziņām” norāda - gala ziņojums vēl nav noslēgts un turpinās pāris apstākļu noskaidrošana. “Dažādas rīkotāju pieļautās kļūdas organizācijā noveda pie tā, ka notika negadījums. Vairākas mazas lietas radīja vienu lielu. Treniņu rīkotājs bija biedrība “Autosporta klubs Alūksne”. Šobrīd vēl nevaru atbildēt, vai šis negadījums varētu nākotnē ietekmēt to, ka Alūksnes pusē turpmāk vairs nenotiktu rallija sacensības un treniņi. Nākamnedēļ būs LAF prezidija sēde – sporta vadības sanāksme, kur viens no izskatāmajiem jautājumiem būs par testa ātrumposma “Korneti” avārijas gala ziņojumu. Tad arī tiks pieņemts kāds lēmums un sabiedrībai tiks izplatīta plašāka informācija,” stāsta J.Krastiņš. Viņš norāda – avārijā cietušās personas jau ārstējas slimnīcā Sanktpēterburgā. “Labi, ka nevienam no viņiem dzīvībai briesmas nedraud,” saka J.Krastiņš.
Biedrības “Autosporta klubs Alūksne” pārstāvis Renārs Salaks no publiskiem komentāriem šobrīd atsakās, kamēr nav zināms gala ziņojuma un Valsts policijas slēdziena saturs.

Saskaņojums bija
Testa braucieni bija saskaņoti LAF. Arī Alūksnes novada pašvaldībā bija gūts saskaņojums veikt pa novada autoceļiem treniņbraucienus. Veclaicenes, Jaunlaicenes un Ziemera pagastu pārvalžu  vadītāja Iveta Vārtukapteine norāda - saskaņojums bija gūts arī no tuvējo māju iedzīvotājiem un zemju īpašniekiem. “Ceļš bija slēgts satiksmei, lai varētu notikt treniņi. Veclaicenes pusē šādi treniņi nenotiek bieži - Ziemera pagastā tie ir reti, Jaunlaicenē - praktiski nemaz, jo nav rallijam piemērotu ceļu posmu. Treniņi parasti notiek pirms sacensībām - aizvadītās nedēļas nogalē Igaunijā bija rallija sacensības, tādēļ saņēmām lūgumu veikt treniņus. Biežāk šādi lūgumi izskan ziemā, turklāt vasarā nelabprāt piekrītam treniņbraucieniem, jo ceļu segums tomēr tiek bojāts. Ja no iedzīvotājiem nav lielu pretenziju, tad atļaujam. Tuvējie iedzīvotāji izmanto iespēju un labprāt dodas vērot šos treniņbraucienus,” stāsta I.Vārtukapteine.

— Līga Vīksna

Citu datumu laikraksti

 • Pārdošanu atliek

  Pārdošanu atliek  4

  SIA “Alūksnes nami” iecerētajā pārdošanā vakar Alūksnes novada domes sēdē bija pavērsiens – domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis rosināja jautājumu...

 • Alūksne īsumā

  Ziemeri ◆ No 28.jūnija sakarā ar tilta avārijas stāvokli līdz ekspertu slēdzienam un turpmāko lēmumu pieņemšanai VAS “Latvijas valsts ceļi” Alūksnes...

 • Uz Mārkalnes ceļa sākušies remontdarbi

  SIA “8 CBR” ir sākuši remontdarbus uz valsts autoceļa Kolberģis–Ponkuļi posmā no Lāzberģa līdz Mārkalnei. Būvnieki aicina autovadītājus būt...