Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veco dzirnavu noslēpums

Reinis pat no darba mājās sāka nākt agrāk. Viņš alka sievas tuvuma. Alīda vai kusa no laimes. Ko vēl var vēlēties četrdesmit četrus gadus veca sieviete?

Reinis pat no darba mājās sāka nākt agrāk. Viņš alka sievas tuvuma.
Alīda vai kusa no laimes. Ko vēl var vēlēties četrdesmit četrus gadus veca sieviete? Tad Reinis izteica vēlēšanos, lai viņa nokrāso blondus matus. Pēc frizētavas apmeklējuma Alīda bija jutusies jocīgi, visu mūžu pieradusi pie kastaņbrūnām čirkām, tagad izskatījās pavisam citādi. Bet viņai piestāvēja jaunais imidžs, to nācās atzīt arī pašai. Un tagad vīrs, viņai nejautājot, apmaksāja solārija vizīti pašā dārgākajā pilsētas kosmētiskākajā salonā. Alīda no tiesas jutās laimīga.
- Es kategoriski pieprasu mainīt laiku! - kāda dāma spalgā balsī sarunājās ar salona apkalpotāju.
- Esmu pastāvīgā kliente, jums ar to jārēķinās.
- Kundze, es nevaru patvarīgi izmanīt laiku, - laipni, bet noteikti salona darbiniece centās ieskaidrot, ka šodien visi seansi ir noslogoti.
- Varbūt atnāciet rīt…
- Ak tā?! - te dāma pamanīja Alīdu un pienāca klāt. - Jūs uz solāriju?
- Jā, - Alīda pasmaidīja.
- Brīnišķīgi! - sieviete apsēdās otrpus zema galdiņa un pārmeta vienu kāju pāri otrai. - Cikos jums jāsauļojas? Alīda pateica laiku.
- Vai nevēlaties pamainīties ar mani vietām? Es esmu tulks. Trijos jātiekas ar japāņiem, bet tieši tad paredzēta sauļošanās. Vakarā jābūt ballē, un man ir kleita ar atkailinātu muguru. Saprotiet, kāda ķibele?
Alīda pamāja. Kādēļ lai neizpalīdz šai skaistulei?
- Mani sauc Vivita. Ja kādreiz ievajadzēsies tulku, apmeklē manu firmu, - sieviete pasniedza Alīdai vizītkarti. Lieta tika ātri nokārtota.
Alīda atkal garlaikoti šķirstīja žurnālu. Manikīre atbrīvosies tikai pēc pusstundas. Kā novilcināt laiku? Var, protams, doties uz kafejnīcu, kas atrodas ielas otrā pusē, taču viņai negribas nekur iet. Tagad sieviete jau sāka nožēlot, ka ir ļāvusi Vivitai sauļoties savā vietā.
Pēkšņi blakus telpā atskanēja kliegšana.
- Ko jūs ar mani izdarījāt? - histēriski brēca Vivita.
Nākamās minūtes līdzinājās murgpilnam sapnim. Salona darbinieki skrēja uz solārija telpām un atpakaļ. Arī Alīda tika ierauta šajā juceklī. Vivitas āda izskatījās sarkana, it kā būtu applaucēta ar verdošu ūdeni.
- Jāizsauc ātrā palīdzība, - beidzot kāds atjēdzās.
- Cik šausmīgi, - Alīda nodrebinājās. Palūgusi mēteli, viņa apģērbās. Kas varēja iedomāties, ka solīdā salonā var atgadīties tāda kataklizma? Kaut kas neredzēts! Ja viņa nebūtu mainījusies vietām ar Vivitu, tagad izskatītos tāda pati. Bail iedomāties.
Daudzstāvu mājas pagalmā gozējās zaļš perlamutra krāsas mersedess. Tātad Reinis ir mājās. Uzskrējusi pa kāpnēm, viņa iegāja dzīvoklī.
- Vari iedomāties! Solārijā viena sieviete gandrīz vai izcepās, - Alīda apstājās pie spoguļa un ielaida ķemmi matos. - Nabadzīte, tā uztraucās par vakara balli. Ko tu meklē?
Reinis mēģināja atvērt sienas seifu. Saviebies, aizcirta durtiņas un virsū uzkarināja gleznu.
- Pazaudēju kodu. Varbūt tu redzēji mazu dzeltenu lapiņu? -Reinis steidzās pretī sievai. - Ar tevi pašu viss kārtībā?
- Jā, mīļais, - Alīda sniedza vīram skūpstu.
- Droši vien kāds misēklis ar lampām, - Reinis jau sāka pārmeklēt galda atvilktni. - Kur ir lapiņa?
- Tev laikam ir skleroze, - Alīda iesmējās un nopētīja vīru. Jā, pirmie sirmie mati pie deniņiem. Kā viņa tos agrāk nepamanīja? Ak Dievs, kā tas vecums pielavās pavisam nemanot.
- Varbūt atstāju birojā? - Reinis prātoja.
- Tev derētu vairāk pievērst uzmanību savai veselībai. Tu tik daudz strādā, izskaties pārguris un novecojis, - Alīda norūpējusies ieminējās.
- Varbūt! - viņš nebēdnīgi satvēra sievu aiz rokas un nosēdināja uz dīvāna.

Citu datumu laikraksti

 • Starp lietuviešiem un latviešiem vairāk ir līdzīgā

  Jau izsenis lietuviešu un latviešu tautas uzskatītas par ļoti tuvām - ar iespējām tās tuvināt, ar mēģinājumiem tās šķelt.Jau izsenis lietuviešu un...

 • Aicina fotografēt

  Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija rīko starptautisku fotokonkursu jauniešiem "Kultūras mantojums fotogrāfijās 2002 - 2003".Valsts...

 • Atbild jurists

  - Esmu dzirdējis, ka tagad esot jāveic kaut kādas personu datu reģistrācijas darbības, ja mans uzņēmums nodarbina darbiniekus, - jautā lasītājs.-...

 • Par advokātu vēlas Jēzu

  ASV Misūri štata tiesa nolēmusi, ka apsūdzētais var izmantot kā savu aizstāvi Jēzu Kristu, taču tikai tad, ja viņam ir licence darboties Misūri štata...

 • Sudraba un zelta datorpeles

  Ekskluzīvu lietu cienītājiem kompānija "Wallace Silversmiths" radījusi aksesuārus datoriem – peles no sudraba un zelta, kas tiek piegādātas zila...

 • Pasažieriem dāvina zeķes

  Kāda reģionālā ASV lidosta sākusi dāvināt bezmaksas zeķes lidmašīnu pasažieriem, kuru kurpes tiek ņemtas drošības pārbaudēm.Kāda reģionālā ASV...