Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veco dzirnavu noslēpums

Svētdienas rītā Laura skriešus aizskrēja uz kopmītnēm.

25.
* * *
Svētdienas rītā Laura skriešus aizskrēja uz kopmītnēm. Istabiņā vēl nebija nevienas iemītnieces. Pašā vakarā ieradās pārējās istabas meitenes, taču Agritas vēl nebija. Laura īpaši neuztraucās, jo gadījās, ka viņas draudzene uz lekcijām ieradās arī pirmdien ap pusdienlaiku. Vienīgi urdīja ziņkāre, ko teica Monvīds.
Arī pirmdien Agrita neieradās. Toties Laura tika pasaukta uz dežurantes istabiņu. Tur atradās kāds jauns vīrietis policista formā. Jauniete izbrīnīta nolūkojās, kā dežurante aizver aiz sevis durvis, atstādama viņus vienatnē. Tas nebija vienkāršs policists, bet gan izmeklētājs Niks Zvirbulis. Viņš no kabatas izņēma fotogrāfiju.
- Vai tu pazīsti šo meiteni?
- Agrita, - Laurai pēkšņi sāka klabēt zobi. - Mana… istabas draudzene.
- Kad tu viņu pēdējo reizi redzēji?
- Kas… kas notika? - Laura izbailēs paskatījās uz izmeklētāju.
- Agrita ir nogalināta, - izmeklētājs atbildēja.
Laura brīdi nespēja pateikt ne vārda. Trulu skatienu viņa lūkojās fotogrāfijā.
- Piektdien viņa devās uz tikšanos restorānā, manā vietā, - beidzot Laura spēja atbildēt.
Niks Zvirbulis sāka iztaujāt par Monvīdu, tad palūdza dāvanu kārbu un atklātnīti, ko bija atsūtījis vīrietis.
- Jūs domājat, ka Monvīds ir slepkava? - Lauras balsī neskanēja nekādas emocijas.
- Nē, neuztraucies, - Niks mierīgi teica. - Pēc tava stāstītā sapratu, ka tu pati nezini, kur dzīvo tavs draugs. Viņš mums ir vajadzīgs kā liecinieks. Aizdomās turamais mums jau ir.
Atgriezusies istabiņā, Laura jutās nomākta. Ziņa par Agritas bojāeju izplatījās zibenīgi. Sensāciju kārajai Ilzei arī šoreiz bija, kas sakāms: -Vai, meitenes! To izdarīja tas pats maniaks, kas uzbrūk sievietēm slēpies maskā. Nabaga Agrita, viņa vēl smējās par to vīrieti.
Monvīdu Laura sastapa tikai pēc divām dienām. Viņš kā parasti gaidīja pie universitātes kāpnēm.
- Kāpēc tu neatnāci uz tikšanos? -Monvīds izskatījās neapmierināts.
- Es biju rezervējis galdiņu.
- Mani gaidīja mājās, - Laura vainīgi nodūra acis. Kādu laiku viņi gāja klusēdami. Bija jaušama sasprindzināta atmosfēra.
- Kāpēc tu savā vietā atsūtīji draudzeni? - Monvīds pārmeta. - Vai tad es tev liekos pretīgs?
- Nē, piedod. Agrita aizgāja tev pateikt, ka es nevaru atnākt, - Laura taisnojās.
- Tiešām? Man viņa to neteica.
- Un neatgriezās no tikšanās…-Laura asi piebilda.
- Kā? Par ko tu runā? - Monvīds neizpratnē apstājās.
- Redzi, Monvīd, - Laura uztvēra vīrieša zili pelēko acu skatienu.
- Agrita ir nogalināta.
- Pēc sarunas ar tavu draudzeni, es aizgāju prom, - Monvīds izskatījās domīgs. - Viņa palika restorānā. Kā tad tā?
- Vai policija tevi nav uzmeklējusi kā liecinieku?
- Nē, - Monvīds teica. - Bet ja tu vēlies, es varu pats aiziet un izstāstīt.
- Lūdzu, izdari tā.
- Labi, - Monvīds saņēma Lauras plaukstu. Abi atsāka iet. Klāt jau bija arī kopmītnes durvis.
- Laura, sargā sevi, - Monvīds norūpējies pagrieza pret sevi Lauru. - Apsoli man, ka vēlu vakaros neiesi laukā. Tas ir bīstami.
Laura pamāja ar galvu.
* * *
Nākamajā rītā Laura saņēma pavēsti ierasties policijā. Niks Zvirbulis atkal sāka uzdot jautājumus saistībā ar Agritu. Ar ko draudzējās? Kādas diskotēkas apmeklēja? Ar ko strīdējās? Visbeidzot viņš uz galda izbēra Agritai piederošās somiņas saturu.
- Tu biji viņas draudzene, kopā dzīvojāt. Apskaties labi, vai visas mantiņas ir uz vietas. Varbūt kas ir nozudis. Kaut gan laikam šis jautājums nav īsti pareizs. Nevar jau zināt visu par otru cilvēku, - Niks filozofiski piebilda.
Laura uzmeta skatienu dažādiem nieciņiem, tad rokās paņēma kosmētikas maciņu.

Citu datumu laikraksti

 • Dabas kļūda

  Nupat vēl pirms dažām dienām dzīve Artim likās tik vienkārša un labi nokārtota.Nupat vēl pirms dažām dienām dzīve Artim likās tik vienkārša un labi...

 • Par vai pret?

  Es tāpat kā vairums cilvēku, protams, negribu karu. Negribu, lai karā iesaistītos mēs, lai karotu citi. Tas ir cilvēcīgi, un tādas izjūtas visticamāk...

 • Var patikt vai nepatikt, bet otru tādu nav

  Šo mākslinieku talanta dzirksts katra par sevi Latvijā ir oriģināla, tomēr neatkārtojams ir tieši viņu tandēms, kad publikas priekšā divi Māri stājas...

 • Aicina pretendēt uz subsīdijām

  Pagājušajā gadā subsīdijas lauksaimniecībā rajona lauksaimnieki saņēma gandrīz 390 tukstošu latu apmērā (ieskaitot subsīdijas par agroklimatisko...

 • Kā atrast draugu internetā

  Šonedēļ žurnālā "Ieva": intervija ar Oļģertu Šalkoni, kurš stāsta, kā iemīlējies Elzā Radziņā.Šonedēļ žurnālā "Ieva": * intervija ar Oļģertu Šalkoni,...

 • Jānim Naglim - jauns bizness

  Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: Ainars Eisaks pēc cietuma apmeklē skaistumkopšanas salonu.Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ...