Veco dzirnavu noslēpums

Nākamos divus mēnešus ik nedēļu vāzē parādījās viena sarkana roze.

24.
***
Nākamos divus mēnešus ik nedēļu vāzē parādījās viena sarkana roze. Monvīds reizi nedēļa sagaidīja Lauru pie universitātes kāpnēm un pavadīja līdz kopmītnes durvīm. Katru reizi viņš uzdāvināja ziedu. Uz Lauras jautājumiem par viņu pašu, darbu, Monvīds tik izvairīgi atbildēja, ka jauniete arī tagad neko nezināja par vīrieti. Viņš bija tik noslēpumains. Toties par Lauru viņš uzzināja pietiekami daudz.
- Cik tālu tu esi tikusi? - Agrita tincināja draudzeni.
Laura paraustīja plecus. Viņa arī pati nesaprata, kāpēc Monvīds meklē tikšanos ar viņu. Viņu sarunās nebija neviena vārda par mīlestību, pat mājiena. Monvīds izturējās korekti. Interesējās par studentu dzīvi, lekcijām, ballītēm, pat par viņas istabas biedrenēm. Vārdu sakot, centās iekarot meitenes uzmanību. Un ko tur liegties, Laurai jau sāka iepatikties satikties ar Monvīdu. Viņš bija interesants sarunu biedrs.
- Meitenes, es tūlīt jums kaut ko tādu izstāstīšu! - istabiņā iesteidzās aušīgā Ilze. - Pilsētā ir uzradies bīstams cilvēks. Mans brālēns strādā policijā, vakar stāstīja. Mēneša laikā ir saņemti četri iesniegumi par izvarošanu.
- Tā nav sensācija, - Agrita pasmējās.
- Protams, - Ilze pamāja ar galvu.
- Lieta tāda, ka visās šajās reizēs ir darbojies misters X slēpies maskā.
- Ziņās stāstīja, - Laura atcerējās.
- Jā, neklaiņojiet nakts laikā, - Ilze aizsteidzās izstāstīt jaunumu uz citu istabiņu.
Laura klusēja. Viņa domāja par Monvīdu. Tagad viņš vairs nešķita vecs, bet tikai vīrietis labākajos spēka gados.
Nākamajā nedēļā jauniete kā parasti, izejot no augstskolas ēkas, lūkojās, vai neredz Monvīdu. Viņa jau bija pieradusi pie neatlaidīgā pielūdzēja. Visu nedēļu nebija ne vēsts no Monvīda. Kur gan viņš bija pazudis? Laura jutās bezgala vīlusies. Vai tad viņš vairs nevēlas tikties? Laura pieķēra sevi domājam par vīrieti.
Piektdienas rītā istabiņas durvis pavēra kāds students un nobļāvās:
- Laura, aizej pie dežurantes.
Jauniete steidzīgi noskrēja uz pirmā stāvo, kur stiklotā kambarī kā sargsuns sēdēja dežurante. Studenti itin bieži tika saukti uz šejieni, kad kāds viņiem bija piezvanījis.
- Tev, meitenīt, kāds atsūtīja šo kārbu, - dežurante pasniedza garenu kartona kasti.
- Paldies. Kas to atnesa? - Laura jautāja.
- Nezinu. Es biju uz mirkli izgājusi. Kad atgriezos, tad arī atradu, -dežurante paskaidroja.
Laura nepacietīgi steidzās uz savu istabiņu. Uz kārbas vāka drukātiem burtiem bija norādīts istabas numurs un Lauras vārds. Ar trīsošiem pirkstiem meitene atsēja lenti. Agrita iesaucās pārsteigumā, arī viņa stāvēja blakus. Laura izņēma trīs sarkanas rozes un atklātnīti.
- Rozes ar metru gariem kātiem! –Agrita iespiedzās.
Ziedus bija atsūtījis Monvīds. Atklātnīte vēstīja, ka viņš Lauru aicina pavakariņot restorānā vakarā, pulksten septiņos.
- Ak vai, - Laura noskuma. - Vai tad viņš nevarēja uzaicināt citā dienā? Man šodien jābrauc pie vecākiem.
- Aizbrauksi rīt.
- Es nevaru, man obligāti jābūt mājās. Mamma speciāli bija zvanījusi, - Laura bēdīgu sejas izteiksmi kodīja lūpas. - Monvīds var apvainoties, ja es neatnākšu. Ko lai iesāk? Es pat nezinu viņa telefona numuru.
- Paklau, - Agrita viltīgi ierunājās.
- Brauc vien mājās. Es aiziešu tavā vietā uz tikšanos un paskaidrošu, kāpēc tu nevari ierasties.
- Labi, - pēc mirkļa piekrita Laura.
- Tikai nepārcenties.
- Protams, draudzenīt, - Agrita bija priecīga. Tagad viņa varēs pamēģināt savaldzināt noslēpumaino bagātnieku.
Īpaši sajūsmināta Laura nejutās. Taču citas iespējas kā paziņot Monvīdam par vakariņu atcelšanu, viņa neredzēja. Ar smagu sirdi Laura piektdien aizbrauca mājup. Viņai bija nelāgas priekšnojautas.

Citu datumu laikraksti

  • Aicina pretendēt uz subsīdijām

    Pagājušajā gadā subsīdijas lauksaimniecībā rajona lauksaimnieki saņēma gandrīz 390 tukstošu latu apmērā (ieskaitot subsīdijas par agroklimatisko...

  • Kā atrast draugu internetā

    Šonedēļ žurnālā "Ieva": intervija ar Oļģertu Šalkoni, kurš stāsta, kā iemīlējies Elzā Radziņā.Šonedēļ žurnālā "Ieva": * intervija ar Oļģertu Šalkoni,...

  • Jānim Naglim - jauns bizness

    Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: Ainars Eisaks pēc cietuma apmeklē skaistumkopšanas salonu.Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ...