Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veco dzirnavu noslēpums

Niks Zvirbulis, pacietīgs un nenogurdināms, bija iztaujājis Asinovkas kaimiņsādžu iedzīvotājus, vai kāds nav redzējis baltu mikroautobusu.

***
Niks Zvirbulis, pacietīgs un nenogurdināms, bija iztaujājis Asinovkas kaimiņsādžu iedzīvotājus, vai kāds nav redzējis baltu mikroautobusu. Kad likās, ka cerības kaut ko noskaidrot ir zudušas, kāds vīrietis pavēstīja, ka tas ir internātskolas autobuss. Kas ir bijis pie stūres, to gan viņš nav redzējis.
- Interesanti, - nodomāja Niks, apstājies netālu no skolas ēkām.
Zinību ēka atradās savrup no pārējām celtnēm - ēdnīcas un internāta jeb bērnu mājām, tuvāk lielceļam. Acīmredzot, tas, kurš bija projektējis šīs iestādes plānu, bija padomājis par bērnu veselību. Savi četrsimt piecsimt metri līdz mācību telpām nāca tikai par labu - pastaiga svaigā gaisā. Pavērojis apkārtni, viņš izkāpa no mašīnas. Sabāzis rokas bikšu kabatās, viņš nesteidzīgi gāja, apdomādams, cik absurdā situācijā ir nokļuvis. Vai ir iespējams, ka krāpnieces ir meklējamas šeit? Skolotājs taču kopš seniem laikiem ir gaismas nesējs, inteliģences pārstāvis. Vai tiešām?…
Niks prātā uzmeta nelielu darbības plānu. Pirmkārt, jāuzmeklē autobusa šoferis. Tad gaidāma saruna ar skolas direktoru. Nepatīkama. Kurš iestādes vadītājs gribēs, lai pār viņu un darbiniekiem kristu smagā aizdomu ēna?
Papeļu pūkas gaisā lidinājās kā baltas sniegpārslas un ķērās pie Nika uzvalka. Puķu dobēs it visur ziedēja zemas rozītes. Bija kluss. Atcerējies, ka bērniem ir brīvlaiks, izmeklētājs apgāja apkārt skolai nesastapis nevienas dzīvas dvēseles. Arī durvis bija aizslēgtas.
- Šodien taču sestdiena, - Niks attapās.
Nekas cits neatlika kā doties līdz internātam. Ceļa vienā pusē aiz žoga atradās ogulāji un ābeles, otrā - paliels kartupeļu lauks, kāposti, bietes un virkne citu dārzeņu. Skolas dārzs. Vienlaikus atrisinātas vairākas problēmas - produktu iegāde un bērnu radināšana pie darba. Dīvaini, nekur nemana bērnus. Pamanījis atvērtās ēdnīcas durvis, izmeklētājs nolēma ieskatīties tur.
- Labdien!
Garie galdi bija svinīgi apklāti ar baltiem galdautiem. Limonāde, konfektes, cepumi, salāti, Niks pārlaida acis. Uz viņa skaļo sveicienu beidzot parādījās pavāre. Leokādija nesa trauku ar maizes rikām.
- Kur es varētu sastapt direktoru?
- Viņam šodien jubileja. Pagasta klubā svinīgs koncerts, pēc tam ballēsies mājās, - Leokādija teica.
- Tad tāpēc nekur neredz bērnus, -Niks saprata.
- Jā, viņi arī aizbrauca apsveikt direktoru. Dziedās, spēlēs teātri, - Leokādija pļāpāja, akurāti likdama maizi uz šķīvīšiem. - Mēs bērnus radinām gan strādāt, gan svinēt svētkus.
- Bērni droši vien aizbrauca ar autobusu? Tad jau ar šoferi es nevaru aprunāties? - Niks turpināja sarunu.
Tikai tagad Leokādija uzmeta viņam pētīgu skatienu.
- Ko tad mans vīrs ir atkal nogrēkojies? - viņa diezgan bargi uzprasīja. - Cik reižu neesmu teikusi: nebrauc dzērumā, naudas sodi ir bargi, atņems tiesības…Jūs meklējat manu Vili?
- Jā, taču ne tādā nozīmē kā jūs domājat, - atteica Niks. - Viņš brauc ar baltu mikroautobusu?
- Ne tikai. Ar to viņš atved no rītiem ēdnīcai produktus, ar lielo autobusu vizina bērnus ekskursijās. Kādā ķezā viņš ir iekūlies? - Leokādija nerimās.
- Varbūt jūs atceraties, ko pirmdien darīja jūsu vīrs?
- No rīta kā parasti atveda pārtiku, bet dienas atlikušo daļu pavadīja mājās.
- Kur parasti atrodas autobuss, ja ar to nebrauc?
- Skolas garāžā, kur tad tam būt? - pavāre paraustīja plecus.
- Kas vēl brauc ar autobusiņu?
- Neviens, - Leokādija pēkšņi izbijās. - Ko mans vīrs izdarīja?
- To es tagad cenšos noskaidrot, - Niks vēl vairāk nobiedēja sievieti. Tad pagriezās un steidzās pie savas mašīnas.
***
Izrāde ritēja pilnā sparā. Ļaunā karaliene mēģināja pierunāt Sniegbaltīti, lai meitene nogaršo sārtu ābolu. Zāles pirmajā rindā uz appušķota krēsla sēdēja pats direktors. Skatītāju pulkā varēja redzēt ne tikai jauniešus, bet arī sirmgalvjus. Vecie labprāt skatījās teātri un bērnu dziedāšanu, bet jaunie nepacietīgi gaidīja, kad uzstāsies populārs ansamblis. Vakarā bija gaidāmas dejas.

Citu datumu laikraksti

  • Mīlestība dažādos laikos

    Vēsturi allaž ir veidojuši aktīvi un darbīgi cilvēki, un tiem blakus ir atradies partneris, kam bieži vien ir liela nozīme lēmumu pieņemšanā.Vēsturi...

  • Darbarīki sniega tīrīšanai

    Sinoptiķi solīja, ka šajā nedēļā sniegs nokusīs visā Latvijā. Tomēr Alūksnes un Gulbenes rajonā par tā trūkumu nevar sūdzēties, turklāt vakar atkal...

  • Šovā cīnīsies par balvu

    Pirmdien, 27. janvārī, LNT kanālā pulksten 22. 00 sāksies “Mūzikas video 2003” atklāšanas šovs, kurā piedalās desmit grupas, kas sacentīsies par...