Veido bibliotēkas mājas lapu internetā

Līdz Ziemassvētkiem Trapenes bibliotēkai būs mājas lapa internetā. To atvērt paredzēts 24.decembrī.

Līdz Ziemassvētkiem Trapenes bibliotēkai būs mājas lapa internetā. To atvērt paredzēts 24.decembrī.
"Kultūrkapitāla fonds atbalstīja mūsu projektu "Trapenes bibliotēkai - 60", tāpēc varējām ne tikai rīkot svētkus un izgatavot informatīvo stendu, bet arī veidot savu mājas lapu. Šo darbu apņēmies veikt Antons Balodis. Lapā būs vairākas sadaļas: bibliotēkas vēsture, aktualitātes, pakalpojumi, elektroniskais katalogs un jauniešiem," stāsta bibliotēkas vadītāja Dzidra Zariņa.
No projekta finansējuma lapas veidošanai palika 160 lati. Ar šo summu nepietiek, tāpēc pašvaldība izdalījusi bibliotēkai papildu līdzekļus no mērķdotācijas. Dz.Zariņa uzsver, ka mūsdienās ir svarīgi dot iespēju saņemt iespējami vairāk informācijas internetā.
"Visi jaunumi par bibliotēkā notiekošo uzreiz būs redzami un lasāmi mājas lapā. Ar to varēs iepazīties ne tikai mūsu bibliotēkas lasītāji, bet arī citi interesenti. Uzreiz varēs zināt, kādas izstādes apskatāmas, kādi pasākumi tiek organizēti, kādas jaunas grāmatas var saņemt lasīšanai, turklāt būs norādītas pieprasītākās grāmatas, kur pieredzes apmaiņā vai ekskursijā bijušas bibliotēkas darbinieces, ko mācāmies," skaidro Dz.Zariņa. Viņa atzīst, ka visa bibliotēkas dzīve būs redzama kā uz delnas, atverot mājas lapu "www.trapenesbibl.lv".
Bibliotēkas jubileja tika svinēta oktobrī, kad katrs varēja pārliecināties - bibliotēka ir būtiski mainījusies, ieviešot mūsdienu tehnoloģijas. Pašlaik lasītājiem ir pieejamas apmēram 1000 nosaukumu grāmatas un 20 preses izdevumi.
Kopš 2005.gada Trapenes bibliotēka ir iesaistījusies Latvijas Nacionālās bibliotēkas projektā "Gaismas tīkla jeb valsts vienotās bibliotēku informācijas sistēmas ieviešana", kurā iegūti jaudīgi datori un atbilstošas programmas.
Piedaloties Eiropas reģionālās attīstības fonda, valsts un Vidzemes pašvaldību līdzfinansētā projektā "E - Vidzeme", gūts interneta pieslēgums ar garantētu datu pārraides ātrumu.

Citu datumu laikraksti

  • Reta veiksme - uzreiz divi lūši

    Tās bija neparastas medības. Vienā dienā Alūksnes rajona mežos tika nomedīti pieci lūši.Tās bija neparastas medības. Vienā dienā Alūksnes rajona...

  • Viltotas irbītes

    Brieža, aļņa vai mežacūkas gaļu sagatavo cepšanai — noņem cīpslas, plēves, sagriež šķēlēs un izklapē. Speķīti un kūpināto sieru sagriež mazos...

  • Copes kalendārs

    19. decembris. Teicama copes diena, par ēsmu interesi izrādīs visu zivju sugas, kas nav devušās ziemas miegā.19. decembris. Teicama copes diena, par...