Veido datu bāzi par darba stāžu

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Alūksnes filiālē no pagājušā mēneša veido Alūksnes rajona iedzīvotāju vēsturisko datu bāzi par darba stāžu.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Alūksnes filiālē no pagājušā mēneša veido Alūksnes rajona iedzīvotāju vēsturisko datu bāzi par darba stāžu. Filiāles darbiniekiem būs jāapkopo informācija par apmēram 8000 rajona iedzīvotājiem.
"Jaunais darba likums no 2002.gada 1.jūlija vairs neparedz, ka darbiniekam nepieciešama darba grāmatiņa. Bet ziņas par darba stāžu nepieciešamas, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu un pensijas piešķiršanā. Mums rūp, lai cilvēkiem būtu dokumenti, kas pierāda, kur un cik ilgi cilvēks strādājis, darba periodus, tādēļ rīkojam šādu kampaņu. Dažas VSAA filiāles pilotprojektā datu bāzes veido jau gadu, bet pārējas to uzsāka tikai martā," laikrakstam stāsta VSAA Alūksnes filiāles direktore Regīna Kalniņa.
Viņa norāda, ka pašlaik VSAA darbinieki slēdz vienošanās ar iestāžu un uzņēmumu vadītājiem par darbinieku darba grāmatiņu nodošanu datu apstrādei.
"Diemžēl ir gadījumi, kad darba devēji jau ir izsnieguši darba grāmatiņas cilvēkiem, tādēļ aicinām arī iedzīvotājus nest uz mūsu filiāli darba grāmatiņas, lai varētu fiksēt darba stāžu. Kopumā Alūksnes iestāžu vadītāji ir atsaucīgi un neliedz mums šos dokumentus. Uz šo brīdi esam apkopojuši datus no sešām iestādēm," saka R. Kalniņa.
Datu bāzē uzkrās informāciju par klienta apdrošināšanas stāžu līdz 1995.gada 31.decembrim, jo informācija par laika periodu no 1996.gada 1.janvāra jau ir fiksēta.
"Domāju, ka šīs datu bāzes izveidošana ir svarīga. Piemēram, gados jauniem cilvēkiem, kam līdz 1996.gadam darba grāmatiņā ir veikti tikai daži ieraksti, līdz vecumdienām šis dokuments jau būs nozaudēts. Sākot ar 1991.gadu, Latvijā dibināja daudzus individuālos uzņēmumus. Daudzi no tiem pašlaik juridiski vēl eksistē, bet reālu darbību neveic. Tiem cilvēkiem, kas šajos uzņēmumos ir strādājuši, vēl ir iespēja uzmeklēt kādreizējo darba devēju un lūgt, lai viņš izdara pilnīgus ierakstus darba grāmatiņā. Darba grāmatiņā noteikti ir jābūt fiksētam datumam, no kuru darbinieks sāka strādāt, līdz kuram laikam strādāja, kā arī informācija par pavēli vai rīkojuma numurs un datums. Tāpat tajā jābūt iestādes vai uzņēmuma vadītāja parakstam un zīmogam," skaidro R. Kalniņa.
Viņa akcentē, ja kaut viens no šiem nosacījumiem nebūs izpildīts, VSAA darbinieki nevarēs ieskaitīt attiecīgo periodu darba stāžā. "Cilvēki ir priecīgi, ka vēl ir iespēja uzmeklēt kādreizējos darba devējus. Šaubos, vai pēc 20 gadiem to būs tik viegli izdarīt. Jaunās datu bāzes izveide novērsīs negodīgus ierakstus darba grāmatiņās, jo VSAA darbinieki katru ierakstu salīdzina ar uzņēmumu datu bāzē reģistrētajiem uzņēmumiem," saka R. Kalniņa.
Viņa aicina darba devējus vēl neizsniegt darbiniekiem darba grāmatiņas, ja tas ir iespējams. VSAA darbinieki vēsturisko datu bāzi par darba stāžu veidos līdz 2006.gadam.

Citu datumu laikraksti

 • Zupas dēļ galu nedarīs

  Kādā rītā radio Ufo un Fredis jokojās, kāpēc mēdz būt tā, ka cilvēki izdara pašnāvību nelaimīgas mīlestības dēļ, bet to nedara, ja zupa ir negaršīga...

 • Laimīga nejaušība ved uz Itālijas Alpiem

  Edgars Riekstiņš, kuram pēc trīs nedēļām paliks 18 gadi, ir aktīva dzīvesveida atbalstītājs, kam netīk stundas un dienas vadīt dīkdienībā.Edgars...

 • Gājputni atgriežas sargātā zemē

  Kopš neatminamiem laikiem dabas atmoda pavasarī ir neiedomājama bez gājputnu atgriešanās.Kopš neatminamiem laikiem dabas atmoda pavasarī ir...

 • Jādzied, kad ir priecīgi, skumji vai bailes

  Pēc vairāk nekā pusotru stundu ilguša koncerta mazpilsētas kultūras centrā Marija joprojām ir moža.Pēc vairāk nekā pusotru stundu ilguša koncerta...

 • Gudrs kā Podnieka suns

  Alūksnes un Gulbenes fotocentra īpašnieks Jānis Podnieks apgalvo, ka sešdesmito gadu vidū Liepnas pusē šis teiciens bija daudzu mutēs, "pielipa"...

 • Pāreja uz D vitamīnu un... ozonu

  Vasaras laiku, pabīdot pulksteņa rādītājus stundu uz priekšu, pirmoreiz – Pirmā pasaules kara sākumā – noteica Vācija, Lielbritānija, Īrija un...