Veidojot bērnu rotaļu stūrīti, atklāj senlaiku bruģi

Apes centrā, Stacijas ielā 7, jau paveikti pirmie darbi, lai iekārtotu bērnu rotaļu stūrīti. SIA “Brants” īpašnieks Māris Brants ir izgatavojis trīs koka solus, kas jau kopš pagājušās nedēļas ceturtdienas ir izlikti laukumā.

Apes centrā, Stacijas ielā 7, jau paveikti pirmie darbi, lai iekārtotu bērnu rotaļu stūrīti. SIA "Brants" īpašnieks Māris Brants ir izgatavojis trīs koka solus, kas jau kopš pagājušās nedēļas ceturtdienas ir izlikti laukumā.
Iepriekš šajā vietā bija sagāzta sēta, kas radīja nepievilcīgu ainu, bet pašvaldībai ar privātīpašnieku izdevās vienoties, lai šajā vietā ierīkotu bērnu rotaļu stūrīti. Veicot darbus, tika atklāts, ka šajā vietā agrāk ir bijis bruģis. Pašvaldības komunālās nodaļas vadītāja Edīte Meistere un pilsētas daiļdārzniece Anita Harju atzīst, ka bruģa ieklāšanas laiks nav zināms, bet jaunais atradums noteikti tikšot saglabāts.
"Bijām patīkami pārsteigtas, ka šajā vietā kādreiz ir bijis bruģis. Nolēmām to saglabāt un šo bruģēto laukumu nedaudz paplašināt, nobruģējot trūkstošo, lai veidotu vienādu formu. Savukārt uz kādreizējās vasaras kafejnīcas pamatiem tiks veidots rotaļu laukums pirmsskolas vecuma bērniem, kas būs norobežots ar guļbūves tipa koka apmalīti, uz kuras bērni varēs arī sēdēt. Laukums ir diezgan liels, tādēļ tajā varēs izvietot nelielas šūpoles, smilšu kasti, galdiņu ar soliņiem. Laukuma pamatsegums nebūs smiltis, bet sīkas priežu mizas," stāsta A.Harju.
Viņa atzīst, ka pirms tam vairākas jaunās māmiņas ir izteikušas aicinājumu pilsētā izveidot kādu vietu, kur bērni varētu rotaļāties, tādēļ tika rasta šāda iespēja. Atpūtas soliņus M.Brants izgatavoja no janvāra vētras laikā gāztajiem kokiem. Arī citus elementus gatavos no šāda materiāla. Soliņus drīzumā arī nokrāsos. "Pie rotaļu laukuma veidosim arī puķu stādījumus. Vienā vietā stādīsim dālijas, otrā jau ir iestādītas čīkstenes jeb izskatīgais laimiņš," saka A.Harju.
Savukārt iepretim Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolai pašlaik rit darbi automašīnu stāvlaukuma iekārtošanai. Tādējādi tiks uzlabota satiksmes drošība gan autobraucējiem, gan gājējiem pie izglītības iestādes. Pie pilsētas domes ēkas drīzumā veidos puķu stādījumus. Apeniete Meta Bubuce jau ir apsolījusi dāvāt kannu stādus, bet apeniete Ņina Kalekaure jau ir uzdāvinājusi savā siltumnīcā audzētas petūnijas. Abas sievietes vairākus gadus pašvaldībai dāvina dažādus dēstus.

Citu datumu laikraksti

  • Ar ložmetēju frontes pirmajās līnijās

    Septiņdesmit deviņus gadus vecais alūksnietis Roberts Lapiņš ir visjaunākais kara veterāns, kas dzīvo Alūksnes rajonā. 1995.gadā rajonā bija 249 kara...

  • Pansionāta iemītniekiem būs dāvana

    Akciju sabiedrība “Grindex” šogad rīko akciju “Pavasarīgs uzmanības apliecinājums Latvijas pansionātiem”. Tās laikā visiem Latvijas pansionātiem...

  • Pārbauda prokurora rīcību

    Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Dzintra Vītoliņa laikrakstam “Alūksnes Ziņas” informē, ka vēl joprojām notiek pārbaude par Alūksnes prokuratūras...