Veidos datu bāzi par vaļaspriekiem

Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzeja speciāliste Natālija Pomerance iecerējusi veidot datu bāzi par cilvēkiem, kam ir savdabīgs vaļasprieks.

Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzeja speciāliste Natālija Pomerance iecerējusi veidot datu bāzi par cilvēkiem, kam ir savdabīgs vaļasprieks.
Viņa iekārtojusi senu mūzikas instrumentu, pulksteņu, suņu, cimdu izstādi. Ir prezentācijas pildspalvu kolekcija, kā arī atklājas arvien jauni kolekcionāri un rokdarbnieki. "Tas ir vajadzīgs ne tikai, lai šos cilvēkus zinātu rajonā, bet arī popularizētu viņus Latvijā un ārpus valsts robežām. Liekas, ka mums savdabīgu kolekcionāru ir vairāk nekā kaimiņu rajonos. Varam lepoties, ka Alūksnē ir daudz gaišu un interesantu cilvēku," spriež N.Pomerance.
Daļa kolekcionāru ir apzināti, bet droši vien vietējos iedzīvotājus gaida vēl ne viens vien pārsteigums. Latvijas radio 1 žurnāliste Zane Lāce tikās ar marku kolekcionāru Jāni Valdi Zvejnieku, strūklaku meistaru Alvitu Grīvnieku, pildspalvu kolekcijas īpašnieci Inesi Priednieci, lidmodeļu kolekcionāru Juri Kupču un citiem alūksniešiem, kas stāstīja par vaļasprieku. Par viņiem dzirdēs raidījumos "Savējie". Z.Lāce secina, ka Alūksnes muzejs kolekcionē kolekcionārus.
Daudzi droši vien atceras izstādi "100 cimdu pāri", kur bija skatāmi Zaigas Staršinskas adījumi ar Malienai raksturīgiem rakstiem un krāsām. Par to interesējušies ārzemnieki, kas vēlējās to nopirkt. "Jebkura priekšmetu kolekcija var būt interesanta, to var paplašināt bezgalīgi. To apliecināja izstāde "Cilvēkam vajadzīgs suns", lai gan sākumā tā šķita neiespējama," atzīst N.Pomerance. I.Priednieces pildspalvu kolekcijā ir prezentācijas pildspalvas no uzņēmumiem, kas ir likvidēti, tātad - vēsturiskas.

Citu datumu laikraksti