Veiksmīgi starti sporta skolas audzēkņiem

Alūksnes pilsētas bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi nedēļas nogalē piedalījās dažāda līmeņa sacensībās vieglatlētikā, biatlonā un futbolā, visur izcīnot godalgotas vietas.

Vieglatlētiem daudz medaļu
Vieglatlētikas audzēkņi bija devušies uz Valkas sporta skolas organizētajām sacensībām Valgā (Igaunijā) un pārveda daudz medaļu.
U-18 grupā Aivara Bebra audzēknis Emīls Zjukovs 60 metru skrējienā izcīnīja 1.vietu. U-16 grupā  lodes grūšanā un 60 metru distancē 1.vietu izcīnīja apenietis Kristers Bērziņš, kurš trenējas pie Aijas Latikas. Šajā pašā disciplīnā U-12 grupā Rolanda Sīļa audzēkne Madara Ločmele uzrādīja ļoti labu rezultātu un izcīnīja 1.vietu. Ilgvara Vaska audzēknis U-16 grupā Aleksis Cunskis šoreiz bija 2.vietā, jo mazliet ātruma pietrūka sprintā, bet zaudēja Eiropas jaunatnes čempionātu godalgoto vietu ieguvējam no Smiltenes. 3.vieta šajā pašā grupā - Rinaldai Hanarinai. U-12 grupā apenieši Rikardo Janelsiņš 60 un 300 metru skrējienos un Sandijs Jansons 60 metros un lodes grūšanā izcīnīja 2.vietu. Uzreiz aiz goda pjedestāla palika: Līva Poļaka, Jans Kazačenoks, Kristaps Svens Konoščenoks, Loreta Fedotova un Dāvis Kozuliņš.

Atlasa čempionātam
“Diemžēl nebija U-14 grupas, kurā Rolandam Sīlim ir spēcīgi audzēkņi. Bet M.Ločmele tiešām ļoti iepriecināja ar izpildījumu, jo ļoti atšķīrās no pārējās grupas. Žēl, ka mums nav Igaunija blakus, lai varētu pāriet pāri robežai un rīkot sacensības,” saka vieglatlētikas treneris I.Vaskis. Limbažos Latvijas čempionāta atlases sacensībās vieglatlētikā telpās U-14 grupā katrā disciplīnā atlasīti pieci labākie, starp kuriem ir arī alūksnieši. Liene Egle uzvarēja augstlēkšanā un ieguva 3.vietu 60 metru barjerskrējienā. Robinai Klasmanei - dalīta 2.-3.vieta augstlēkšanā un 4.vieta 1000 metru skrējienā. Martinam Līvam – 4.vieta augstlēkšanā un 6.vieta tāllēkšanā.

Biatlonisti - starp līderiem
Savukārt biatlona audzēkņiem bija lieliski starti Madonā sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils” Latvijas kausa pirmajā kārtā biatlonā. Sprinta distancē junioru un jauniešu A grupā uzvaru izcīnīja Sanita Buliņa. Viņas māsa Sandra ierindojās 1.vietā B grupā. Anastasijai Ņedaivodinai – 2.vieta. B grupā jauniešiem ātrākais - Aleksandrs Kuzņecovs. Kristaps Deksnis A grupā izcīnīja 3.vietu. Otrajā dienā notika masu starts, kurā diemžēl mūsējiem neveicās ar šaušanu. A grupā Sanitai Buliņai - 2.vieta. B grupā uzvarēja Sandra Buliņa, bet 3.vietā - Aleksandrs Kuzņecovs un Anastasija Ņedaivodina.
Alūksnieši startēja arī FIS Latvijas čempionātā distanču slēpošanā, kur pirmajā dienā Daniels Kodaļevs V-14 grupā 1,1 kilometra distancē izcīnīja 5.vietu. Uzvaras abās dienās 12 gadu grupā izcīnīja Aleksandrs Pometuns. 3.vietu - Daniels Kodaļevs. S18 grupā 6 kilometru distancē Sandrai Buliņai – 2.vieta, māsa diemžēl diskvalificēta par slīdsoļa lietošanu.

Spraigas cīņas futbolistiem
Alūksnes jaunie futbolisti piedalījās Madonas kausā U-11 grupā, kas vienlaikus bija reģionu izlases atlase. Piedalījās četras komandas, un alūksnieši izcīnīja 3.vietu. Alūksnes pilsētas bērnu un jaunatnes sporta skolas jaunais treneris Roberts Lejnieks uzsver, ka sacensības bija ļoti interesantas, jo pēdējā spēle noteica, vai alūksnieši būs otrie vai trešie. “Uzvarējām Lubānas komandu ar 1:0, neizšķirti nospēlējām ar Madonas otro komandu - 2:2, visu izšķīra Lubānas spēle ar Madonas pirmo komandu, kurā lubānieši pēdējā sekundē izrāva uzvaru, un mēs palikām trešie. Spēlējam arī Ziemeļaustrumu līgā regulārajā turnīrā, tur mums gan ir mainīgas sekmes, jo “iegrieza” lielās gada nogales brīvdienas, pēc kurām nospēlējām vienu spēli neizšķirti, pārējie trīs - “zāģi”. Bērniem un vecākiem tomēr jāsaprot, ka nevar trīs nedēļas jaunieši sēdēt pie datoriem mājās un neko nedarīt, jo tas iegriež gan fiziskajā ziņā, gan komandas sadarbībā,” saka R.Lejnieks.

Futbolā jāsāk trenēties agrāk
Pagaidām no astoņām komandām alūksnieši ir 6.vietā. Ja labi sagatavosies un nospēlēs, tad teorētiski ir iespēja pakāpties uz 4.vietu.” Lai arī grupā man ir 16 audzināmie, gribētu, lai vēl vairāk bērnu spēlētu 11 un 12 gadu grupās. Daudzi sāka trenēties tikai šogad, un ar viņiem ir daudz jāstrādā, lai viņi būtu konkurētspējīgi ar tiem, kuri trenējas jau vairākus gadus. Alūksnieši sāk trenēties futbolā gaužām par vēlu, visur klubos to sāk darīt no četru piecu gadu vecuma un jau pēc diviem gadiem sāk startēt sacensībās. Daudz strādāju individuāli, lai audzēkņi kļūtu konkurētspējīgāki un varam turēt līdzi labākajām komandām turnīros,” atzīst R.Lejnieks.
— Didzis Bauers

Citu datumu laikraksti

 • Alūksnē – Jāņa Lūsēna un Inetas Rudzītes koncerts

  Alūksnē – Jāņa Lūsēna un Inetas Rudzītes koncerts

  Alūksnes Kultūras centrā 14.februārī pulksten 19.00 notiks atkalredzēšanās ar komponistu Jāni Lūsēnu. Alūksniešiem būs iespēja klausīties pilnasinīgu...

 • Ates muzejs aicina ciemos

  Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejs līdz 9.februārim aicina pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnus piedalīties izglītojošā programmā...

 • Alūksnē viesojas Kanādas vēstnieks 3

  Alūksnē viesojas Kanādas vēstnieks

  Alūksni trešdien apmeklēja Kanādas vēstnieks Alēns Osērs, lai iepazītu novadu un tiktos ar pašvaldības pārstāvjiem. Vēstnieks apmeklēja Alūksnes...