Vēlas, lai “Rallijs Alūksne” būtu kā ziemas “Positivus”

Straujiem soļiem tuvojas gada noslēgums, bet jau janvārī autosporta cienītājiem atkal gaidāms ievērojamais un nu jau iemīļotais notikums “Rallijs Alūksne 2020”. Lai gan sacensības notiks 17. un 18. janvārī, organizatori tām sākuši gatavoties jau pirms laba laika, un vēl jo vairāk tādēļ, ka “Rallijs Alūksne” nākamgad svinēs desmito dzimšanas dienu.
Ziema visātrāk sākas un visilgākā ir Alūksnē, tādēļ būtu muļķīgi to neizmantot ziemas autorallijam, domā vieni no sacensību organizatoriem Renārs Salaks, Anda Treija un Mārtiņš Sesks, kuri nesen viesojās laikraksta redakcijā, lai pastāstītu par iecerēm “Rallijs Alūksne” desmitgades organizēšanā.

Darba process sācies
“Lai spriestu par sacensību organizēšanas iespējām, jau augustā kopā sanāca organizatoru darba grupa. Visi izteica idejas, kur galvenā no tām bija piedāvāt trases ar posmiem, kas nekad nav braukti, kas būs sarežģītāki sportistiem un jauni skatītājiem vērošanai. Darba process ir sācies, ceļi krustām šķērsām izbraukāti kopā ar jau ierasti galvenajiem trases veidotājiem Gati Cimdiņu un Juri Osi, lai trasē ātrumposmi neatkārtojas, lai atrastu pareizo risinājumu. Pēc tam visu plānojam, lai ietilpst laika normās, atbilst sacensību nolikumam, lai varē saskaņot ar zemes īpašniekiem,” saka R. Salaks. 
Jau gadiem ilgi bijusi iecere kādu no ārtrumposmiem rīkot uz Alūksnes ezera. Tas gan atkarīgs no tā, vai būs pietiekami biezs ledus. Bažas rada arī skatītāji, kuri gan vēlas vērot autosacīkstes uz ezera, bet paši parasti rada apdraudējumu sev, norāda organizatori.

Problemātika - finansējums
 Idejas ir, bet to realizēšanai vajadzīga nauda. Organizatori priecājas par Alūksnes novada pašvaldības atbalstu sacensību sarīkošanā, uzņēmējiem, kuri ir ieinteresēti, lai tās notiktu. Tomēr ik gadu lielākā organizācijas sadaļa ir plānošana un atbalstītāju apzināšana, pārējais, ne bez darba, bet notiek jau vienkāršāk, raitāk. Pozitīvu atbildību organizatoriem uzliek arī fakts, ka nākamgad Alūksnes pilsēta svin simtgadi, un “Rallijs Alūksne” būs tas, kas šos svētkus ieskandinās. “Iespējams, ir uzņēmēji, kuri arī labprāt sniegtu savu artavu Alūksnes rallija desmitgades “stāsta” veidošanā, tādēļ aicinām sazināties ar mums un strādāt kopā. Ne vienmēr vajag lielu finansiālu pārskaitījumu, arī nelielas lietas ir atbalsts - pusdienu nodrošināšana darbiniekiem, maketu veidošana, drukas darbu veikšana. Pēc sacensībām esam plānojuši arī balli gan atbalstītājiem, gan sportistiem un skatītājiem,” saka A. Treija.

Labprāt dalās pieredzē
 Starp rallija organizatoriem šogad ir arī liepājnieks Mārtiņš Sesks, kurš pēdējos piecus gadus ar labiem panākumiem ir arī neiztrūkstošs šo sacensību dalībnieks. Mārtiņš dalās pieredzē, aplūko iespējamās vietas servisa parkam un ar pārējiem sacensību organizatoriem diskutē par ātrumposma iespējām uz ezera.
“Ļoti patīkami nodot zināšanas, ko esmu ieguvis, piedaloties Eiropas un Pasaules čempionātos, un palīdzēt, lai šis pasākums kļūtu arvien jaudīgāks un interesantāks. Man pašam ar katru gadu atgriezties Alūksnē ir arvien patīkamāk, un tas ir liels prieks, jo tieši “Rallijs Alūksne” bija manas pirmās sacensības, kurās startēju. Gan vectēvs, gan tētis bijuši rallija organizatori Kurzemē, man sanāk tāda kā tradīciju turpināšana,” saka autosportists.

Rallijs kā svētki
“Jūtam, ka cilvēki ir sākuši lepoties ar sacensībām “Rallijs Alūksne”,” saka R. Salaks.
Arī M. Sesks to apstiprina un atzīst - autoralliju Alūksnē gaida kā svētkus. “Ārzemēs, lielajās pilsētās cilvēki tiek lutināti ar pasākumiem, tādēļ tos nenovērtē, bet alūksniešiem, īpaši ziemā, tas ir vienīgais. Ir patīkami sajust, ka cilvēkiem interesē tas, ko mēs darām, arī citi sportisti teikuši, ka te jūtas gaidīti!” saka Mārtiņš.
R. Salaks norāda, ka tas ir organizatoru komandas mērķis – darīt visu, lai ar sacensībām būtu apmierināti sportisti, skatītāji, un, ja tas izdodas, ir priecīgi par paveikto. Svarīga ir arī vietējo iedzīvotāju atsaucība – uzņemšana viesu mājās, kafejnīcās, veikalos – cilvēki veido notikumus un sniedz sajūtas ciemiņiem.
“Ik reizi pēc sacensībām organizatori saņēmuši pozitīvas atsauksmes, ralliju nodēvējot pat par lielu ziemas pikniku, ziemas “Posituvus”, tādēļ centīsimies strādāt tā, lai arī desmitgades pasākums nesagādātu vilšanos ne dalībniekiem, ne apmeklētājiem,” saka A. Treija.

Teksts un foto: Aivita Lizdika

Citu datumu laikraksti

 • Rēzeknē starptautiskas kinologu biatlona sacensības 2

  Rēzeknē starptautiskas kinologu biatlona sacensības

  Jau vairāk nekā 10 gadus Valsts robežsardzes koledža organizē starptautiskas kinologu biatlona sacensības “Latvija 2019”. Tajās kopā ar saviem...

 • Hokejisti uzsāk sezonu

  Hokejisti uzsāk sezonu

  “HK Alūksne” aizvadījis pirmās spēles Vidzemes čempionāta hokejā trešajā līgā. Šīs sezonas pirmajā spēlē piedzīvots zaudējums ar rezultātu 3:10 pret...

 • Pildītās cukīni “laiviņas” 4

  Pildītās cukīni “laiviņas”

  Sastāvdaļas●  3 nelieli jaunie kabacīši vai        2 garāki cukīni, ●  apmēram 300 gramu maltās            gaļas, ●  3 – 4 tomāti, ●  2 sīpoli, ● ...

 • Apzināt dabas vērtības

  Apzināt dabas vērtības

  Krāšņā Latvijas un visas pasaules daba, kas mūs priecē un nodrošina dzīvo organismu eksistenci, sastāv no ļoti daudziem elementiem, un viens no...