Vēlas noteikt stingru darba aizsardzību

Zemkopības ministrija ir izstrādājusi un iesniegusi valdībai izskatīšanai noteikumu projektu par darba aizsardzības prasībām mežsaimniecībā.

Zemkopības ministrija ir izstrādājusi un iesniegusi valdībai izskatīšanai noteikumu projektu par darba aizsardzības prasībām mežsaimniecībā. Noteikumi attieksies uz visām nodarbinātības jomām, kas saistītas ar meža darbiem. Tos atbalsta arī mežniecību darbinieki.
"Ar mums tas tieši nav saistīts, taču, kad izsniedzam ciršanas apliecinājumus, īpaši tagad, kad darbība notiek vējgāzēs, iesakām mežu īpašniekiem būt piesardzīgiem," laikrakstam stāsta Kolberģa mežniecības mežzinis Gints Jaunkalns.
Viņš apstiprina, ka juridiskā atbildība par darba aizsardzību pienākas meža īpašniekiem, bet mežniecības sniedz izglītojošu informāciju mežu īpašniekiem. "Mežizstrādes firmas domā par darba aizsardzību, bet privāto mežu īpašnieki šajā ziņā grēko," uzskata mežzinis.
Darba devējiem būs jānodrošina nodarbināto apmācība un instruktāža par drošām darba metodēm, jānodrošina ar individuāliem aizsardzības līdzekļiem, jāvakcinē pret ērču encefalītu. Noteikumu projekts paredz atsevišķu vietu ierīkošanu, kur nodarbinātajiem patverties no nelabvēlīgiem apstākļiem, sasildīties, atpūsties un paēst. Darba bīstamās vietas, kurās var apdraudēt citu cilvēku drošību, būs jāapzīmē ar atbilstošām drošības zīmēm saskaņā ar normatīvajiem aktiem. Darbi mežā būs jāpārtrauc nelabvēlīgos apstākļos, kad redzamība mazāka par 50 metriem.

Citu datumu laikraksti

  • Plāno atcelt ienākumu nodokļa maksāšanu

    Paredzams, ka meža īpašniekiem vairs nebūs jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis par to īpašumā esošā meža pārdošanu izciršanai un darījumiem ar tajā...

  • Mācības pielāgos reālās dzīves prasībām

    Nākamajā mācību gadā būs izmaiņas pamatizglītības mācību saturā.Nākamajā mācību gadā būs izmaiņas pamatizglītības mācību saturā. Notiks pārmaiņas...

  • Nedēļas nogalē kļūs aukstāks

    Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra sola, ka nedēļas nogalē kļūs aukstāks. Gaisa temperatūra sestdienas un svētdienas naktī būs no...