Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēlas panākt robežkontroles punkta atvēršanu

Alūksnes rajona padome gatavojas nosūtīt vēstuli Valsts ieņēmumu dienestam, lai Pededzes robežpārejas punktu pārveidotu par robežkontroles punktu, kur ir nodrošināta muitas kontrole un līdz ar to arī iespēja pārvest kravas.

Alūksnes rajona padome gatavojas nosūtīt vēstuli Valsts ieņēmumu dienestam, lai Pededzes robežpārejas punktu pārveidotu par robežkontroles punktu, kur ir nodrošināta muitas kontrole un līdz ar to arī iespēja pārvest kravas. Tagad tur Latvijas - Krievijas robežu var šķērsot tikai vieglās automašīnas un personas bez muitojamām precēm.
"Pededzē ir paredzēts robežkontroles punkts, bet Valsts ieņēmumu dienesta darbinieki atzīst, ka tur ir slikti ceļi un tāpēc nav iespējama transporta kustība. Savukārt Satiksmes ministrijā secina, ka mašīnām ar kravu nav iespēju šķērsot robežu, tāpēc labi ceļi nav nepieciešami. Tā divus gadus vēstuļu apmaiņa ir notikusi kā apburtā lokā. Nesen saņēmām Ārlietu ministrijas atzinumu, ka robežas infrastruktūras un robežšķērsošanas sakārtošana atbilstoši reģiona iedzīvotāju vajadzībām ir būtiska pierobežas teritoriju ekonomiskās attīstības veicināšanai, kā arī pārrobežas sadarbības veicināšanai," skaidro Alūksnes rajona padomes izpilddirektore Gunta Ļuļe.
Robežpārejas punkta "Pededze" pārveidošana par robežkontroles punktu nav Ārlietu ministrijas kompetencē, tāpēc tā atzīst, ka idejas īstenošana ir atkarīga no atbildīgo institūciju vērtējuma saskaņā ar valsts austrumu robežas sakārtošanu. Valsts robežsardzes komandieris Gunārs Dāboliņš ir piekritis robežpārejas punktā nodrošināt dienesta telpas muitas darbiniekiem. "Krievijas pusē ir arī muitas kontrole, tāpēc robežsardzes komandieris atbalsta robežpārejas punkta pārveidošanu. Tas atvieglotu robežsargu darbu un novērstu priekšnoteikumus korupcijai," atzīst G.Ļuļe. Viņa uzsver, ka ar ministrijas un valsts robežsardzes atbalstu būs vieglāk pierādīt Valsts ieņēmumu dienestam robežkontroles punkta "Pededze" nepieciešamību.

Citu datumu laikraksti

  • Mīlestība dažādos laikos

    Vēsturi allaž ir veidojuši aktīvi un darbīgi cilvēki, un tiem blakus ir atradies partneris, kam bieži vien ir liela nozīme lēmumu pieņemšanā.Vēsturi...

  • Darbarīki sniega tīrīšanai

    Sinoptiķi solīja, ka šajā nedēļā sniegs nokusīs visā Latvijā. Tomēr Alūksnes un Gulbenes rajonā par tā trūkumu nevar sūdzēties, turklāt vakar atkal...

  • Šovā cīnīsies par balvu

    Pirmdien, 27. janvārī, LNT kanālā pulksten 22. 00 sāksies “Mūzikas video 2003” atklāšanas šovs, kurā piedalās desmit grupas, kas sacentīsies par...