Vēlas papildināt zināšanas studējot

Jūnija vidū ikvienā Latvijas skolā svin izlaidumus. Pēc šī skaistā un saviļņojošā notikuma absolventi katrs iet savu ceļu.

Jūnija vidū ikvienā Latvijas skolā svin izlaidumus. Pēc šī skaistā un saviļņojošā notikuma absolventi katrs iet savu ceļu.
E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 12.klases skolnieks Tomass Gurskis apgalvo, ka viņš šobrīd jūtas lieliski. "Ir pagājuši 12 smagi mācību gadi. Skolu absolvēju ar lielām cerībām uz nākotni," saka jaunietis. T.Gurskis E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā mācījās kopš 1.klases. Viņš saka, ka skolotāji ir bijuši saprotoši un izpalīdzīgi. Šeit gūtās zināšanas Tomass papildinās studējot.
"Mācību laikā biju kursos Rīgas Stradiņa universitātē, nokārtoju pārbaudījumus un tādējādi esmu automātiski ieskaitīts studentu rindās. Lai arī esmu kautrīgs, ceru, ka nebūs grūti iejusties," stāsta jaunietis. Viņš studēs Eiropas ekonomiku un biznesu. Skolas gados Tomasam daudz labāk padevās matemātika, tādēļ arī izvēlējies studiju programmu, kas saistīta ar eksaktajām zinātnēm.
Arī kārtojot noslēguma pārbaudījumus ģimnāzijā, Tomasam daudz vieglāks šķitis matemātikas eksāmens. "Latviešu valodas eksāmens bija diezgan sarežģīts, bet angļu valodas eksāmenā vislielākais uztraukums bija mutiskajā daļā," stāsta T.Gurskis.
Salīdzinot 9.klases un 12.klases eksāmenus, viņš neuzskata, ka 12.klases eksāmeni ir sarežģītāki, jāņem vērā, ka 12.klasē skolēniem ir daudz augstāks zināšanu līmenis. "Mācīties ir mans pienākums. Tikai tā var kaut ko dzīvē sasniegt. Protams, arī mani reizēm pārņem slinkums, bet es mēģinu to pārvarēt un ar apņēmību dodos uz priekšu," saka Tomass.
Vasarā T.Gurskis vēlas strādāt un pelnīt naudu. Arī studējot viņš mēģinās atrast darbu. "Augstskolā ir mācību maksa, bet mani vecāki nav tik turīgi. Mēģināšu pats sevi nodrošināt," jaunietis ir apņēmīgs.
Jautāts, vai pēc studijām viņš atgriezīsies dzimtajā pusē, Tomass atbild, ka dzimtā puse viņam ir mīļa, bet pagaidām viņš neredz iespēju šeit atrast labu darbu ar pienācīgu atalgojumu. Viņš pat pieļauj iespēju, ka pēc studijām varētu doties uz ārzemēm. "Iespējas ir dažādas, vajag tikai tās izmantot," atzīst T.Gurskis.
Lai arī skola ir absolvēta, Andrim Bērziņam nav gandarījuma sajūtas. "Mani drīzāk moka liela neziņa, kas būs tālāk. Labprāt vēl mācītos kādu gadu tepat," saka Andris. Tomēr viņš apzinās, ka atpakaļceļa nav.
"Pēc vidusskolas noteikti vajag doties studēt, citādi nav jēgas mācīties vidusskolā," spriež jaunietis. A.Bērziņš vēlas studēt Latvijas Universitātē.
"Pagaidām vēl īsti nezinu, kādu specialitāti apgūšu. Nevaru izšķirties starp - vēsturi, politiku un komunikācijas zinātni. Doma par sociālo zinātņu studijām radās vidusskolas laikā. Pēc pamatskolas absolvēšanas zināju, ka noteikti mācīšos vidusskolā," paskaidro Andris.
Jaunietis saka, ka viņam būs skumji atstāt skolu, skolotājus, klasesbiedrus, draugus un dzimto pilsētu. Tomēr liela ir vēlēšanās doties uz Rīgu un izbaudīt iespējas, ko tā ikvienam piedāvā. Vērtējot E.Glika Alūksnes valsts ģimnāzijā iegūtās zināšanas, Andris saka, ka viņam ir grūti spriest, cik labas zināšanas skola viņam devusi.
"Visus 12 gadus esmu mācījies šeit, man nav bijusi iespēja salīdzināt ar kādu citu mācību iestādi un tur gūtajām zināšanām. Es nebiju pārāk centīgs skolēns. Varbūt atsevišķos mācību priekšmetos, kas mani ne sevišķi interesēja, zināšanas nav pilnīgas, tomēr tā nav skolotāju vaina. Viss ir atkarīgs no paša," spriež A.Bērziņš.

Citu datumu laikraksti

 • Asinis nodevis 108 reizes

  Alūksnietis Aleksandrs Filatovs nākamnedēļ saņems Veselības ministra Rinalda Muciņa parakstītu Atzinības rakstu, jo ir Alūksnes rajona donors, kas...

 • Kļūdu labojums

  10.jūnija laikraksta informācijā „Vienīgā skola valstī saņem ASV atbalstu” nepareizi minēts, ka remontdarbiem Alūksnes sākumskolā paredzēti 3 miljoni...

 • Cilvēkiem palīdz nedomājot

  Alūksnietis Māris Voskis ir pārliecināts, ka ir jāpalīdz cilvēkiem, tādēļ arī viņš ir izvēlējies būt donors.Alūksnietis Māris Voskis ir pārliecināts,...

 • Spēj pierādīt, ka dzīvība ir stiprāka par nāvi

  Alūksnietei Edītei Baltiņai visa dzīve ir liels un smags pārbaudījums. Patiesībā tas veidojas no nepārtrauktiem sāpīgiem pārdzīvojumiem, kas palaikam...

 • Viesosies vācu tūristu grupa

  Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzejs saņēmis vēstuli par 20 vācu tūristu grupas ierašanos 21.jūnijā.Alūksnes Novadpētniecības un mākslas...

 • Rajona skolotājus nesveiks

  Starp pedagogiem, kurus par radošu, ilgstošu un veiksmīgu darbu ar Goda rakstiem un naudas balvām suminās Izglītības un zinātnes ministrija, diemžēl...