Vēlas uzlabot pašvaldību iespējas iegūt malku

Tuvākajā laikā valsts akciju sabiedrība “Latvijas Valsts meži” visām Latvijas pašvaldībām nosūtīs vēstuli ar lūgumu apkopot un definēt konkrētās problēmas, ar kurām tās sastopas, nodrošinot iedzīvotājus ar malku.

Tuvākajā laikā valsts akciju sabiedrība "Latvijas Valsts meži" visām Latvijas pašvaldībām nosūtīs vēstuli ar lūgumu apkopot un definēt konkrētās problēmas, ar kurām tās sastopas, nodrošinot iedzīvotājus ar malku.
Tādējādi, izmantojot "Latvijas Valsts mežu" resursus, vēlas uzlabot pašvaldību iespējas iegūt kurināmo - malku. Annas pagasta padomes priekšsēdētājs Aivars Fomins atzīst, ka pašvaldība iedzīvotājiem malku negādā, bet izpalīdz citādāk.
"Ja pagastā ir bezdarbnieki, kurus var nodarbināt pagaidu algotajos sabiedriskajos darbos, tad nosūtam viņus palīgā tiem cilvēkiem, kuriem pašiem ir grūti sagarināt vai sakraut malku. Pirms vairākiem gadiem pašvaldības mežā veicām malkas izstrādi, bet tas ir ļoti neizdevīgi. Pašvaldība šādā gadījumā nevar nodrošināt mežstrādniekam atbilstošus darba apstākļus un darba drošību. Mežizstrāde ir jāveic apmācītiem strādniekiem un specializētām firmām," uzskata A.Fomins.
Pašvaldība cilvēkiem izmaksā sociālos pabalstus. Par šo naudu tie, kam nepieciešams, var iegādāties arī kurināmo. Šogad, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, pašvaldība sociālajos pabalstos ir izmaksājusi lielāku naudas summu. Kopējā sociālajos pabalstos izmaksātā nauda šā gada 11 mēnešos ir 3600 lati. Tas ir par 1000 latiem vairāk nekā pērn.
"Pašvaldībai ir izdevīgāk piešķirt cilvēkam pabalstu, lai viņš pats gādā kurināmo. Vēl ir iespējams pie saimniekiem to sarunāt par lētāku cenu, turklāt sev vēlamajā izmērā. Pagasta padomei ir jāorganizē malkas iepirkums, tam ir savi nosacījumi," norāda A.Fomins. Viņš uzsver, ka pašvaldībai tagad problēmas sagādā ugunsdrošības normu izpilde.
"Katrai pašvaldības iestādei ir jāatbilst ugunsdrošības noteiktajām normām, bet tas maksā ļoti dārgi. Domāju, ka tas rada raizes visiem rajona pagastiem un to iestādēm," ir pārliecināts A.Fomins.

Citu datumu laikraksti

  • Sargieties no krāpnieka!

    Vidzemē bijuši vairāki gadījumi, kad kāds vīrietis krāpjas, uzdodoties par pasta vai vēstniecības darbinieku.Vidzemē bijuši vairāki gadījumi, kad...

  • Apspriež tūrisma jaunumus

    Ziemassvētku noskaņās notika šāgada pēdējā rajona tūrisma darbinieku apspriede.Ziemassvētku noskaņās notika šāgada pēdējā rajona tūrisma darbinieku...

  • Pirotehnikas bums vēl nav sācies

    Alūksnes rajonā vēl nav sācies pirotehnikas bums, kad pusaudži spridzina petardes un traucē apkārtējiem iedzīvotājiem, lai gan atsevišķās rajona...