Vēlas veidot invalīdiem pieejamu vidi

Projekta “Zaļā gaisma iespējām” pirmās kārtas mērķis ir definēt cilvēkiem ar invaliditāti aktuālās problēmas un ieteikt to risināšanas variantus. Alūksnes rajona pašvaldības agrāk vai vēlāk spēs rast finansējumu un nodrošināt vides pieejamību visiem.

Projekta "Zaļā gaisma iespējām" pirmās kārtas mērķis ir definēt cilvēkiem ar invaliditāti aktuālās problēmas un ieteikt to risināšanas variantus. Alūksnes rajona pašvaldības agrāk vai vēlāk spēs rast finansējumu un nodrošināt vides pieejamību visiem.
"Tas ir vairāku gadu darbs, lai invalīdi varētu iziet sabiedrībā un viņu dzīve būtu līdzvērtīga cilvēkiem bez kustību traucējumiem. Noteikumi nosaka, ka jaunceļamajās ēkās ir jānodrošina telpu pieejamība. Sarūgtina, ja agrāk celtajām ēkām uzbrauktuves ierīko ķeksīša dēļ. Tā ir veltīga naudas izšķiešana, jo nevienam no tā nav labuma. Vajadzētu pieaicināt cilvēkus ar īpašām vajadzībām, viņi pateiks, kādu uzbrauktuvi iespējams izmantot," spriež projekta koordinatore Ināra Priede.
Garā un stāvā uzbrauktuve pie gastronoma Tirgotāju ielā varētu noderēt bērniem ziemā kā slīdkalniņš, ja nebūtu jābaidās nokļūt uz ielas brauktuves. Uzbraucamā rampa pie administratīvās ēkas ziemas mēnešos bija aizsnigusi, to attīrīja tikai pirms pašvaldību vēlēšanām. Tiesa, ziemā automātisko durvju virināšana droši vien vēdinātu telpas. Pa tām cilvēki ratiņkrēslos var nokļūt vestibilā un zālē, bet ne tālāk par pirmo stāvu. Alūksnes rajona padome un pilsētas dome kopīgi gatavojas ierīkot informācijas centru, kur ziņas par institūcijām administratīvajā ēkā varētu saņemt arī redzes un dzirdes invalīdi.
"Veikalā "Karīna" ir laba uzbrauktuve, bet pa to pārvietoties ratiņkrēslā nav iespējams. Ejas ir aizkrautas ar precēm. Pie aptiekas "Lazda" var piebraukt, bet durvis veras uz āru, tāpēc tās nevar atvērt sēžot ratiņkrēslā," norāda I.Priede.
Acīmredzot speciālistiem un amatpersonām nav izpratnes par invalīdu problēmām.
Projekta otrajā kārtā sagatavos uzdevumus katrai pašvaldībai. Alūksnes pilsētas domes izpilddirektors Uldis Ozols akcentē, ka ir vajadzīgi lieli kapitālieguldījumi, lai pilsētā būtu invalīdiem draudzīga vide. Tas būs iespējams pakāpeniski. Maijā ekspluatācijā nodos sabiedrisko tualeti pie autoostas, tā būs piemērota cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Drīzumā arī pilsētas bibliotēka būs pieejama cilvēkiem ratiņkrēslos. Iecerēts atjaunot ietves segumu posmā no autoostas līdz Lielā Ezera ielai, tas atvieglos invalīdu pārvietošanos.
Projektu "Zaļā gaisma iespējām" vada Latvijas cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO. Tā realizācijā iesaistījušās Alūksnes, Jēkabpils un Talsu rajona nevalstiskās organizācijas, kas apvieno cilvēkus ar īpašām vajadzībām. Projekts top ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu.

Citu datumu laikraksti

  • Balvā saņem baseina apmeklējumu

    Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas.Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas. Alūksnes bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa sadarbībā ar Alūksnes...

  • Alūksnē viesos Ministru prezidents

    Rīt Alūksnē ieradīsies Ministru prezidents Aigars Kalvītis. Viņš tiksies gan ar Alūksnes pilsētas un rajona padomes vadību, gan arī apmeklēs sporta...

  • Notāru darbu paralizē valdības neizdarība

    Uz pāris dienām valdība bija paralizējusi notāru darbu, jo Ministru kabinets nebija apstiprinājis noteikumus par zvērinātu notāru taksēm, bet...