Vēlēšanu iecirkni var mainīt

Tuvākajā laikā katrs vēlētājs saņems vēstuli ar informāciju, kurā vēlētāju sarakstā ir reģistrēts. Ja nepieciešams, iespējams mainīt vēlēšanu iecirkni.

Tuvākajā laikā katrs vēlētājs saņems vēstuli ar informāciju, kurā vēlētāju sarakstā ir reģistrēts. Ja nepieciešams, iespējams mainīt vēlēšanu iecirkni.
Gatavojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kas notiks 12.jūnijā, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde ir izveidojusi vēlētāju reģistru. Saskaņā ar Vēlētāju reģistra likumu līdz 13.maijam ir tiesības mainīt iecirkni, izvēloties jebkuru citu Latvijas teritorijā. "Par vēlmi mainīt vēlēšanu iecirkni personīgi jāraksta iesniegums pašvaldībai vai tās dzīvesvietas deklarēšanas iestādei. Tajā iesniedzējs norāda savu vārdu, uzvārdu, personas kodu, kā arī vēlamā vēlēšanu iecirkņa adresi un numuru. Iesnieguma paraugu var apskatīt internetā Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapā (www.cvk.lv). Pašvaldības pieņem arī brīvā formā rakstītus iesniegumus, ja tajos ir visa nepieciešamā informācija," skaidro Alūksnes rajona vēlēšanu komisijas sekretāre Baiba Meistere.
Iesniedzot iesniegumu, jāuzrāda pase. Iedzīvotājiem, kas šajā laikā mainīs dzīvesvietu un nevēlēsies balsot pēc iepriekšējās adreses, pašvaldībai vai dzīvesvietas deklarēšanas iestādei vienlaikus ar dzīvesvietas deklarāciju jāiesniedz arī iesniegums par vēlēšanu iecirkņa maiņu. Vēlētāja jaunajai dzīvesvietai atbilstošo iecirkni un citu informāciju par vēlētāju reģistrāciju un balsošanas kārtību Eiropas Parlamenta vēlēšanās var noskaidrot, piezvanot Centrālajai vēlēšanu komisijai pa tālruni 7049999.

Citu datumu laikraksti