Velosipēdisti traucas pa Alūksnes kalniem

Tā nu iznācis, ka tieši 1.maijā pulksten 12.00, reizē ar Eiropas Savienības karoga pacelšanu Latvijā, atskanēja starta šāviens kalnu velosipēdistu sacensībām Alūksnes “Mežiniekos”.

Tā nu iznācis, ka tieši 1.maijā pulksten 12.00, reizē ar Eiropas Savienības karoga pacelšanu Latvijā, atskanēja starta šāviens kalnu velosipēdistu sacensībām Alūksnes "Mežiniekos". Jau trešo gadu notiek Alūksnes rajona kausa izcīņas atklātās sacensības, pirmo posmu rīkoja sporta apvienība "Alūksne".
"Katru gadu cenšamies ieviest kaut ko jaunu," saka šīs kārtas organizators Vilnis Veļķeris. "Šogad ir atsevišķa starta grupa senioriem no 40 gadu vecuma. Kausa izcīņas sacensību posmu skaits palielināts līdz pieciem, visos posmos nopelnītos punktus ņems vērā kopvērtējumā. Uz dalībnieku numuriem uzdrukājām interneta adresi, kur meklēt informāciju."
Startam pirmajā kārtā bija pieteicies 51 braucējs. Salīdzinot ar citām reizēm, tas ir nedaudz mazāk, bet nākamajā dienā bija paredzēts Cēsu - Valmieras velomaratons, tāpēc daļa braucēju izvēlējās pietaupīt spēkus. Visvairāk - 15 - sportistu piedalījās tautas klases braucienā.
Vietējo dalībnieku pulku papildināja viesi no Rīgas, Valmieras, Smiltenes, Salaspils un Cēsīm. "Izvēlējos braukt šurp, jo te ir laba sacensību organizācija," teica rīdzinieks Gundars Lauva. Trase "Mežinieku" sporta bāzes apkārtnē vijās pa asfaltētajiem celiņiem, kas ir visai stāvi, mijās ar zāģskaidu posmiem un dubļiem. Drosmīgākie sportisti pat riskēja tramplīnā atrauties no zemes.
Marķētajā trasē braucienu norisei sekoja distances tiesneši. Dalībniekus reģistrēja sekretāres Iveta Jaška un Dzintra Andrejeva.
Bērniem līdz 12 gadu vecumam bija jāveic viens aplis 5 kilometru garumā, līdz 16 gadu vecajiem jauniešiem, kā arī sievietēm bija paredzēti divi apļi, kuru kopgarums - 10 kilometru. Senioriem un tautas klasei bija jāveic 3 apļi (15 kilometru), bet meistarīgākajiem - sporta klasei - nācās riņķot 4 apļus, nobraucot 20 kilometru.
Jaunākajā grupā ar rezultātu 8 minūtes 33 sekundes par uzvarētāju kļuva alūksnietis Andris Vosekalns, vairāk kā minūti viņam zaudēja Kaspars Paegle (Zeltiņi). Trešais - Armands Marčenkovs no Salaspils.
12 jauniešu konkurencē pārliecinoši uzvarēja Deniss Haritesku (Alūksne) - 20 minūtes 48 sekundes. Gandrīz divas minūtes vēlāk finišēja smiltenietis Inguss Eislers, trešais - alūksnietis Viktors Vosekalns (22:33). Deniss pēc veiksmīgajām sacensībām stāstīja, ka panākumu pamatā ir nopietni treniņi. Nākamajā dienā Cēsu - Valmieras velomaratonā jaunais sportists sasniedza labāko rezultātu starp alūksniešiem, izcīnot 1.vietu savā grupā.
Sieviešu grupā startēja tikai divas dalībnieces no Rīgas. Evija Lauva 10 kilometrus veica 34 minūtēs 17 sekundēs, bet Līgas Avotiņas laiks - 51:58.
Senioru grupā cīnījās četri pieredzējuši sportisti. Labākais rezultāts - ilzenietim Viesturam Kazainim (33:34). Pēc 3 minūtēm finišu sasniedza alūksnietis Gunārs Rozenbergs, tālākajās vietās Vitālijs Deksnis (Lizums) un Juris Priednieks (Alūksne). Jāpiemin arī šo sportistu veiksmīgais starts Cēsīs: J.Priedniekam - 1.vieta, V.Kazainim - 3.vieta, G.Rozenbergam - 4.vieta, J.Priževoitam - 6.vieta.
Sīvākās cīņas izvērtās tautas klasē. Uzvarēja Agnis Apse no Smiltenes (32:47). Pēc sekundes distanci beidza valmierietis Gatis Melgalvis, trešais - smiltenietis Guntars Baranovskis. Starp Alūksnes rajona sportistiem visaugstāk - 5.vietā - ilzenietis Juris Priževoits, labi veicās arī viņa komandas biedram Arturam Pušpuram.
Sporta klasē no pieciem braucējiem neapšaubāms līderis bija alūksnietis Edgars Krūmiņš, kurš pārstāv komandu "Rockmashine". Edgara rezultāts - 43:55. Otrais finišēja rīdzinieks Normunds Šuksts (46:12), trešais - Rīgas velosportists Aigars Krasts (48:19).
"Pirmo apli braucu nopietni, tālākajos "vizinājos", jo nebija nopietnu konkurentu. Abi ar Artūru Meleci šogad esam uzaicināti komandā "Rockmashine"," stāsta E.Krūmiņš. Jāpiebilst, ka 1986.gadā dzimušais Edgars Cēsu - Valmieras velomaratonā 62 kilometru distanci veica ceturtais.
"Mežinieku" posma uzvarētāji saņēma medaļas ar gravējumu, balvas, bet uz Ivetas Veļķeres veidotajiem diplomiem attēlots velosipēdistu starts.
"Tiksimies kausa izcīņas nākamajā kārtā! Tā notiks 13.jūnijā Alūksnē vienlaikus ar slavenajām "Keggi - Velo" sacensībām. Aicinām pievienoties jaunus dalībniekus un nebaidīties, jo trase nebūs sarežģīta. Velobraucējiem piedāvājam jaunumu - izmēģināt spēkus veloorientēšanās sacensībās, kas notiks reizē ar "Horizonta" kārtām - 18.maijā Grūbē, 15.jūnijā Apes tuvumā un 31.augustā "Mežiniekos"!" aicina V.Veļķeris.

Citu datumu laikraksti

  • Dejotāji sadanco Apes arodvidusskolā

    28. aprīlī Apes arodvidusskolā uz kopīgu draudzības vakaru sanāca ne tikai pašu skolas dejotāji, bet arī viesi no citām arodvidusskolām.28. aprīlī...

  • Robežpārejas punktā darbs nav mainījies

    Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes priekšnieks Vladislavs Skromāns apgalvo, ka Pededzes robežpārejas punktā darbs rit ierastajā ritmā, lai gan...

  • Virešu pagastā ir trakumsērgas karantīna

    Divus mēnešus līdz jūnija beigām Virešu pagastā spēkā ir trakumsērgas karantīna.Divus mēnešus līdz jūnija beigām Virešu pagastā spēkā ir trakumsērgas...