Vērtīgi padomi

Kā pieburt puisi? 1. Jāiedomājas kāds, kurš ļoti patīk. Jānoplūc margrietiņa un, plūkājot katru ziedlapiņu, jāskaita: mīl, no sirds, ar sāpēm, mazdrusciņ, nemaz.

Kā pieburt puisi?
1. Jāiedomājas kāds, kurš ļoti patīk. Jānoplūc margrietiņa un, plūkājot katru ziedlapiņu, jāskaita: mīl, no sirds, ar sāpēm, mazdrusciņ, nemaz. Ja pēdējā lapiņa iznāk mazdrusciņ, tad tas, par kuru domā, mazdrusciņ mīl.
2. Jāapsmērē monētas viena puse ar sarkanu krāsu. Jāiet pie upes vai ezera un jāmet tā ūdenī. Ja monēta iekritīs ar sarkano pusi uz leju, tad tiks apprecēts nabags. Ja ar nesmērēto pusi - tad bagāts!
3. Jāņu dienas rītā - pirms saules lēkta - nerunājot jāaiziet uz pļavu tā, lai neviens neredz. No trejdeviņiem ziediem jānopin vainags, jāiebāž azotē un visu dienu jāglabā. Vakarā kārtīgi jāizdejojas. Ejot gulēt, vainags jāliek pagalvī. Tad sapnī varēs redzēt, kas notiks nākotnē.
4. No trejdeviņām puķēm jānopin vainags un jāaiznes mežā uz krustcelēm. Pašai jāpaslēpjas krūmos un jāgaida, līdz kāds nāks un pacels vainagu. Tas arī būs īstais.
5. Jāņu naktī atveroties debesis. Ja tajā mirklī kaut ko vēlas, tas piepildās. Lai pieburtu puisi, jānoķer jāņtārpiņš un jāieliek iecerētajam puisim kabatā. Tad viņš burēju iemīlēs!
Pīlādzis pret raganām
Jāņu naktī dzīvoklī vai mājā jānes pīlādžu zari un istabas jākaisa ar kalmēm. Jāņu naktī ļaunie gari, burvji un raganas esot sevišķi modri, bet no tiem var atpestīt pīlādži. Pīlādža zariem jāstāv istabā, kamēr lapas nokaltušas, tad tie jānobrauka, turot aiz galotnes un braukot uz resgali, jāsalauž deviņos gabalos; tos izmētā krustām šķērsām pa istabu un sabāž gultas maisos. Tad ļaunums nenāk istabā. Jāņu vakarā vajag nest pīlādzi mājās ačgārni pa durvīm, lai raganas nenāk. Ja ar bērzu un pīlādžu meijām Jāņu vakarā jau laikus nopušķo visus vārtus un ēku jumtus, tas šķīstīs māju no katra ļaunuma. Latvieši, tāpat kā daudzas citas indoeiropiešu tautas, jāņuzālēm piedēvēja lielu spēku visa ļaunuma aizdzīšanai, svētības un veselības atgūšanai. Tāpēc ar jāņuzālēm pušķoja gan griestus, gan sienas, noklāja galdus un solus. Diena pirms Jāņiem ir Zāļu diena, kad meitām jālasa jāņuzāles, kuras izžāvē, lai vēlāk lietotu pret slimībām. Tas pats jādara īstenajos saulgriežos, kad diena ir visgarākā, bet nakts - visīsākā. Šai tradīcijai ir šāds skaidrojums - zāle aug līdz Jāņu vakaram, bet Jāņu dienā sāk briest, tāpēc zālēm un tējai augi jāievāc līdz Jāņu dienai.
Jāņu dienas vakarā:
* meitām jāēd siļķe. Kas naktī sapņos pasniegs dzert, tas būs brūtgāns;
* jāmazgā mute, bet nedrīkst slaucīt. Kas pa sapņiem pasniegs dvieli, būs īstais;
* pusnaktī jāskatās caur gredzenu ūdens glāzē. Tad varot redzēt līgavaiņa seju;
* jāvāra bieza putra, bet nedrīkst runāt. Jāpaēd un jāiet gulēt. Kas sapnī nāks runāties, būs precinieks.
(No interneta materiāliem)

Citu datumu laikraksti

  • Dārza darbi jūnija otrajā pusē

    Mitruma apstākļi labi, dažviet pēc pērkona negaisa arī pārmitrs, vislabākie apstākļi nezāļu attīstībai, vēl pēdējais piegājiens to apkarošanai,...

  • Lauksaimniekiem - izdevīgāki kredīti

    Lauksaimnieki joprojām var pietiekties divās kreditēšanas programmās ar zemākām procentu likmēm - Lauksaimniecības ilgtermiņa investīciju...

  • Senču optimisms palīdz uzvarēt pārbaudījumus

    Mālupiete Ināra Garā it nemaz neatgādina rūpju nomāktu sievieti, lai gan pārbaudījumu dzīvē droši vien bijis vairāk nekā citiem.Mālupiete Ināra Garā...