Vēsā rudens vakarā baudīsim karstu saldēdienu!

Kamēr vēl augļos, ogās un dārzeņos vitamīnu ir papilnam, varam tos izmēģināt un nobaudīt dažādos ēdienos. Pagājušajā sestdienā piedāvājām pagatavot ķirbju kūku. Šodien tai pievienojam vēl vienu - karstās ķirbju kūkas - recepti.

Kamēr vēl augļos, ogās un dārzeņos vitamīnu ir papilnam, varam tos izmēģināt un nobaudīt dažādos ēdienos. Pagājušajā sestdienā piedāvājām pagatavot ķirbju kūku. Šodien tai pievienojam vēl vienu - karstās ķirbju kūkas - recepti.
Karstās ķirbju kūkas pagatavošanai nepieciešams: 180 grami ķirbja mīkstuma, 100 grami vārītu rīsu, divi olu dzeltenumi, aptuveni trešdaļa glāzes piena un ūdens maisījuma attiecībā 1:1, ēdamkarote miltu, vaniļas cukurs un cukurs pēc garšas.
1. Katliņā lej piena un ūdens maisījumu, karsē. Kad sāk mest burbuļus, klāt ber ķirbja mīkstuma gabaliņus.
2. Ķirbi sautē uz lēnas uguns, līdz tas kļuvis mīksts. Gatavu sastampā viendabīgā masā. Nedaudz atdzesē.
3. Olām atdala dzeltenumus no baltumiem. Dzeltenumus satrin kopā ar paredzēto cukura un vaniļas cukura daudzumu, atsevišķi saputo baltumus un tad sajauc kopā. (Ja olu puto, neatdalot dzeltenumus no baltumiem, tad masa nedaudz jāuzsilda.)
4. Padzisušai ķirbju masai pievieno rīsus un ar cukuru saputotās olas. Sastāvdaļas viegli apmaisa un lej cepamā formā.
5. Cep aptuveni 20 minūtes 220 grādu temperatūrā. Izņemtai kūkai no cepeškrāsns, pirms likt galdā, ļauj nedaudz patvaikot.
6.Vaniļas mērces pagatavošanai katliņā liek divus olu dzeltenumus, pieber cukuru (pēc garšas), vaniļas cukuru un pielej pusotru glāzi piena. Sastāvdaļas, nepārtraukti maisot, karsē ūdens peldē. Vaniļas mērce ir gatava, kad tās konsistence atgādina pabiezu saldo krējumu.
Karsto ķirbju kūku pasniedz ar vaniļas mērci. Lai labi garšo!

Citu datumu laikraksti

  • Rajonā joprojām trūkst zobārstu

    Alūksnes rajonā joprojām aktuāla problēma ir zobārstu trūkums.Alūksnes rajonā joprojām aktuāla problēma ir zobārstu trūkums. Ar “Alūksnes Ziņu”...

  • Finišē kalnu velosipēdisti

    Pie Alūksnes ezera, Tempļakalna pakājē sestdien, 18.oktobrī, uz atklātā Alūksnes rajona čempionāta noslēguma sacensībām pulcējās 66 kalnu...

  • Vai tas ko mainīs?

    Aizliegts auglis vienmēr ir saldāks. Diemžēl tas ir neapgāžams fakts. Jo vairāk tev atkārtos, ka nedrīkst TO un TO, notiek gluži pretēji - roka...