Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vidusskola nemierā ar tiesas atzinumu

Alūksnes vidusskola pārsūdzējusi Alūksnes rajona tiesas atzinumu par skolotāja nelikumīgu atstādināšanu.

Alūksnes vidusskola pārsūdzējusi Alūksnes rajona tiesas atzinumu par skolotāja nelikumīgu atstādināšanu. Madonā tiesa otrajā instacē šo civillietu skatīs 24.martā. Ziņotāja šajā lietā būs tiesnese Zenta Krūmiņa.
"Tā ir civillieta Vladimira Urlapova prasībā pret Alūksnes vidusskolu par pielaišanu pie darba un atlīdzības piedziņu. Alūksnes vidusskola iesniegusi apelācijas sūdzību, jo nepiekrīt Alūksnes rajona tiesas spriedumam. Tas paredz arī, ka darbavietai V.Urlapovam jāizmaksā vidējā izpeļņa laika posmā no 2002.gada 14.marta (atstādināšanas brīdim) līdz tiesas sprieduma spēkā stāšanās datumam. Vidusskolai arī, kā paredz rajona tiesas spriedums, jāsamaksā tiesas izdevumi - 200 lati," informē Vidzemes apgabaltiesas Madonas pastāvīgās sesijas kancelejas vadītāja Viktorija Aizpuriete.
Alūksnes rajona tiesas tiesnese Sanita Vilciņa laikrakstam saka, ka tiesa tā lēma, izvērtējot konkrēto prasību no Darba likumdošanas viedokļa, un atzina prasītāja lūgumu par apmierināmu.
V.Urlapovs pārsūdzējis arī Alūksnes rajona tiesas spriedumu, kurā viņam par vardarbību pret bērniem noteikts nosacīts sods uz gadu ar pārbaudes laiku uz pusotru gadu.
Pēc šā sprieduma V.Urlapovs (dzimis 1951.gadā) nekad vairs nevarēs strādāt par skolotāju, jo "personas, kas notiesātas par tīšu noziegumu un nav reabilitētas, nevar strādāt par pedagogu, to nosaka Izglītības likums".
Jau rakstījām, ka V.Urlapovs apsūdzēts par to, ka mācību stundu laikā sistemātiski, nepārtraukti, cietsirdīgi un vardarbīgi apgājies ar 13 nepilngadīgajiem, nodarot viņiem fiziskas un psihiskas ciešanas. V.Urlapovu atstādināja no darba pērn 14.martā pēc prokuratūras ierosinājuma.

Citu datumu laikraksti

  • Kokteiļi bērniem, sievietēm un vīriešiem

    Svētku reizēs vienmēr paceļam glāzi, lai uzsauktu tostu par mīlestību, saticību, veselību, mieru un draudzību.Svētku reizēs vienmēr paceļam glāzi,...

  • Aicina pieteikties jaunos rakstniekus

    Latvijas Rakstnieku savienība un Rīgas Jauno literātu apvienība no 14. līdz 18. aprīlim rīko Jauno autoru semināru. Tajā aicināti piedalīties...

  • Aicinājums

    Cesvaines pilsētas ar lauku teritoriju dome lūdz ziedot materiālus Cesvaines pils bojāto konstruktīvo elementu (pārsegumu, sienu, akmens mūra detaļu,...