Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vieglatlēti uzrāda labus rezultātus astoņās sacensībās

Alūksnes vieglatlēti jūnijā ir piedalījušies astoņās sacensībās. Daudzi no viņiem - Artūrs Lazdekalns, Zaiga Neidere, Jeļena Rastargujeva, Artūrs Vinogradovs, Anete Kalniņa, Jānis Mitrofanovs un Agita Priede izcīnīja 1.vietu.

Alūksnes vieglatlēti jūnijā ir piedalījušies astoņās sacensībās. Daudzi no viņiem - Artūrs Lazdekalns, Zaiga Neidere, Jeļena Rastargujeva, Artūrs Vinogradovs, Anete Kalniņa, Jānis Mitrofanovs un Agita Priede izcīnīja 1.vietu.
"27.un 28.jūnijā Valmierā risinājās Valsts prezidenta balvas izcīņas sacensības. Tās ir vienas no prestižākajām vieglatlētu sacensībās Latvijā, kuras apmeklē arī tie šī sporta veida pārstāvji, kas mācās un trenējas ārzemēs, lai startētu sava novada komandās - katrā disciplīnā divi.
Vidzemes novada komandā bija iekļauti divi alūksnieši - Artūrs Lazdekalns un Ilona Marhele. Arturs 800 metru skrējienā izcīnīja 5.vietu ar rezultātu 1:53:4 minūtes. Stundu pēc šī starta jaunietis Vidzemes novada komandai palīdzēja izcīnīt 2.vietu 4x400 metru stafetē, savu etapu veicot pirmais.
Savukārt Ilona šāda veida sacensībās startēja pirmo reizi. Jauniete uzrādīja labu personīgo sasniegumu - 3000 metru skrējiena distanci viņa veica 10:12 minūtēs un ierindojās 5.vietā," stāsta Alūksnes bērnu un jauniešu sporta skolas vieglatlētikas treneris Ilgvars Vaskis.
Nedēļu iepriekš I. Marhele Latvijas Jaunatnes izlases sastāvā startēja Baltijas mačos Lietuvā, kur skrēja 1500 metru distanci. Šajās sacensībās piedalījās arī sportisti no Zviedrijas, Polijas, Vācijas un citām Eiropas valstīm. Baltijas valstu konkurencē alūksniete ieguva 3.vietu, zaudējot Natālijai Žarčenko no Latvijas un Lietuvas sportistei. Pašā finiša taisnē I. Marheli apsteidza arī Polijas skrējēja, tādējādi kopvērtējumā I. Marhele palika 4.vietā.
"Jāuzsver, ka skrējiens risinājās sarežģītos laika apstākļos - lietū un vējā, distancē visas skrējējas bija sīvas konkurentes, jo turējās viena otrai līdzās, tādēļ vietu sadalījums izkristalizējās pēdējos 300 metros," saka I. Vaskis.
Gūst pirmo vietu lodes grūšanā
Savukārt 19.jūnijā Valgā (Igaunija) notika Veru Bērnu un jauniešu sporta skolas starptautiskās balvu izcīņas sacensības klubu komandām. Tajās piedalījās Latvijas, Igaunijas un Somijas sportisti.
"Ar katru gadu šajās sacensībās piedalās arvien vairāk dalībnieku no Latvijas. Sacensību saimnieki jokojot izteicās, ka tās drīz vien pārvērtīsies par Latvijas jaunatnes čempionātu ar igauņu un somu līdzdalību. Dažādu iemeslu dēļ sacensībās startēja tikai četri alūksnieši, toties atzīstami.
1.vietu lodes grūšanā izcīnīja Zaiga Neidere, bet 100 metru barjerskrējienā - Jeļena Rastorgujeva, 2.vietu 800 metru skrējienā guva Artūrs Vinogradovs, bet diska mešanā - Zaiga, 3.vietu augstlēkšanā izcīnīja Jeļena Neidere un Jānis Mitrofanovs," lepojas I. Vaskis.
Jūnija vidū Rīgā notika Latvijas Jaunatnes sporta centra meistarsacīkstes. "Vidējā vecuma grupā labākie panākumi bija Artūram Vinogradovam, kas izcīnīja 3.vietu 1500 metru un 3000 metru skrējienā. Savu labāko sniegumu augstlēkšanā (1,70 metru) diemžēl neizdevās atkārtot Jānim Mitrofanovam, tādēļ viņš ierindojās 5.vietā," atzīst I. Vaskis.
Uzrāda personīgo sasniegumu
Viņš norāda, ka jūnijā Latvijā notika divas lielas starptautiskas sacensības valstu izlasēm pieaugušajiem, kur Latvijas izlasē startēja arī Artūrs Lazdekalns. 14.jūnijā Ventspilī risinājās sacensības "Ventspils šķēpi", bet 12.jūnijā Rīgā - "Rīga 2003".
"Prieks, ka Artūrs uzrādīja personīgo sasniegumu 800 metru skrējienā ar rezultātu 1: 53: 67 minūtes (elektroniskā hronometrāža). Ar šādu rezultātu starptautiskajās pieaugušo sacensībās uzvarētāju trijniekā nevar iekļūt, bet tā ir laba skola turpmākajiem startiem junioru konkurencē Eiropā. Artūrs izpildīja sporta meistarkandidāta normu," vērtē I. Vaskis.
Sporta meistarkandidāta normu izpildīja arī Ilona Marhele, kas jūnija sākumā startēja Olimpiskās skrējēju dienas sacensībās Rīgā pa Kronvalda parka celiņiem. "Jaunietes rezultāts - 16,31 minūte piecu kilometru distancē - rāda treniņnometnē Košicē ieguldītā darba apjomu. Jācer, ka starptautiskajās "Valmieras spēlēs 2003" un Latvijas skolēnu sporta spēļu finālsacensībās līdzīgs sniegums tiks uzrādīts arī stadiona skrejceļā," akcentē I. Vaskis.
Sezona noslēgsies jūlijā
Savukārt jūlijs vieglatlētiem sākās ar Smiltenes bērnu un jauniešu sporta skolas atklātajām sacensībām vieglatlētikā, kur tika dota iespēja startēt arī mazajiem. Vairāk kā 200 dalībnieku pulcējās no vairākiem Valkas rajona centriem, kā arī Rūjienas, Cēsu, Limbažu un Alūksnes pilsētas sporta skolas.
"No desmit alūksniešiem un apeniešiem gandrīz visi iekļuva uzvarētāju trijniekā. 1.vietu vidējā vecuma grupā izcīnīja Arturs Vinogradovs (1500 metru skrējienā) un Anete Kalniņa (lodes grūšanā), bet dubultuzvaras ar labiem personīgajiem sasniegumiem guva Jānis Mitrofanovs - augstlēkšanā 1,70 metri, bet 110 metru barjerskrējienu viņš veica 17,0 sekundēs vidējā vecuma grupā.
Jaunākajā grupā meitenēm dubultuzvara arī Agitai Priedei - augstlēkšanā viņa pārlēca 1,50 metrus augstai kārtij, bet 80 metru barjerskrējienu veica 14 sekundēs. Divas otrās vietas šajā vecuma grupā arī Lindai Briediņai - tāllēkšanā un augstlēkšanā, 2.vieta 100 metru skrējienā Danai Krutkinai, bet 3.vieta 300 metru skrējienā - Nadīnai Dudarei. 2.vietu vidējā vecuma grupā augstlēkšanā izcīnīja Vitālijs Frunzs, 100 metru skrējienā - Agnis Būmanis, 3.vietu tāllēkšanā - Agnis Būmanis un augstlēkšanā - Arturs Vinogradovs," stāsta I. Vaskis.
"Alūksnes bērnu un jauniešu sporta skolas vieglatlētu vārdā pateicos Alūksnes pilsētas domes bērnu vasaras nometņu projektu izvērtēšanas komisijai par sapratni un atbalstu mūsu projektam organizēt treniņnometni Limbažos, gatavojoties 56.Latvijas skolēnu sporta spēļu finālsacensībām. Nometnes laikā mūsu vecāko grupu audzēkņi kaut neilgu laiku varēja trenēties atbilstošos apstākļos," saka I. Vaskis.
Pēdējās šīs sezonas sacensības "Valmiera 2003" - starptautiskās spēles jaunatnei - vieglatlētiem notiek Valmierā 7.un 8.jūlijā, bet no 18.līdz 20.jūlijam Rīgā - Latvijas skolēnu sporta spēļu finālsacensības.

Citu datumu laikraksti

 • Starp mums, sievietēm, runājot

  Kādu dienu Paradīzes dārzā Ieva sauca: "Dievs, man ir problēma!".Kādu dienu Paradīzes dārzā Ieva sauca: "Dievs, man ir problēma!" "Kas noticis,...

 • Ziedu ballē būs vērojama augu dažādība

  Rīgas Latviešu biedrības namā no 10. līdz 13. jūlijam notiks Otrā apvienotā puķu un krāšņumaugu izstāde Ziedu balle.Rīgas Latviešu biedrības namā no...

 • Piedāvā pasākumus dažādām gaumēm

  Dziesmu svētki. 23. Vispārējo latviešu dziesmu svētku programma: 5. jūlijā Doma laukumā pulksten 12.00 - pūtēju orķestru diena (ieeja brīva).Dziesmu...

 • Upe

  - Man jau nav kam zemi art un ecēt. - Vai kāds saimnieks padzina? - Dārta jau vēstkārīgi taujā.19. - Man jau nav kam zemi art un ecēt. - Vai kāds...

 • Arvien vairāk bērnu mācās katoliskās baznīcas skolās

  Pēdējā laikā novērojams skolēnu skaita pieaugums, kuri vēlētos mācīties katoļu skolās.Pēdējā laikā novērojams skolēnu skaita pieaugums, kuri vēlētos...

 • Eiropā no pensijām nodokļus atvelk vēl nežēlīgāk

  - Vai Eiropas Savienības dalībvalstīs no pensijām atvelk nodokļus?- Vai Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs no pensijām atvelk nodokļus? - Jā,...

 • Upe

  - Piedod, Dārt’, es tā negribēju! - Jānis teic un nodur skatienu, - nudie’ negribēju!17. - Piedod, Dārt’, es tā negribēju! - Jānis teic un nodur...

 • Akmens var pasargāt no ļaunas acs

  Akmeņi (dārgakmeņi, minerāli, pusdārgakmeņi, kristāli) pilda ne tikai talismanu funkciju, bet iedarbojas arī uz cilvēka veselību (piemēram, mazina...

 • Ja pēc svētkiem pāri palicis siers

  Laikā starp Jāņiem un Pēteriem, kad vēl no līksmās un lustīgās svinēšanas ir pāri palicis kāds siera ritulis, sevi un draugus var pacienāt ar...