Vienkārši par sarežģīto

Alūksnes Nevalstisko organizāciju centra brīvprātīgie tautas namā rīkoja izglītojošu un izklaidējošu pasākumu bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām no Alūksnes un Madonas rajona.

Alūksnes Nevalstisko organizāciju centra brīvprātīgie tautas namā rīkoja izglītojošu un izklaidējošu pasākumu bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām no Alūksnes un Madonas rajona.
Tajā izmantoja pasaku motīvus un tēlus. Pasaka ir visvienkāršākais veids, kā runāt par sarežģītām lietām. Pasaku varoņiem piemīt bērnu tiešums, pazemība, uzdrīkstēšanās veikt neiespējamo, neaizsniedzamo, kā arī filozofija un uzdevums ar nezināmo. Pasaka ir tas, kas notiek ar katru no mums. Tiesa, tēma bija par plašu vienam pasākumam. Ideju bija daudz, tāpēc dažkārt vērojām vēlmi atkāpties no ieceres. Bet uzmundrinājumi no sadarbības partneriem - sabiedriskās organizācijas "Saulstariņi" vadītājas Māras Podkalnes un pilsētas bibliotēkas bērnu nodaļas vadītājas Dzidras Baueres - neļāva atkāpties.
Pasākuma pirmajā daļā dalībnieki bija mīļi gaidīti rotaļu namiņos, kur stāstīja pasakas, dziedāja, izmēģināja laimi "spēļu karalistē" un makšķerēšanā. Turklāt bērniem bija īpaša misija - savākt buramvārdus, lai ļauno raganu pārvērstu par laumiņu.
Pasākuma otrajā daļā visi, kam pietika dūšas, paši kāpa uz skatuves un atveidoja pasaku tēlus: prinčus, princeses, rūķus un laumas. Karalis bija miris, laumiņa pārtapusi par raganu, princis kļuvis vīzdegunīgs un princese pārlieku prasīga, bet aktieri uzsāka streiku... Tātad problēmu bija daudz. Tomēr noslēgumā bija uzveduma prezentācija un kā jau visās pasakās - laimīgas beigas.
Tagad atkal vajadzēs ar jauniem spēkiem un idejām iet un darīt, lai kāda sirds kļūtu laimīgāka. Bet katru dienu mēs varam paveikt tikai kaut ko no visa, ko vēlamies. Svarīgi ir, lai arī "kaut kas" būtu mūsu laika un pūļu vērts. Liels paldies NVO centra brīvprātīgajai Rozannai Verdockai par ideju un iniciatīvu, tāpat arī Mattiasam de Paepam par lielisko scenāriju.

Citu datumu laikraksti

  • Konkurss “Iepazīsti Alūksnes rajonu”

    Šodien publicējam konkursa “Iepazīsti Alūksnes rajonu” septītās kārtas jautājumus, ko sagatavojis Kalncempju tūrisma informācijas punkts, kā arī...

  • Dzīvo viss, kas mīlestībā dots

    Acīmredzot nav jābrīnās, ka steigas un stresa nomāktie cilvēki veldzi un atelpu meklē dzejnieces Kornēlijas Apškrūmas sirsnības un mīlestības...

  • Popularizēs lietišķās mākslas mantojumu

    Alūksnes Tautas lietišķās mākslas studija “Kalme” kopā ar rajona mājturības skolotājiem vēlas apzināt rajona lietišķās mākslas mantojumu.Alūksnes...