Vienojas par kultūras sakaru stiprināšanu

Ejot pāri Saules tiltam Alūksnē, izkristalizējās kopējas ieceres sadarbībai starp Latvijas mazpilsētu un Čehiju.

Ejot pāri Saules tiltam Alūksnē, izkristalizējās kopējas ieceres sadarbībai starp Latvijas mazpilsētu un Čehiju. Iespējams, ka nākotnē Pilssalas estrādē būs Polkas festivāls ar abu valstu dejotāju līdzdalību. Drīzumā notiks informācijas apmaiņa par tūristu iespējām apmeklēt Alūksnes rajonu un Čehiju.
Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvīns Fricis Svars pieļauj, ka varētu ieinteresēt čehu uzņēmējus investēt līdzekļus, lai sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem celtu viesnīcu. "Kopš pagājušā gada 1.maija Latvija un Čehija ir Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis. Tās austrumu robeža sākas ar Alūksni. Nevaram dzīvot kopējā saimē, nepazīstot tuvākus un tālākus kaimiņus. Sarunās ar Čehijas vēstnieku radās atziņas, kā to labāk izdarīt," akcentē E.F.Svars.
Čehijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Jans Finferle un kultūras atašejs Mihals Koreckis pēc eiropiešu labākajām tradīcijām neatbrauca tukšām rokām. Pirmo reizi Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzejā atklāta starptautiska izstāde, kas ļauj iepazīt šīs valsts kultūru Kārļa IV valdīšanas laikā. Tā ir ceļojoša izstāde. Alūksne ir 13. pilsēta, kuras iedzīvotājiem dota iespēja iepazīties ar Prāgas Nacionālās bibliotēkas sagatavoto ekspozīciju. Tā veidota sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku.
"Kārļa IV valdīšanas laikā sākās straujš sociālais, ekonomiskais un politiskais uzplaukums, tāpēc var vilkt paralēles ar attīstību, ko tagad piedzīvo jaunās Eiropas Savienības dalībvalstis. Latviešus ar čehiem saista ne tikai līdzīga 20.gadsimta vēsture, bet arī kultūras un ekonomikas kontaktu tradīcijas," atgādina J.Finferle.
Muzeja direktore Aija Grīnvalde apbrīno Čehijas valdību, kas atbalsta šādus projektus valsts vēstures prezentēšanai.
"Iepazīstoties ar izstādes materiāliem, rodas dziļāks priekšstats par valsti, kas tāpat kā Latvija veidojusies 1918.gadā," atzīst A.Grīnvalde.
Viņa dāvināja vēstniekam grāmatu par gleznotāju Leo Kokli, novadnieku, ar ko lepojas alūksnieši. Savukārt Čehijas vēstnieks J.Finferle vērtīgas grāmatas ar ierakstu dāvināja pašvaldībai, muzejam un bibliotēkai.
"Bibliotēka saņēma arī daudz informatīvu izdevumu par Čehiju un tās galvaspilsētu Prāgu krievu un angļu valodā. Paredzams, ka veidosies sadarbība ar kādu šīs valsts pilsētu," informē Alūksnes bibliotēkas vadītāja Iveta Ozoliņa.
Šī bija otrā Čehijas vēstnieka vizīte Alūksnē. Pirmo reizi viņš pilsētu apmeklēja pagājušā gada septembrī kopā ar 15 citu valstu Latvijā akreditētājiem vēstniekiem.

Citu datumu laikraksti

  • Bērniem un jauniešiem rīko estrādes konkursu

    Kultūras portāls SVLV (www.sv.lv) sadarbībā ar Ozolnieku tautas namu un Ozolnieku novada domi 14.maijā organizēs trešo bērnu un jauniešu estrādes...

  • Pašvaldībā ir jauna sekretāre

    No šodienas, 12.aprīļa, Zeltiņu pagasta padomē sekretāres pienākumus veiks Anita Gasperte.No šodienas, 12.aprīļa, Zeltiņu pagasta padomē sekretāres...

  • Aizdegas ventilācijas iekārta

    10.aprīlī pulksten 6.03 Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes brigāde saņēma izsaukumu uz SIA “Alta S” maizes kombinātu.10.aprīlī...