Viņi no laukiem projām nebēg

Saimniecībā: par kredītu rekonstruē kūti. Mālupes pagasta zemnieku saimniecībā “Mālkalni”, kur saimnieko jauna ģimene, rekonstruē kūti. Tiks uzstādītas modernas slaukšanas iekārtas, kas šonedēļ atceļojušas uz saimniecību.

Saimniecībā: par kredītu rekonstruē kūti.
Mālupes pagasta zemnieku saimniecībā "Mālkalni", kur saimnieko jauna ģimene, rekonstruē kūti. Tiks uzstādītas modernas slaukšanas iekārtas, kas šonedēļ atceļojušas uz saimniecību.
Iesāktos darbus paredzēts pabeigt vasaras nogalē, lai turpmāk varētu saimniekot atbilstoši Eiropas Savienības prasībām. Saimnieki paņēmuši kredītu no bankas uz divdesmit gadiem, lai ieceri īstenotu, izmantojot firmas "Delaval" pakalpojumus.
"Nedaudz kūti paplašinājām. Turpmāk saimniekošana būs atvieglota, jo līdz šim daudz izmantojām roku darbu. Arī lopu dzirdināšana turpmāk būs mehanizēta. Tagad būs visas nepieciešamās iekārtas, varēsim domāt par ganāmpulka uzlabošanu," stāsta zemnieku saimniecības īpašniece Ira Trifonova.
Agrāk saimniecība bija reģistrēta kā piemājas, bet jau gadu tai ir zemnieku saimniecības statuss. "Līdz šim mums bija 25 liellopi, ieskaitot jaunlopus, bet jaunajā kūtī izmitināsim 20 govis," stāsta I.Trifonova. Viņa bilst, ka piena cenai vajadzēja būt augstākai salīdzinājumā ar to, kāda tā ir degvielai un citiem pakalpojumiem.
Trifonovu ģimene ir optimistiski un enerģiski cilvēki. Ēkās, kur tagad saimnieko Trifonovu ģimene, agrāk dzīvojusi Ira ar vecākiem. "Tad sākās īpašumu dalīšana, ēkām atradās saimnieks. Tad ņēmu pirmo kredītu, lai visas ēkas atpirktu," stāsta zemniece un piebilst, ka kredīti viņu nebaida. Pirmais kredīts būs nomaksāts oktobrī.
"Tagad vajadzēs saimniecības darbību nostabilizēt, tad nākotnē varēsim domāt par paplašināšanos," prāto I.Trifonova.
Ira Trifonova atklāj, ka vēlas pieteikties uz programmu "Standartu sasniegumi", lai varētu pretendēt uz Eiropas finansējumu. Lielas garantijas neesot, ka to piešķirs.
"Ar Eiropas piešķirto finansējumu vien ir par maz, tāpēc bez kredīta neiztikt, lai visu iecerēto īstenotu," apstiprina I.Trifonova. Viņa atklāj, ka pērn banka noraidījusi ieceri ņemt kredītu, taču Ira bija neatlaidīga un šogad mēģināja vēlreiz.
Saimniecībā saražoto pienu nodod akciju sabiedrībai "Valmieras piens".
"Tas ir labi, ka samaksa ir pastāvīga. Prasības, protams, ir augstas. Pienu nododam gan augstākā labuma, gan ekstra klasē," saka I.Trifonova.
Lopbarības sagatavošana problēmas nesagādā, jo saimniecība izmanto zemnieku saimniecības "Dzirnavu 8" pakalpojumus. Ganībām izmanto nomāto zemi, grūtākais, ka tās ir dažādās vietās.
"Jauni cilvēki bēg no laukiem projām. Citi brīnās, ka mums tā nav. Man patīk rūpēties par saimniecību, no bērnības esmu šādā vidē augusi," atzīst I.Trifonova.

Citu datumu laikraksti

  • Zālienam uzbrūk sūnas

    Cītīgi vismaz reizi nedēļā pļauju zālienu un pārliecinos, ka to arvien vairāk pārņem sūnas, tāpēc devos noskaidrot, kas to veicina. Izrādās, ka sūnas...

  • Nē! - mākslīgajiem rūķiem daiļdārzos

    Individuālo māju pagalmos dižojas lielāki un mazāki mākslīgi rūķi, stārķi, pūces, suņi, eži, vardes un citi dzīvnieki.Individuālo māju pagalmos...

  • Dzīvžogs pasargā un norobežo

    Dzīvžogam ir ne tikai dekoratīva, bet arī norobežojoša, aizsedzoša un sargājoša nozīme.Dzīvžogam ir ne tikai dekoratīva, bet arī norobežojoša,...