Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Viņi sarunājas vienā dzīves valodā

Uzņēmēja Ilmāra Zaksa un viņa dzīvesbiedres Sāras ikdienišķais ritms ir neparasts ar to vien, ka viņi prot uz dzīvi raudzīties viegli un vienkārši.

Uzņēmēja Ilmāra Zaksa un viņa dzīvesbiedres Sāras ikdienišķais ritms ir neparasts ar to vien, ka viņi prot uz dzīvi raudzīties viegli un vienkārši. Māk pieņem lietas tādas, kādas tās ir. Un skaisti dzīvot.
Viņš - ārzemju latvietis, kas pēc ilgiem svešatnē pavadītiem gadiem nolēmis pārcelties uz dzīvi Latvijā pavisam. Viņa - dzimusi Dienvidāfrikā, pēc titula Zulu princese, vienīgais bērns ģimenē, kas tagad pārpārēm var izbaudīt latviešiem raksturīgo mentalitāti.
Viņi vienmēr ir kopā un nepazīst tās izjūtas, ko precētam pārim nozīmē atšķirtība vienam no otra. Jaunalūksnes pagastā Zaksu ģimenei pieder kokapstrādes firma SIA "Zakss", arī nākotni viņi saista ar šo valsti. Vienīgais, kā Latvijā viņiem visvairāk pietrūkstot, - garākas vasaras un siltuma.
Lepojas ar latvietību
Ārzemēs ilgus gadus dzīvojošā latvieša Ilmāra dzīves sapnis - pārcelties uz dzīvi Latvijā - piepildījies deviņdesmito gadu sākumā. "Te ir mana Dzimtene. Vienmēr esmu bijis un būšu latvietis. Es ar to lepojos. Es zināju, ka varēšu šeit atgriezties," laikrakstam stāsta Ilmārs Zakss. Ilmāra dzimtas saknes meklējamas Kalncempju pagastā, bet bēgļu gaitas 1944.gadā, kad viņam bija pieci gadi, ģimeni aizvedušas uz Vāciju. Ilgu dzīves periodu tās bija cieši saistītas ar Angliju un būvniecības biznesu. Viņš daudz ceļojis pa pasauli un pieredzējis. "1991.gada oktobrī es atbraucu uz Latviju, tad es mēroju ceļu šurp un turp no Anglijas uz Latviju, līdz 1996.gadā pārcēlos uz dzīvi Latvijā pavisam," stāsta vīrietis.
Zināja Baltijas jūru
Sāra sarunas laikā daudz smaida un apstiprina, ka Latvijā viņa jūtoties ļoti labi. "Latviju pirms tam nepazinu. Biju dzirdējusi tikai par Baltijas jūru. Ar vecākiem visu mūžu daudz ceļoju pa pasauli, tāpēc pārcelšanās uz Latviju nebija nekas neparasts," uzsver Sāra. Viņa cenšas runāt latviski, saprotot visu. Pati sapņojot labi apgūt gan latviešu, gan krievu valodu.
Ilmārs salīdzina, ka Latvijā nodarboties ar biznesu neesot grūtāk kā ārzemēs. Jebkurā vietā pasaulē katra diena cilvēkam ir pārbaudījums. "Sarežģīti ir strādāt ar cilvēkiem. Viņi ir tik dažādi. Gan jau ar laiku arī Latvijā cilvēki iemācīsies to, ka viss nekrīt no debesīm. To, ka ir jāstrādā, lai kaut ko sasniegtu. Viņi neapzinās, ka nav jāstrādā tikai savā, bet arī uzņēmuma labā. Ja tam neklāsies labi, tad tas pats būs arī tajā strādājošiem," atzīst viņš. Ilmārs apgalvo, ka Latvijā viņiem esot daudz darbu jāizdara. "Alūksne ir kolosāla pilsēta. Jau mazs puika būdams, to redzēju. Tai ir jāattīstās, tikai cilvēki jāmudina to darīt, arī jaunā paaudze. Laukos zeme jāizmanto, tikai citādāk. Jādomā, kā Eiropas Savienības finansējumu izmantot šeit," secina vīrietis.
Ir liktenīgā sieviete
Sāra un Ilmārs iepazinušies pirms astoņiem gadiem Oksfordā, kur Sāra studējusi medicīnu. Kopš tā laika viņi ir kopā. Trīs gadus kā precēts pāris. Sāra ir Ilmāra liktenīgā sieviete, to viņš sapratis uzreiz. Tuvošanās process bijis straujš. "Dzīvē nevar daudz gaidīt. Ja dari, tad dari, ja nedari, tad nedari," spriež Ilmārs. Sāra ir vīra draugs un padomdevēja biznesā. Viņa labprāt tagad nodarbotos ar plastisko ķirurģiju. Viņas dzīves galvenā misija - būt kopā ar vīru, dzīvot pilnvērtīgu dzīvi un būt laimīgai. "Es priecājos par to, kas man ir dots," apstiprina sieviete. Zaksu pāris ir krustvecāki Bejas pamatskolai, ko atbalsta arī finansiāli. Sāra šīs skolas skolēniem palīdz apgūt angļu valodu.
Atstāj lielu ietekmi
Viņi vērtē, ka pēc rakstura esot atšķirīgi cilvēki. Arī dusmoties viņi viens uz otru protot un savstarpēji rast kompromisu. Sāra atzīst, ka dzīve ar vecākiem krasi atšķiroties no tās, kāda tā viņai esot kopā ar Ilmāru. Arī ar vecākiem pavadītie gadi atstājuši lielu ietekmi viņas dzīvē. "To nevar salīdzināt, jo katram dzīves periodam ir savs skaistums. Daudz esmu iemācījusies un guvusi pieredzi astoņos gados, kopš satiku savu vīru. Esmu iemācījusies dzīvi vērtēt citādāk. Es vēlētos rakstīt grāmatas. Man patīk valodas," bilst Sāra. Ilmārs piemetina, ka kopdzīvē ar Sāru viņš apjautis, ko nozīmē savstarpējā sapratne starp cilvēkiem. "Katram cilvēkam ir sirds un dvēsele neatkarīgi no tā, kāds viņš izskatās, kādā valodā runā," secina Ilmārs.
Lieto veselīgu uzturu
Brīvā laika Zaksu ģimenei praktiski neesot. Kad vien esot iespējams, braucot un dzīvojot Jūrmalā. "Nevienu brīdi nav tā, ka mūsu dzīvē kaut kas nenotiek. Nepārtraukti kaut ko darām, jo dzīve jau nemaz nav tik gara. Smadzenēm visu laiku jādarbojas, arī ķermenim. Jādomā, kā saglabāt labu veselību. Sāra rūpējas par veselīgu uzturu," apgalvo Ilmārs.
Abus vieno arī mīlestība pret mūziku. Ilmārs bijis liels muzikants, pašam bijusi profesionāla grupa. Spēlē saksofonu, bet Sāra - vijoli. Viņš piebilst, ka Sāra skaisti dziedot, un joko, vai tad viņi varot nezināt latviešu "Kur tu teci, gailīti manu". Zaksu ģimene piedalās Latvijas televīzijas un radio raidījumu veidošanā. Jau apmēram desmit gadu garumā izveidojusies cieša draudzība ar Latvijā kādreiz populārā televīzijas raidījuma "Greizais ratiņš" veidotāju Kārli Vahšteinu. Zaksi daudz laika pavada pastaigās pa mežu un gar jūru. Viņi dzīvo tā, lai kopā vienmēr būtu labi.

Citu datumu laikraksti

 • Eiropas Savienība dod, nevis lūdz paņemt

  Līdz šā gada 31. decembrim ikvienam lauksaimniecībā izmantojamās zemes, kuras platība ir vismaz viens hektārs, apstrādātājam ir iespējams veikt...

 • Policija informē

  Sabojā dzērienu automātu. Alūksnē, Ezera ielā, sporta zālē sabojāts dzērienu automāts. Policijā iesniegums par to saņemts 25.novembrī.Sabojā dzērienu...

 • Policija meklē

  Alūksnes rajona policijas pārvalde meklē bez vēsts pazudušo Antonu Rengeli (personas kods 051052-12652), kurš pazudis 2003.gada 12.novembrī.Alūksnes...

 • Piedāvā dažādus kultūras pasākumus

  O.Vācieša jubileja. 29.novembrī pulksten 15.00 Alūksnes rajona Trapenes kultūras namā - O. Vācieša atceres pasākumi.O.Vācieša jubileja - 29.novembrī...

 • Var iepazīties ar Tibetas mākslu

  Ārzemju mākslas muzejā Rīgā līdz nākamā gada 18.janvārim var aplūkot izstādi "Tibetas māksla Ķīnā".Ārzemju mākslas muzejā Rīgā līdz nākamā gada...

 • Latvijas rasols ir Ginesa rekordu grāmatā!

  "Lielāko rasolu, kura svars bija 3277 kg, savā 10 gadu jubilejā pagatavoja uzņēmums Spilva (Latvija) 2002. gada 1. septembrī starptautiskajā izstāžu...