Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Viņi vienkārši nevarēja nesatikties

Alūksnieši Ingrīda Ulmane un Imants Mucenieks ir kopā jau septiņus gadus. Draugi par viņiem saka, ka Ingrīda un Imants nevarēja nesatikties un abi saderot kopā gluži kā cimds ar roku.

Alūksnieši Ingrīda Ulmane un Imants Mucenieks ir kopā jau septiņus gadus. Draugi par viņiem saka, ka Ingrīda un Imants nevarēja nesatikties un abi saderot kopā gluži kā cimds ar roku. Viņi nenoliedzami piederot pie tiem, kam dzīvē laimējies atrast savu otro pusi.
Ikdienā Imants ir Ingrīdas priekšnieks, jo abi strādā vienā darbavietā - Imants ir Alūksnes 15. ceļu pārvaldes izpilddirektors, bet Ingrīda veic inženieres pienākumus. "Īsti labi jau tas nav, ka ģimenē abi strādā vienā darbavietā, taču mēs viens otru tieši tur ieraudzījām," laikrakstam stāsta Imants Mucenieks.
Imants atzīst, ka negatīvais, strādājot vienā darbavietā, esot tas, ka dažkārt mājās varot rasties strīdi par darbu, jo vakaros gluži nevarot iztikt bez sarunām par to. Savukārt Ingrīda joko, ja darbā izstrīdoties, tad mājās būšot miers. "Mums katram ir savs kabinets, bet specifika liek savstarpēji apspriest darba lietas," apstiprina Ingrīda.
Viņas horoskopa zīme ir Strēlnieks, bet Imants ir Svari, taču zīmju saderību viņi neesot pētījuši. "Pēc rakstura esam atšķirīgi. Imants ir darbīgs un mērķtiecīgs, saprotošs un iejūtīgs. Nekad neteiks "nē", ja arī pirms tam ilgi par to domās," novērtē Ingrīda. Viņa esot noslēgtāka un grūtāk rod kontaktu ar citiem cilvēkiem.
Makšķerē arī lielā salā
Ingrīdu un Imantu vieno kopīgs vaļasprieks - makšķerēšana gan ziemā, gan vasarā. Viņi ir vienisprātis, ka ģimenes dzīvē ir svarīgi, lai sievietei un vīrietim būtu līdzīgas intereses un aizraušanās. Abi neatsakoties no šāda vaļasprieka pat mīnus 25 grādu salā un dodoties uz daudzu makšķernieku iecienīto Peipusa ezeru. Imants šogad jau izvilcis lielu lomu - divus kilogramus un 220 gramus smagu breksi.
Bieži gadoties, ka Ingrīda varot lepoties ar lielākiem lomiem nekā dzīvesdraugs. "Šādās reizēs es parasti saku, ka šodien lielas zivis nemakšķerēju, tikai mazās," smejas Imants. Pēc veiksmīgas copes Imantam patīk gatavot garšīgu maltīti. "Es zivis žāvēju un cepu, pats gatavoju arī marinādi, bet Ingrīda vāra galertu," atklāj Imants. Viņš piederot pie tiem vīriešiem, kas ar prieku darbojas virtuvē un eksperimentē ēdienu gatavošanā. Ar ūdensrozēm ir kuriozi
Pavasarī un vasarā alūksniešu ģimene darbdienu vakarus un brīvdienas pavada, strādājot dārzā. Imanta iemīļota aizraušanās ir ūdensrožu audzēšana. "Dīķī ar saliņu, kas aizņem 1000 kvadrātmetru lielu platību, esmu iestādījis ūdensrozes. Interese par tām radās tad, kad Ingrīdai laukos kaimiņiem iztīrījām aizaugušo dīķi. Tur iestādījām sarkanbaltas ūdensrozes, pēc tam tādas atceļoja uz mūsu dīķi," atminas Imants. Tagad ģimenes īpašumā vasarā priecējot četru šķirņu ūdensrozes, viena no tām - dzeltenā - iegādāta Amsterdamā un pērn jau uzziedējusi.
"Ar ūdensrozēm notiek pat kuriozi. Kad stādīju sarkano ūdensrozi, piesēju akmeni un nolaidu zem ūdens. Vienreiz atbraucām no laukiem, bet ūdensroze bija pazudusi," stāsta Imants. Izrādās, ka tā turpat dīķī vien bijusi. "Tām saknes neizveidojas tik ātri kā lapas. Ūdensroze bija izrāvusies no dūņām un uzpeldējusi. Nācās to pārstādīt otrreiz un nostiprināt ar lielāku smagumu," atzīst Imants. Ūdensrožu kopšana prasot daudz pūļu, jo ātri rodas nezāles. "Lapas saaug tik ātri, ka ziedi netiek uz augšu. Dažreiz lienu dīķī, citreiz, sēžot gumijas laivā, tās griežu. Ūdensrozes ir brīnišķīgas - zied no agra pavasara līdz vēlam rudenim," atklāj ūdensrožu audzētājs.
Mēģina audzēt etiķkoku
Uz saliņas Imants iestādījis dekoratīvu nokareno kārklu, svešvalodā "nakuro nishiki", ko uzdāvinājuši radinieki. To viņš nosaucis par zaķu kārklu, jo to sevišķi iemīļojuši garauši. "Esmu centies izaudzēt etiķkoku, kam ir sarkanbrūni trompetes veida ziedi. Diemžēl tas vienmēr izsalst, jo Alūksnes klimats šim kokam laikam nav piemērots," apgalvo Imants.
Mājās brīvdienās nesēž
Katru vasaru ģimenei tradicionāls pasākums ir atpūta ar ūdensslēpēm, ko organizē vecāku draugi - represētie. "Viņiem jau ir 70 un 80 gadu, bet trīs ģimenes kopš Sibīrijā pavadītā laika nezaudē saikni. Visi rīko interesantus pasākumus dažādām paaudzēm. Mēs viņiem savukārt piedāvājām braucienu ar bānīti līdz Alūksnei, izvizinājām ar motorlaivu pa Alūksnes ezeru. Ziemā ir bijušas makšķerēšanas sacensības," stāsta Ingrīda. Viņai darba kolēģi uztic dažādu pasākumu organizēšanu arī darbavietā, kur viņa liek lietā izdomu. Brīvdienās Ingrīda un Imants reti kad ir mājās, bet apmeklē dažādus pasākumus un piedalās sabiedriskajā dzīvē. Pērn iepaticies brauciens ar laivām pa upi, šogad ieplānots ar tām braukt pa Salacu.
Saņem Santa Klausa apsveikumu
Ingrīdai un Imantam jau bijusi viena laulība. Katram ir divi pieauguši bērni. Imants pavisam nesen kļuvis par vectētiņu. Bērni priecājoties, ka vecākiem uzsmaidījusi veiksme un dzīves gaitās izdevies atrast labu un uzticamu partneri. Ingrīda ir pārliecināta, ka katra cilvēka liktenis ir zvaigznēs ierakstīts, bet Imants domā, ka cilvēks to veido pats, tāpēc grūti esot atbildēt, kāpēc notikusi viņu satikšanās. Kas vajadzīgs, lai divu cilvēku kopdzīve būtu saskanīga un ilgstoša? "Ja ikdienas ritms ir sakārtots - abiem ir darbs un interesants vaļasprieks, tad nav laika domāt, ko otrs dara vai nedara, un kašķēties par sīkumiem," viņi ir vienisprātis un uzskata, ka neliela greizsirdība palīdzot nostiprināt ģimeni. Abi domā, ka savstarpējās attiecības ir jākopj. Imants piemetina, ka svarīga esot arī diplomātija. "Ir patīkami, ja otru cilvēku ikdienā izdodas iepriecināt ar kādu sīkumu vai pārsteigumu," saka Ingrīda.
Sestdienas vai svētdienas rītos Ingrīda tiekot lutināta ar kafiju un brokastīm gultā. Pagājušā gada nogalē Ingrīda viesojusies Somijā un sarūpējusi mīļotajam vīrietim neparastu dāvanu - viņš uz Ziemassvētkiem saņēmis apsveikumu no Santa Klausa.

Citu datumu laikraksti

 • Aicina pretendēt uz subsīdijām

  Turpinājums. 3) veic 1. un 2.punktā minētās produkcijas pirmās pakāpes apstrādi.Sākums 11.februāra laikrakstā 3) veic 1. un 2.punktā minētās...

 • Cik maksās malka?

  - Cik pēc iestāšanās Eiropas Savienībā maksās kubikmetrs malkas? Latvijas iestāšanās ES tiešā veidā neietekmēs malkas cenas tirgū.- Cik pēc...

 • Ūdeni no krāna varēs dzert droši

  - Cik ilgā laikā lauku rajonos būs ES standartiem atbilstoša dzeramā ūdens kvalitāte?- Cik ilgā laikā lauku rajonos būs ES standartiem atbilstoša...

 • Dabas kļūda

  Nupat vēl pirms dažām dienām dzīve Artim likās tik vienkārša un labi nokārtota.Nupat vēl pirms dažām dienām dzīve Artim likās tik vienkārša un labi...

 • Par vai pret?

  Es tāpat kā vairums cilvēku, protams, negribu karu. Negribu, lai karā iesaistītos mēs, lai karotu citi. Tas ir cilvēcīgi, un tādas izjūtas visticamāk...

 • Var patikt vai nepatikt, bet otru tādu nav

  Šo mākslinieku talanta dzirksts katra par sevi Latvijā ir oriģināla, tomēr neatkārtojams ir tieši viņu tandēms, kad publikas priekšā divi Māri stājas...