Viņu var mīlēt par patiesumu un cilvēcību

Alūksnietis Artis Žagars simpātijas spēj iekarot ar to, ka savā vecumā - divdesmit astoņos gados - ir pārlieku nopietns.

Alūksnietis Artis Žagars simpātijas spēj iekarot ar to, ka savā vecumā - divdesmit astoņos gados - ir pārlieku nopietns.
Viņam ir skumjas acis un dziļš skatiens. Viņš atstāj spilgtu iespaidu ar citādākiem dzīves uzskatiem, nekā tie ir vairumam vīriešu. Tas liek domāt, ka ar viņu kopā sieviete var justies droši un paļāvīgi, bet uzticību nebūs viegli iekarot.
Arta ikdiena rit kā jau daudziem - viņš strādā firmā "MCD" par elektrotehniķi - projektētāju. Uz to Artis ir mērķtiecīgi tiecies. Pēc pamatskolas absolvēšanas mācījies Rīgas Tehniskajā koledžā piecus gadus, kur ieguvis vidējo speciālo tehnisko izglītību - elektroietaišu ekspluatācijas inženieris, lai gan lielā konkursa dēļ nav kļuvis par programmētāju. "Darbs man patīk, un tas ir galvenais. Man ir jauki kolēģi, ar kuriem kopā jūtos kā ģimenē," atzīst A.Žagars.
Sports veido raksturu
Artis uzskata, ka viņu izaudzinājis sports un izveidojis tādu raksturu, kāds viņam ir tagad. "Bija laiks, kad maksimāli biju pievērsies tikai sportam - biatlonam un guvu labus panākumus. Citi pat tolaik teica, ka esmu "aizgājis ciet", un tikai vēlāk viņi saprata, ko man tas nozīmēja," atceras alūksnietis.
Tajā laikā, kad Artis vēl domāja, kāda būs viņa nākamā profesija, bija juku laiks. "Brālis, arī biatlonists, mudināja, lai domāju par kaut ko citu, jo sportam nebūs nākotnes" spriež A.Žagars. Tagad Artis nožēlo, ka pametis sportu, jo tā bijusi sirdslieta. Viss, ko Artis dara un kam pieķeras, esot pa īstam. "Ja dara ar sirdi un dvēseli, tad par paveikto ir patīkamas atmiņas, darbi labi sokas, un rezultāts sniedz gandarījumu," skaidro viņš.
Vecāks nekā patiesībā
Artis neslēpj, ka viņam ir savi tikumi un dzīves uzskati. Vīrietis spriež, ka bez stingrības dzīvē neko nevar panākt. Arti dzīve piespiedusi agri kļūt patstāvīgam, ieklausīties arī citu padomos. Tāpēc jūtas vecāks par saviem gadiem. Viņš ir iemācījies, ka dzīvē vajag paļauties tikai uz sevi.
"Izpriecas man nekad nav patikušas. Savulaik diskotēkas maz esmu apmeklējis. Man patīk mierīga dzīve, nevis burzma. Rīgā nevarētu dzīvot," secina alūksnietis.
Laimei daudz nevajag
No rīta pamostoties Artis cenšas noskaņot sevi optimistiski. Lai gan kā Zivij gadās visādi. Pēc dabas ir vienpatis, kas peld pret straumi. Prot iekļūt atvarā, kur var paslēpties. Mīl labu humoru.
"Šī horoskopa zīme ir smaga. Zivis ir jūtīgas un emocionālas, pārdzīvojumus patur sevī, ir jāgaida, kamēr tie pāries," bilst Artis.
Viņš uzskata, ka cilvēkam, lai viņš būtu laimīgs, daudz nevajag. Viņš ir reālists un pieticīgs. "Visam, ko daru, ir noteikts mērķis. Uz to tiecos, lai iegūtu darba augļus. Vēlos dzīvi nodzīvot tā, lai būtu patīkamas atmiņas un aiz manis kaut kas paliktu," saka viņš.
Realitātes šovā nepiedalītos
Artim patīk klausīties mūziku priekš sirds, kas mudina būt labā garastāvoklī.
"Cilvēkam sevi ir jācenšas kontrolēt jebkurā situācijā, lai gan tas nenāk viegli. Tas nozīmē lielu darbu ar sevi. Lai līdz tam nonāktu, bērnībā un skolas laikā jābūt kādai nopietnai aizraušanās, kā man tas bija sports, kas palīdzēja izveidot gan morālo, gan fizisko stāju," spriež viņš.
Artis nekad nevēlētos piedalīties realitātes šovā, jo vēlas dzīvot īsto dzīvi. "Tā ir nežēlīga, taču tajā ir arī daudz kas skaists. Ja cilvēks tajā nemeklēs skaisto un neradīs prieku sirdij, tad tā būs pelēka," ir pārliecināts A.Žagars.
Rūpējas par fizisko formu
Artis par prioritātēm izvirzījis tīkamu darbu, arī veselīgi paēst, atslodzei - labu biljarda spēli un mūziku. Arī grāmatas galvenokārt krievu valodā.
"Pēc darba patīk uzspēlēt basketbolu. Fiziskā forma ir jāuztur," spriež vīrietis. Artis agri sācis patstāvīgas dzīves gaitas, tāpēc viņš pieradis pats gatavot ēst. Artim patīk to darīt ne tikai tāpēc, ka dzīve tā iegrozījusies.
"Lai labi gatavotu ēst, jābūt izcilai ožai un garšai. To izmantojot, var pagatavot kaut ko fantastisku un veselīgu. Visgaršīgākais ir vienkāršs lauku ēdiens," spriež Artis.
Ir godīguma piekritējs
Viņš uzskata, ka intuitīvi izjūt cilvēkus un reti kad kļūdās viņu vērtējumā. "Cilvēkus vērtēju pēc tā, ko viņi dzīvē ir izdarījuši. Esmu godīguma piekritējs. Cik cilvēka mūžā var būt draugu? Ļoti maz. Dzīve mani ar tādu nav aplaimojusi, tas nozīmē, ka spēju pieņemt tikai labus cilvēkus," atklāj viņš. Alūksnietim ir grūti samierināties, ja apkārt ir cilvēki, kas nav saņēmuši labu audzināšanu un neprot cienīt citu darbu, īpaši jaunieši.
Tic mūža mīlestībai
Artis uzskata, ka viņa dzīve rit mierīgi, taču darbus pieradis veikt ātri. Dzīvē ir pedants, pret citiem neizvirza tik augstas prasības kā pret sevi. Šobrīd jūtas ļoti labi. "Ilgu laiku esmu bijis vientuļš, bet nu vairs ne," atklāj Artis. Viņš tic arī mīlestībai mūža garumā un uzskata, ka cilvēka mūžā ir tikai viena patiesa mīlestība.
"To var atrast, un tai var paskriet garām. Visādi gadās," vērtē Artis. Zivīm esot raksturīgi - mīlēt tikai vienu cilvēku. Artis domā, ka sieviete, kas blakus, viņu var mīlēt par to, ka viņš ir patiess, sirsnīgs, labs cilvēks un spēj būt uzticīgs.
Attiecībām ir ilgs mūžs
"Divu cilvēku kopdzīvē svarīgi nav tas, vai viņi savas attiecības ir reģistrējuši oficiāli. Nepatīk, ja cilvēki laulību uztver kā privātīpašniecisku. Ja cilvēks ir atradis otro pusīti, tad kopā var nodzīvot visu mūžu," saka alūksnietis.
Sievietē Artis vispirms vēlas saskatīt cilvēcību un godīgumu. "Tie, kam bērnībā ir grūtāk klājies, dzīvē parasti izveidojas par labiem cilvēkiem. Ar sāpēm, ciešanām un pārdzīvojumiem iemācās saskatīt patiesās vērtības. Ja cilvēkam viss tiek iedots uz paplātes, tad viņš nezina, ko nozīmē dzīve, nespēj to objektīvi izvērtēt un nav gatavs pārbaudījumiem," spriež A. Žagars.

Citu datumu laikraksti

 • Uzsāk atbalsta maksājumus

  Lauku atbalsta dienests uzsācis mazāk labvēlīgo apvidu atbalsta izmaksāšanu pilnā apmērā.Lauku atbalsta dienests (LAD) uzsācis mazāk labvēlīgo apvidu...

 • Populārāki ir kredīti eiro un latos

  Ieskatoties kredītaizdevēju datos, iezīmējas aina, kas, aizvadot gadu, iegūst aizvien spēcīgākas aprises - arvien mazāk iedzīvotāju izvēlas...

 • Iedzīvotājiem nepieciešami atstarotāji

  Fonds “Gaismaszīme” izveidots ar mērķi panākt, lai visiem Latvijas iedzīvotājiem būtu atstarotāji un viņi tos lietotu.Fonds "Gaismaszīme" izveidots...

 • Uz semināru aicina naktsmītņu īpašniekus

  Asociācija “Lauku ceļotājs” sadarbībā ar Pārtikas un veterināro dienestu Latvijas reģionos rīkos seminārus “Labas higiēnas prakses vadlīniju...

 • Balso arī par Alūksnes šoferiem

  Satiksmes ministrijas rīkotajā akcijā “Draudzīgākais autobusa šoferis” pasažieri varēja balsot par tālsatiksmes autobusu vadītājiem vairākās...

 • Sieviešu klubiņš rīko tikšanos

  Kā jau iepriekšējā reizē tika norunāts, Alūksnes rajona sieviešu klubu pārstāves šoreiz tiksies nevis trešdien, bet ceturtdien, 24.novembrī, pulksten...