Vīri apliecina pārākumu junioriem

Alūksnē “Mežinieku” trasē sestdien un svētdien turpinājās Latvijas čempionāts biatlonā.

Alūksnē "Mežinieku" trasē sestdien un svētdien turpinājās Latvijas čempionāts biatlonā.
7,5 kilometru sprintā savu pārākumu demonstrēja visi Latvijas izlases komandas dalībnieki, izņemot Oļegu Maļuhinu.
Arī masu startā pirmās divas vietas pieredzējušajiem vīriem, bet trešā - Kristapam Lībietim.
"Ar rezultātiem varam būt apmierināti. Gints abās distancēs junioru konkurencē izcīnīja sudraba, bet Kristaps - vienu bronzas medaļu vīru konkurencē. Protams, vienmēr var gribēt vēl labāk," vērtē Latvijas junioru izlases treneris Intars Berkulis.
Pirmā vieta piecu kilometru sprintā jaunietēm B grupā bija alūksnietei Baibai Šteinertei, tāpat šajā grupā sešu kilometru sprintā nepārspēts bija Andrejs Rastorgujevs, bet četru kilometru - Aleksandrs Sverčkovs (C grupa). Sprinta distanci veiksmīgi veica arī novadnieks Jēkabs Nākums. Viņš to beidza otrais, turklāt ne reizi nekļūdoties šautuvē. Toties masu startā viņam bija astoņi sodi. Kristaps Lībietis sprintā bija piektais. Šaujot guļus, viņš saņēma divus soda punktus, tomēr apsteidza junioru čempionu Edgaru Piksonu. Aiz cēsnieka palika Gints Rozenbergs un Jānis Pleikšnis, bet Oļegs Pidhačnijs bija vienpadsmitais kopvērtējumā.
Arī masu startā savās grupās līderi bija A.Rastorgujevs un A. Sverčkovs. Bet trešo vietu izcīnīja Atis Putnis, lai gan viņam ir par vienu soda punktu mazāk kā otrās vietas ieguvējam. Jaunietēm C grupā otro vietu ieguva Žanna Juškāne.
Pirmo trīs vietu ieguvēji katrā vecuma grupā saņēma Latvijas čempionāta biatlonā medaļas un diplomus, kā arī Alūksnes domes un rajona padomes dāvātas balvas un ziedus. Latvijas Biatlona federācijas prezidents Jānis Bērziņš atzinīgi vērtēja sacensību organizatoru, galvenā tiesneša Viļņa Veļķera un sekretāres Iveta Jaškas darbu. Viņš ieteica domāt par iespēju iegādāties tehniku trases tīrīšanai, kā arī 12 jaunus mērķus šautuvei. Valstī ir trīs šā sporta veida bāzes, kas veido konkurenci. Tas nozīmē, ka liela mēroga sacensības rīkos tur, kur būs labāk sagatavota bāze.
Vakar Ilmārs Bricis, Raivis Zīmelis un Jānis Bērziņš devās uz Pasaules kausa izcīņas finālsacensībām Oslo Norvēģijā.

Citu datumu laikraksti