Vīrieši pērk ziedus no rīta līdz vakaram

Sieviešu dienu: svin vairums iedzīvotāju. Vakar jau no agra rīta līdz pat vakaram Alūksnes puķu veikalos drūzmējās gandrīz tikai vīrieši. Ar iesaiņotiem ziedu pušķiem viņi steidzās pie savām mīļajām un jaukajām sievietēm mājās un darbā.

Sieviešu dienu: svin vairums iedzīvotāju
Vakar jau no agra rīta līdz pat vakaram Alūksnes puķu veikalos drūzmējās gandrīz tikai vīrieši. Ar iesaiņotiem ziedu pušķiem viņi steidzās pie savām mīļajām un jaukajām sievietēm mājās un darbā.
"Izrādās, ka ar katru gadu Sieviešu dienu svin arvien vairāk. Tas nekas, ka tā nav svētku diena! Nezinu, varbūt tai nemaz nav vajadzīga oficiāla atzīšana, jo tāpat sievietes var justies kā svētkos. Protams, arī Mātes diena ir vajadzīga, tomēr tā ir pavisam cita rakstura," secina firmas "EET Vidzeme" servisa meistars Vilnis Skudra.
SIA "Jaunrota" ziedu veikalā sagādāts apmēram tikpat ziedu kā pagājušajā gadā, bet sortiments ir atšķirīgs un plašāks. Visvairāk ir dažādu krāsu neļķes, kā arī tulpes, no Holandes vestas un tepat Latvijā audzētas. "Daudzi izvēlas sīkziedu neļķes. Tulpes šogad iegādājas mazāk. Pieprasītas ir arī hiacintes, krizantēmas un prīmulas," stāsta veikala vadītāja Valda Salne.
Alūksnes komunālā uzņēmuma "Rūpe" sievietes apsveica darba kolēģi. "Manuprāt, Sieviešu diena ir skaisti svētki, tāpēc tos vajadzētu atjaunot. Patīk saņemt pavasara ziedus," pauž uzņēmuma vadītāja Elita Sūna. Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzeja mākslinieks Gunārs Ozoliņš atzīst, ka Sieviešu dienā rodas laba iespēja izrādīt sievietēm simpātijas. Bet Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas galvenā inspektore Alūksnes rajonā Silvija Ludviga akcentē, ka vīriešiem ir jābūt galantiem vienmēr, ne tikai svētku dienā. "Man nes ziedus arī citās dienās, bez īpaša iemesla," saka S.Ludviga.

Citu datumu laikraksti