Vīrietis ģimenes strīdā draud uzspridzināt mīnas

Ceturtdienas naktī Alūksnes policija divreiz saņēmusi izsaukumu no Jaunannas pagasta, kur iereibis vīrietis draudējis izrēķināties ar ģimeni, beigās arī mēģinot uzspridzināt divas Otrā pasaules kara laika mīnas.

Ceturtdienas naktī Alūksnes policija divreiz saņēmusi izsaukumu no Jaunannas pagasta, kur iereibis vīrietis draudējis izrēķināties ar ģimeni, beigās arī mēģinot uzspridzināt divas Otrā pasaules kara laika mīnas.
Alūksnes rajona policijas pārvaldes priekšnieks Ansis Gailītis informē, ka skandāls ģimenes mājā sācies jau pēc pusnakts. Pirmo izsaukumu uz notikuma vietu policija saņēmusi pulksten 1.20. Taču, aizbraucot uz turieni, noskaidrojies, ka skandālists ir aizbēdzis.
Drīz policija saņēma otru izsaukumu ar sūdzību par dzīvības apdraudējumu. Policija vēlreiz devās uz notikuma vietu un sāka meklēt draudu izteicēju - 1960.gadā dzimušo Viktoru, kuru drīz vien pamanīja kūtsaugšā, jo vīrietis tur bija iekūris ugunskuru, bija sācis degt siens un jumts.
"Vīrietis turēja rokā divas mīnas - katru savā rokā - un dauzīja tās vienu pret otru . Tā viņš mēģināja uzspridzināties," saka A.Gailītis. Vīrietis šādi rīkojies it kā tāpēc, ka draudēja izjukt viņa ģimenes dzīve.
Viktoram neizdevās savus draudus īstenot ar mīnu dauzīšanas palīdzību, tāpēc viņš vienu iemeta ugunī.
"Iecirkņa policists, policijas kaprālis Edgars Mihailovs, kas tikai pirms diviem gadiem atnācis strādāt uz Alūksnes rajona policijas pārvaldi pēc Policijas akadēmijas beigšanas, apliecināja vīrišķību, izsperot mīnu ārā no uguns un sagūstot aizdomās turamo personu," saka A.Gailītis.
Pēc policijas izsaukuma mīnas savākuši un neitralizējuši sapieri. Viktoram tiesu medicīniskajā ekspertīzē noteiks, kādā reibuma pakāpē viņš ir bijis incidenta brīdī. Alūksnes rajona tiesa ir viņam piemērojusi drošības līdzekli - apcietinājumu.
"Vīrietis joprojām turpina apgalvot, ka nevēlas dzīvot," stāsta A.Gailītis.
Dienesta pienākumu pildīšanas laikā policists E.Mihailovs ir guvis traumas, jo kūtsaugšā ielūza grīda un policists gandrīz nokrita zemē. Viņš ir sastiepis muguru un traumējis kāju. Šo nelaimes gadījumu darbā izmeklē Valsts darba inspekcija.
A.Gailītis informē, ka trim policistiem par veiksmīgu darbu, aizturot vietējo teroristu, ir kopumā prēmijām izlietojis 270 latus.
E.Mihailovam par sevišķu varonību ir noteikta vislielākā naudas prēmija - 150 lati. Prēmijas piešķirtas no algu fonda ietaupījuma.

Citu datumu laikraksti