Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Visi ceļi vedīs uz “3x3” nometni Dagdā

"3x3" nometne no 8. līdz 15.jūlijam notiks vietā, kur Latvija sākas - Krāslavas rajonā.

"3x3" nometne no 8. līdz 15.jūlijam notiks vietā, kur Latvija sākas - Krāslavas rajonā.
Par mūsu nometnes mājvietu kļūs Dagda - sena apdzīvota vieta ar diviem ezeriem - Lubāna pilskalna pakājē ir mazais, bet ļoti dziļais Luboneņš un lielais Dagdas ezers, kuru rotā 12 salas. Nometnes dalībnieku dzīvošana paredzēta Dagdas arodvidusskolas audzēkņu viesnīcā un tuvējā viesu mājā. Piedaloties nometnes rīkotajos pasākumos: rīta kopreferātos, diskusijās, tiekoties ar Latvijā un pasaulē pazīstamiem cilvēkiem - politiķiem, literātiem, māksliniekiem un citiem, jautāsim, kas ir mūsu tautas diženuma un daiļuma izjūtas pamatā, kāda cilvēka apziņā ir augstākā - garīgā skaistuma izpratne.
Strādāsim
dažādās ievirzēs
Katru dienu darba cēliens sāksies ar rīta kopreferātu, kurā būs iekļautas tēmas par globālām problēmām, reģiona attīstību, novada kultūrvēsturi, dabu un citiem jautājumiem. Strādāsim rīta un pēcpusdienas ievirzēs. Ieviržu darbu organizēsim atbilstoši dalībnieku vecumam un interesēm. Plānotas gan teorētiskas, gan praktiskas ievirzes.
Sarežģītos un aizvien aktuālos ģimenes locekļu, vecāku un bērnu savstarpējo attiecību jautājumus risinās ģimeņu semināra nodarbībās, kuras vadīs Līga Ruperte (ASV) sadarbībā ar Māru Siksnu no Austrālijas. Māra Siksna vadīs arī ievirzi "Vai tu pazīsti sevi un citus?". Politikas ievirzē par lektoriem aicināti Lauma Vlasova (Krievija) un Jānis Peniķis (ASV).
Par latviešu mūziku un muziķu gaitām plašajā pasaulē runās pazīstamā vijolniece Rasma Lielmane ievirzē "Ar vijoli pa pasauli". Kopīgo un atšķirīgo latviešu, latgaliešu un lietuviešu valodās, varēs noskaidrot sarunās ar Austri Grasi. Nodarbības ētikā un reliģijā vadīs mācītāja Daira Cilne no Amerikas. Solveiga Miezīte no Kanādas runās par veselības psiholoģijas jautājumiem.
Tupešu Jāņa vadītās nodarbības "Dzīvesziņa 21.gadsimta latvietim" var būt svarīgas, lai izprastu, ka tautas garīgais spēks jāmeklē tautas tradīcijās, folklorā un vēstures pieredzē.
Kopā ar muzikantiem - Rasmu un Gunāru Igauņiem un Aleksandru Maijeru - būs iespēja apgūt vairāku mūzikas instrumentu spēles mākas pamatus. Gunārs Strods un Dace Visocka ierādīs folkloras deju soļus.
Māksliniece Agra Ritiņa iepazīstinās ar dažādiem stiliem un virzieniem glezniecībā. Dzidras Šteinbergas (Kanāda) vadībā varēs dalīties pieredzē par veselīga uztura nozīmi.
No praktiskajām jeb roku ievirzēm vēl būs rotkalšana, kokgriešana, metālapstrāde, šūšana un keramika. Keramikas ievirzē mākslinieki Gundega Peniķe (ASV) un Ēvalds Vasiļevskis (Latvijas Kultūras Fonda kopas "Pūdnīku skūla" dibinātājs un vadītājs) gan bērnus, gan pieaugušos mācīs rīkoties ar podnieka ripu un apdedzināt gatavos izstrādājumus ar sentēvu paņēmienu, ierīkojot cepli zemē. Veltas Drulles vadībā būs iespēja apgūt daiļdārzniecības pamatus, plānot un ierīkot akmeņdārzu arodvidusskolas teritorijā.
Interesanti būs arī bērniem
Skolas vecuma bērniem būs plašas darbošanās iespējas dažādās mākslas jomās: teātra spēlē pie Ligitas Rozes, zīmēšanā pie Ivetas Vecenānes, muzicēšanā un netradicionālu mūzikas instrumentu izgatavošanā pie Aleksandra Maijera, aušanā bez stellēm pie Ineses Krūmiņas.
Fizisko varēšanu būs iespēja apliecināt sporta spēlēs un sacensībās, kā arī zirgu jāšanas ievirzē pieredzējušu instruktoru vadībā.
Mazākie bērni "1/2x1/2" ievirzē rīta un pēcpusdienas cēlienā ies rotaļās, dziedās un darbosies ar dabas materiāliem. Jaunās māmiņas varēs rast atbildes uz daudziem jautājumiem un uzzināt vairāk par mātes un bērna saskarsmes nozīmi pirmajos dzīves gados.
Protams, katru vakaru notiks kopīgas vakara programmas, kurās tiksimies ar Dagdas novada ļaudīm un ciemiņiem, senajā Lubānas pilskalnā daudzināsim latviešu tautas daili un diženumu. Atpūtas brīžos Dagdas krašņo apkārtni būs iespējams apceļot zirgu pajūgos, pērties viesmīlīgu saimnieku kurinātās pirtīs, peldēties ezerā, dejot, dziedāt un piedalīties sporta pasākumos. Tālākās ekskursijā dosimies uz Krāslavu, Aglonu, Andrupeni un citām interesantām vietām. Darbosies nometnes avīze un televīzija.
Gaidām pieteikuma vēstules
Dalības maksa vienam cilvēkam - 35 lati. Bērniem līdz 7 gadu vecumam - 20 lati, bet nepārsniedzot 140 latus kodolģimenei (vecāki un bērni). Jaunieši līdz 18 gadu vecumam nometnē drīkst piedalīties tikai tad, ja kopā ar viņiem ir kāds no vecākiem, vecvecākiem vai aizbildnis. Līdz 1.maijam gaidām jūsu vēstules, kurās jānorāda ģimenes locekļu vecums un intereses. Vēstules adresējiet: Aloidai un Viktoram Jurčenko, Zilupes iela 36, Rēzekne, LV- 4603. Tālrunis 9147431, e-pasts ([email protected] navigator.lv).
Aloida un Viktors Jurčenko, nometnes vadītāji

Citu datumu laikraksti

 • Aunam jāanalizē sava rīcība

  AUNS. Jaunievedumu īstenošana saistīsies ar negaidītiem šķēršļiem.AUNS. Jaunievedumu īstenošana saistīsies ar negaidītiem šķēršļiem. Slepeni...

 • Aicina ciemos pie Lieldienu zaķa

  No 16. līdz 20. aprīlim Latvijas Dabas muzejs aicina apmeklēt tradicionālo dekoratīvo trušu izstādi "Ciemos pie Lieldienu zaķa", kura veidota...

 • Garneļu sautējums ar sēnēm

  Lai ēdienkarti padarītu interesantāku, netērējot daudz laika un naudas, piedāvāju gatavot garneļu sautējumu ar sēnēm.Lai ēdienkarti padarītu...

 • Baltkrievus Latvijas sabiedrībā jūt

  Baltkrievu diaspora 25.martā atzīmēja Baltkrievijas neatkarības proklamēšanas 85.gadadienu, lai gan etniskajā dzimtenē šī diena jau vairākus gadus...

 • Kādi logi ir lētāki

  Žurnāls "DEKO" aprīlī: rezumē 2002.gada Latvijas arhitektūras sasniegumus un kopā ar arhitektu Ingurdu Lazdiņu runā par privātmāju apbūvi...

 • Zemledus makšķernieki sacenšas uz pēdējā ledus

  Uz Alūksnes ezera sestdien bija ieradušies 65 kaislīgākie zemledus makšķernieki no vairākām Latvijas pilsētām - Cēsīm, Rēzeknes, Madonas, Valmieras,...