Vislabāk jūtas mājās

Jānim Sahņenko ar Lakī sacensības Smiltenē bija pirmās. Lai arī netika iegūtas godalgotas vietas, saimnieks ar pirmo startu ir apmierināts.

Jānim Sahņenko ar Lakī sacensības Smiltenē bija pirmās. Lai arī netika iegūtas godalgotas vietas, saimnieks ar pirmo startu ir apmierināts.
Lakī ir rotveilera un vācu aitu sugas suņa krustojums. Sahņenko ģimenē viņš ieradās pirms pusotra gada, kad bija tikai mēnesi vecs. "Meita ļoti gribēja suni. Nolēmām viņai to nopirkt, bet ir sanācis, ka visvairāk ar Lakī nodarbojos es," stāsta J.Sahņenko. "Pie vārda Lakī tika par godu meitas krustmātes sunim, kuru diemžēl nācās pārdot," sarunā iesaistās arī Jāņa sieva Maija Sahņenko. Pirms suņa iegādāšanās saimnieki apzināti meklēja suni, kam ir īsa spalva, citādi paklāji dzīvoklī būtu jātīra katru dienu.
Treniņus Jānis ar Lakī uzsāka šāgada pavasarī.
"Trenēties mēs dodamies uz suņu skolu," paskaidro Jānis Sahņenko. Viņš piebilst, ka Lakī ir paklausīgs suns un viņam patīk izpildīt visas komandas. Vislabprātāk Lakī pārvar barjeras.
"To viņš dara bez teikšanas. Ja nu vienīgi kādreiz ir slikta oma, tad Lakī negrib darīt neko," stāsta saimnieks, piebilstot, ka treniņa laikā suns tomēr ir jāpiespiež paklausīt. Par pareizi izpildītām komandām Jānis palutina Lakī ar cepumiem. Jānis ir apmierināts ar sacensībām Smiltenē, atceroties trenēšanās sākumu, kad negāja nemaz tik gludi. "Smiltenē Lakī nevarēja pārvarēt tikai vienu šķērsli, jo Alūksnē tāda nav. Pārējo viņš izpildīja ļoti labi," atceras saimnieks. Viņš arī turpmāk nolēmis piedalīties sacensībās. "Gribētos sacensībās kādreiz arī uzvarēt, bet galvenais, lai suns klausa," piebilst Jānis.
Šobrīd Lakī ir kļuvis par pilnvērtīgu Sahņenko ģimenes locekli. Maija stāsta, ka sākotnēji viņa nevarējusi pierast pie dzīvnieka. Kad Lakī bija maziņš, viņš saimniekiem sagādājis daudz galvassāpju. Tomēr šobrīd visi mājinieki suņuku ir iemīļojuši. Viņa piebilst, ka Lakī patīk spēlēties ar bērniem, bet vīru suns uzskatot par galveno. "Lakī ir atradis sev barvedi," smej Maija.
Lakī ir draudzīgs suns, tomēr ne ar visiem cilvēkiem viņš rod kontaktu. "Viņs droši vien jūt, kurš ir labs cilvēks un kurš - ne," spriež saimnieks. Maija piebilst, ka cilvēki baidās no Lakī, jo viņš ir liels un masīvs.
Suņa vieta ir istabā. Saimnieki saka, ka viņš ir mājas suns. "Esmu dzirdējusi sakām, ka suns jūtas labi tur, kur ir viņa saimnieks. Par Lakī to nevarētu teikt. Vislabāk viņš jūtas mājās," paskaidro Maija.
Viņa stāsta, ka Lakī dzīvo mājās ar vecmammu, kamēr pārējie ir darbā vai skolā, tādēļ divtik liels prieks ir vakarā, kad visi pārnāk mājās. "Suns ļoti gaida saimnieku. Viņš ir iegaumējis laiku, kad Jānis nāk mājās, sēž pie loga un gaida. Ja vīrs nepārnāk laikus, Lakī skumst," stāsta sieviete.
Ēdiena ziņā Lakī nav īpaši izvēlīgs. "Speciālajai barībai mēnesī iztērējam tikai trīs latus, jo sunim tā ne īpaši garšo. Viņš daudz labprātāk ēd to, ko mēs paši. No rītiem viņš labprāt ēd sviestmaizes. Dodam arī vitamīnus. Apetīte viņam ir laba, sevišķi pēc pastaigām," stāsta Maija. Jānis piebilst, ka Lakī garšo arī saldumi. "Neēd viņš vienīgi marmelādi, banānus un zefīru. Arī ledenes sūkāt viņš nemāk," smej Jānis.
Gadās, ka Lakī sastrādā arī kādu nerātnību. Zinot, ka ir vainīgs, suns nolien virtuvē zem galda. Viņam nepatīk, ka aizrāda vai liek paklausīt, kad to negribas darīt.
Lakī patīk braukt ar mašīnu, viņš ir pieradis to darīt no mazotnes. Viņš jūt, ka jādodas uz suņu skolu, jo zina, ka tad varēs izskrieties un izpriecāties.

Citu datumu laikraksti

 • Eiropas Savienība dod, nevis lūdz paņemt

  Līdz šā gada 31. decembrim ikvienam lauksaimniecībā izmantojamās zemes, kuras platība ir vismaz viens hektārs, apstrādātājam ir iespējams veikt...

 • Policija informē

  Sabojā dzērienu automātu. Alūksnē, Ezera ielā, sporta zālē sabojāts dzērienu automāts. Policijā iesniegums par to saņemts 25.novembrī.Sabojā dzērienu...

 • Policija meklē

  Alūksnes rajona policijas pārvalde meklē bez vēsts pazudušo Antonu Rengeli (personas kods 051052-12652), kurš pazudis 2003.gada 12.novembrī.Alūksnes...

 • Piedāvā dažādus kultūras pasākumus

  O.Vācieša jubileja. 29.novembrī pulksten 15.00 Alūksnes rajona Trapenes kultūras namā - O. Vācieša atceres pasākumi.O.Vācieša jubileja - 29.novembrī...

 • Var iepazīties ar Tibetas mākslu

  Ārzemju mākslas muzejā Rīgā līdz nākamā gada 18.janvārim var aplūkot izstādi "Tibetas māksla Ķīnā".Ārzemju mākslas muzejā Rīgā līdz nākamā gada...

 • Latvijas rasols ir Ginesa rekordu grāmatā!

  "Lielāko rasolu, kura svars bija 3277 kg, savā 10 gadu jubilejā pagatavoja uzņēmums Spilva (Latvija) 2002. gada 1. septembrī starptautiskajā izstāžu...