Vislielākā cerība biatlonā - Kristaps Lībietis

Jau gandrīz mēnesi Pasaules un Eiropas sacensībā biatlonā distancēs dodas arī četri līdz seši alūksnieši.

Jau gandrīz mēnesi Pasaules un Eiropas sacensībā biatlonā distancēs dodas arī četri līdz seši alūksnieši.
"Ar mūsu nacionālo vīriešu izlasi Pasaules kausu posmos startē Kristaps Lībietis, bet Jānis Pleikšnis, Gints Rozenbergs, Ingus Balodis, Dāvis Putnis un Normunda Putns piedalās Eiropas kausa izcīņas sacensībās. Pirmie divi startē vīriešu grupā, bet pārējie junioru konkurencē," stāsta Alūksnes rajona padomes padomnieks sporta jautājumos Vilnis Veļķeris.
Otrajā posmā Pasaules kausa izcīņā biatlonā 4x7,5 kilometru stafetē Latvijas biatlona izlase - Kristaps Lībietis, Edgars Piksons, Jānis Bērziņš un Raivis Zīmelis - ierindojās 13.vietā. K.Lībietis šautuvē izmantoja trīs rezerves patronas. Latvijas biatlonisti uzvarētājiem - Vācijas sportistiem - zaudēja četras minūtes un 31,3 sekundes. Kopumā startēja 22 izlases.
Desmit kilometru sprintā alūksnietis Kristaps Lībietis ieņēma 78.vietu. K.Lībietis no uzvarētāja atpalika nedaudz vairāk par trim minūtēm un kļūdījās trīs reizes. Par sprinta uzvarētāju kļuva norvēģis Frūde Andersens. Sacensībās startēja 122 sportisti.
V.Veļķeris bilst, ka šogad lielākās cerības ir saistītas ar Kristapu Lībieti, kurš var iekļūt valsts izlasē, lai startētu ziemas olimpiskajās spēlēs Turīnā (Itālija). Aizvadītajos divos Pasaules kausa posmos viņa labākais starts ir bijis 20 kilometru biatlonā, kad tika iegūta 52.vieta starp 120 dalībniekiem. Šautuvē viņš kļūdījās tikai 2 reizes no 20.
"Abās notikušajās stafešu sacensībās Kristaps bija iekļauts komandas sastāvā un veica trešos posmus. Latvijas komanda izcīnīja attiecīgi 12. un 13.vietu starp vairāk nekā 20 komandām. Šīs nedēļas nogalē tiks aizvadīts vēl trešais Pasaules kausa posms, tad viņš atgriezīsies mājās un gatavosies startam Latvijas 1. ziemas olimpiādē, kura risināsies no 28. līdz 30.decembrim," uzsver V.Veļķeris.
Eiropas kausa izcīņas posmos vīru konkurencē no alūksniešiem sekmīgāk startē Jānis Pleikšnis, kam labākais rezultāts ir 51.vieta 10 kilometru sprintā, sacenšoties ar vairāk nekā 100 dalībniekiem. Junioriem labākos rezultātus uzrāda Normunds Putns, kurš starp vienaudžiem 15 kilometru biatlonā ieguva 14.vietu.

Citu datumu laikraksti

  • Kopā ar prieku

    Es šorīt jūtos kā balta lapa bez steigas un maldiem, jo esmu kopā ar prieku. Ja man kāds pajautātu, kāpēc es priecājos, nevarētu atbildēt. Vienkārši...

  • Cilvēki mirst, lai dzīvotu

    Laikā, kad visi runā par Ziemassvētku brīnumu, par dāvanu iegādi un gaidāmo svētku svinību norisi, ir cilvēki, kam šajos svētkos citādāk garšos...

  • Lēģerniekos katrs dzīvo, kā māk

    Ej, kur iedams, brauc, kur braukdams, Latvijā it visur līdzās skaistām un lepnām mājām varēs atrast pamestas un pussabrukušas būdiņas, līdzās...