Vislielākais projekts ir ģimene

Alūksnietes SIA “MārcisC” direktores Baibas Cīrules dzimtas saknes meklējamas Balvu rajona Kubulos, tāpēc viņai lielas simpātijas izraisa zilo ezeru zeme.

Alūksnietes SIA "MārcisC" direktores Baibas Cīrules dzimtas saknes meklējamas Balvu rajona Kubulos, tāpēc viņai lielas simpātijas izraisa zilo ezeru zeme.
"Patiesībā sevi uzskatu par latgalieti, saucu par latgalieti un jūtos kā latgaliete. Esmu absolvējusi Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolu, tur ieguvu dekoratores, mākslinieces, meistares kvalifikāciju. Padomju laikā "Lauktehnikā" strādāju savā profesijā, tad - sadzīves pakalpojumu birojā, kur 16 gadus biju mākslinieciskā noformētāja. Tagad jau 13 gadus zīmēju mēbeles, projektēju interjerus, ko pēc tam pagatavo mans vīrs Aivars. Daudz ko esam piedzīvojuši. Esam bijuši gan augšā, gan lejā.
Bankrota laikā zaudējām daudz draugu. Paspējām arī izšķirties un salaulāties no jauna. Pirmo reizi apprecējāmies 1982.gadā. Piedzima dēls Mārtiņš (SIA "MārcisC" nosaukta par godu dēlam), kuram tagad ir 21 gads. Pēc 15 kopdzīvē nodzīvotiem gadiem attiecībās iestājās krīze. Nopietni sastrīdējāmies un izšķīrāmies. Tomēr pēc diviem mēnešiem salabām. Lai gan mani bija bildinājis cits vīrietis, devu priekšroku savam Aivaram. Ziemassvētkos salaulājāmies Rīgā, Ģertrūdes baznīcā. Piedzima Lienīte, kurai pašlaik ir seši gadi. Viņa labi zīmē, dejo un pēc dzirdes uz sintezatora var nospēlēt jebkuru melodiju.
Tagad dzīvojam ļoti labi. Jau septiņus gadus nestrīdamies. Viens otru atbalstām. Viņš ir ozols, es - mežvītenis ap viņu, kas spēcīgs var izaugt tikai tad, ja ir kārtīgs balsts. Vīrs ir ļoti stiprs vīrietis," stāsta Baiba.
Viņa, apņēmības pilna, nolēmusi iet pa nosprausto trasi un atzīst, ka dzīve ir pakārtota ģimenei. Darba diena esot saplānota pa stundām. Tagad sākušies pavasara darbi lauku mājās Ziemeru pagastā.
"Māja un zeme Aivaram ir mantojumā no vectēva. Tur mēs dzīvojam, tur ir galdniecība. Ir liels dārzs, vairāk nekā 20 augļu koku. Aug vīnogas, aronijas. Ir savs karpu dīķis, pirtiņa ar karstajiem akmeņiem. Mēs visu darām nopietni. Ja pērkam ledusskapi, tas ir vislielākais veikalā. Kad mūrējām plīti, ņēmām vislielāko virsmu," saka Baiba.
Viņa apgalvo, ka visi augļu koki izaugot no sēklām. Pietiekot tikai kādu sēklu vai kauliņu nomest zemē. Pagājušā vasarā izlējusi ūdeni, kurā bijušas tomātu sēklas. Tās sadīgušas, līdz rudenim pastiepušies krietni gari dēsti. Taču vislielāko brīnumu Baiba atklājusi, atpūšoties lapenē.
"Gulēju un skatījos pirtsslotās pie griestiem. Pēkšņi slotas sāka uz vienu pusi griezties. Cieši nodomāju, lai griežas uz otru pusi. Tā arī notika. Ar acīm varēju piespiest mainīt virzienu. Zināju, ka ar rokām varu noņemt galvassāpes, bet citas spējas atklāju tikai pagājušajā vasarā.
Es dzīvoju pēc principa: ja šodien neiznāca, gan sanāks rīt," apņēmības pilna saka B.Cīrule.

Citu datumu laikraksti