Viss bija līmenī!

35. “Vaidavas kausā”- spēcīgākie igauņu un latviešu motokrosisti.

35. "Vaidavas kausā"spēcīgākie igauņu un latviešu motokrosisti
Svētdien Apē atkal notika tradicionālais motokross "Vaidavas kauss", kas pulcēja vairāk kā 130 dalībnieku un apmēram piecus tūkstošus skatītāju. Sacensības bija īpašas vispirms jau ar septiņu pasaules līmeņa motosportistu dalību: Tanels un Aigars Leoki, Juss Lānso, Lauris Freibergs, Artis Rasmanis, Matīss Karro, Dāvis Līvs.
Prestižākajā MX1 klasē arī šogad pirmās divas vietas pārliecinoši izcīnīja igauņi. Vislielāko "Vaidavas kausu" izcīnīja par "igauņu ekspresi" dēvētais Tanels Leoks, kurš atzina, ka viņam ļoti patīk braukt Apē, un "Vaidavas kauss" viņam esot laba iespēja patrenēties... Otrajā vietā - Aigars Leoks. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena tika sveikts latviešu spēcīgākais motokrosists Lauris Freibergs. Lauris savukārt uzsvēra sacensību labo organizāciju. "Viss bija līmenī, un bija arī, ar ko pacīnīties," viņš teica, būdams priecīgs, ka izdevies apsteigt Jusu Lānso (Igaunija). Jānis Vinters, šogad, vienīgo reizi braukdams motokrosā, ar Dakāras tuksneša pieredzi izcīnīja septīto vietu.
Apes sportistiem veiksmes pietrūka
Reizē ar MX1 klasi sacentās MX2 klases braucēji, kuru konkurencē dominēja Latvijas jaunie motosportisti. Uzvarēja Toms Macuks, otrais - Edgars Rudītis no Gulbenes, trešajā vietā - Dāvis Ivanovs.
Diemžēl Apes sportistiem šoreiz neizdevās pietuvoties "Vaidavas kausam". MX2 klasē to cerēja Matīss Karro, uzvarot kvalifikācijas braucienā, tomēr plānus izgāza gan tehniskas ķibeles, gan kritiens. Arī Raivim Levanam, kurš startēja MX1 klasē un kvalifikācijā bija septītais, pirmajā braucienā niķojās motocikls, tāpēc finišēt viņam izdevās tikai otrajā.
Minimotociklu klases sacensības (ar 140 -150 cm3 jaudu) Latvijā šeit bija vērojamas pirmo reizi, un, kā jau bija sagaidāms, visas trīs godalgotās vietas ieguva igauņi. Dalībnieku vidū - pagaidām tikai četri Latvijas pārstāvji.
"Zelta mopēdā" - visvairāk jautrības!
Populāras Latvijā un citās valstīs kļūst mopēdu sacensības. Tas bija vērojams arī Apē, kur retro "Zelta mopēda" salidojumā uz starta nostājās 40 dalībnieki. Šis sacensību veids izraisīja milzīgu jautrību.
Savus mopēdus pa naktīm ķīlējuši, trasē kopā ar Mairi Levanu devās visdažādāko vecumu Apes puikas un viņu konkurenti - gluži kā "Vaidavas kausa" sākuma gados! Igauņa mopēda blakusvāģī brīžiem, no kulbas ārā krizdams, kedās un šortos tērpies, "kantēja" pieckārtējais pasaules čempions blakusvāģu klasē Artis Rasmanis. Vairākus apļus, sava stilīgā mēteļa karsēts, veica visiem labi pazīstamais Ufo, kura dēls toties startēja minimotociklu klasē. Arī Alūksnes biatlonistu treneris Intars Berkulis ar visu šauteni bija jautrā mopēdistu bara vidū.
Tomēr trasi visātrāk veica Karls Rusi (Igaunija), otrais - pērnā gada uzvarētājs Ainārs Karro, trešais - Mārtiņš Freibergs.
Ļoti sīva cīņa izvērtās blakusvāģu klasē, kur divu braucienu summā trijām ekipāžām bija vienāds punktu skaits. Ņemot vērā nolikumu, pirmā vieta – igauņu ekipāžai (A. Poldsars/I.Aljess), tālākajās vietās – latviešu braucēji O.Liepiņš/I.Ameļkins un A. Saulītis/E.Mucenieks. Kvadraciklu klasē triumfēja latvieši: Mikus Neško, Jānis Kirilko un Kristaps Novads. Braucēju skaitā bija arī kādreizējās padomju savienības čempions Raimonds Baltgalvis.
Amatieriem -
vismasveidīgākais brauciens
Pie starta barjeras daudzie apvienotās amatieru klases braucēji stājās pat divās rindās. Līdz ar to te bija visskaļākais "rūciens", kā arī daudz kritienu. Viņu vidū startēja arī viena drosmīga dāma - Inga Pīlādze, kura pēc sāpīga kritiena pirmajā braucienā devās cīnīties vēlreiz. Uzvarētāji šajā grupā bija Arturs Līcītis, Ronalds Baldiņš, Toms Bušmanis.
Te startēja vairāki mūsu rajona sportisti. Alūksnes motokluba "Adrenaline.lv" vadītājs Renārs Kārkliņš savu sportistu sniegumu vērtē atzinīgi." No mūsu kluba brauca trīs sportisti, un ar viņu sniegumu esmu apmierināts. Startā viņi bija pa vidu, un, ja nebūtu kritienu, domāju, ka viņi būtu labāko divdesmitniekā." Trasē atzīstami cīnījās un 21.rezultātu sasniedza pieredzējušākais no viņiem - Kristers Kovgers, kura tēvs Jurijs savulaik bija M.Levana cīņubiedrs Latvijas un Eiropas mototrasēs. R.Kārkliņš saka, ka Kristers tikai šogad "pārsēdies" uz lielā motocikla. No mūsu jaunajiem braucējiem pirmās sacensības šogad bija Renāram Duļbinskim (35.vieta), bet vispār pirmais lielais motokross šis bija Armandam Lejiņam (37.vieta).
Ainārs Dukulis šoreiz pārstāvēja motoklubu "Elkšņi" un izcīnīja 25.vietu (kvalifikācijā – 15.v.). Emīlam Karro, tāpat kā viņa brālim, cīņā ar smago trasi šoreiz nācās samierināties ar nullītēm rezultātu tabulā.
Videoekrāns un klātesamības sajūta
Pirmo reizi Latvijā skatītāji ērti varēja vērot notikumus trasē uz Baltijā lielākā pārvietojamā videoekrāna, ko bija atvedusi firma "Event video". Protams, līdzjutēju lielākā daļa bija izvietojušies gar trasi, kur gan uzmundrināja braucējus, gan tika ekstrēmā veidā apveltīti ar lietainos motokrosos neiztrūkstošajiem dubļiem...
Alūksnes motoklubs "Adrenaline.lv" dāvāja īpašas "Starta karaļa" balvas visos braucienos tam, kurš pirmais sasniegs pirmo tramplīnu.
Priecīgi par motosvētkiem bija arī daudzie skatītāji. "Visus 34 "Vaidavas kausus" nācu skatīties, vai tad nu 35. reizē nenākšu," teica sirmā Austra Kalniņa, kura atzina, ka vislabāk paticis skatīties tālos lēcienus no Klēts kalna. Tur vērot motosportistu meistarību pulcējās īpaši daudz skatītāju.
Apbalvošanā tika pasniegti zeltainie jubilejas "Vaidavas kausi" un daudzas balvas. Pēc nelielas, draudzīgas cīņas viens skatītājs aizveda mājās Tanela tradicionāli tautā aizsviesto sporta kreklu, citi priecājās par šampanieša lietu.
"Tas ir visu iedzīvotāju kopīgs nopelns, ka mums jau 35.reizi ir izdevies šādas sacensības noorganizēt," saka Mairis Levans, kurš kopā ar brāli Gundaru iznesuši galveno "Vaidavas kausa" rīkošanas smagumu. "Lai būtu interesanti, katru reizi cenšamies izdomāt kaut ko jaunu, kā arī piesaistīt spēcīgu dalībnieku sastāvu. Arī šoreiz tas izdevās."
Organizatori informē, ka šīs interesantiem notikumiem pārbagātās sacensības būs iespēja noskatīties LTV-7 ekrānā 21.jūlijā.

Citu datumu laikraksti

 • Dziesmotais kurvītis

  Nedēļa kopumā pagājusi vērienīgākās prātulas «Latvieši - dziedātāju tauta» apliecinājuma – Dziesmu un deju svētku – zīmē.Nedēļa kopumā pagājusi...

 • Divkosīgas rūpes raķešu ēnā

  Japānā kārtējo sammitu aizvadījuši astoņu industriāli attīstīto valstu jeb G8 līderi.Japānā kārtējo sammitu aizvadījuši astoņu industriāli attīstīto...

 • Dzīve dārgāka, apbedīšana lētāka

  Malta. Lai arī dzīves dārdzība Maltā paaugstinās, drīzumā šajā valstī varētu kristies apbedīšanas pakalpojumu cenas.Malta. Lai arī dzīves dārdzība...

 • Mērnieku laiki drīz beigsies

  Laimonis Sīpols: attīstībai vajadzīgas lielākas pašvaldības.Laimonis Sīpols: attīstībai vajadzīgas lielākas pašvaldības Alūksnes novadu veidojošām...

 • Mūsu ierocis – klusēšana

  Kurš tad iemīlējies domā, ka kādreiz strīdēsies un ecēsies? Mēs ar vīru arī nebijām izņēmums un pat labu laiku pēc kāzām varējām draugu vidū...

 • Rūgtas, tomēr zāles

  Dzīvojam sabiedrībā, tāpēc konflikts jārisina civilizēti. Neesam dzīvnieki, lai dusmu brīdī būtu tikai instinktu vadīti.Dzīvojam sabiedrībā, tāpēc...

 • Meža ugunsgrēkos vaino cilvēkus

  Šogad deguši vairāk nekā deviņi hektāri meža.Šogad deguši vairāk nekā deviņi hektāri meža Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā, kas aptver...

 • Turpinās pieteikšanās atbalstam

  Jūlijā un turpmākajos mēnešos lauksaimnieki var pieteikties valsts atbalsta pasākumiem.Jūlijā un turpmākajos mēnešos lauksaimnieki var pieteikties...

 • Skolās - trešdaļa vēlēšanu iecirkņu

  Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiks 2009.gadā no 3. līdz 6.jūnijam. Tāpēc Centrālās Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars aicina neplānot...