Vissvarīgāk ir justies laimīgai

Ieva Šterna dzimusi Kurzemē, vienā no Latvijas skaistākajām vietām Dundagā.

Ieva Šterna dzimusi Kurzemē, vienā no Latvijas skaistākajām vietām Dundagā. Viņas bērnība pagājusi Aizputē. No 14 gadu vecuma Ieva sevi sāk saukt par rīdzinieci. Ievērojot "virzību uz austrumiem", nu jau pusgadu viņa dzīvo Gulbenē.
"Pabeidzot vidusskolu, vēl īsti nesapratu, ko gribu sasniegt. Tikai studiju laikā Pedagoģijas fakultātē nācu pie atziņas, ka tas, ko es mācos, ir vairāk sev, nevis nākotnes profesijas izvēle. Sapratu, ka vēlos pavisam ko citu," saka Ieva. Paļaujoties uz savām vēlmēm un izjūtām, Ieva pabeidz arī Ekonomikas fakultāti.
Gaida sveša pilsēta
Ievas draugs (tagad vīrs) jau pirms trīs gadiem no Rīgas pārcēlās uz Gulbeni, tad šādu domu apsvēra arī viņa. Un, līdzko kļūst skaidrs, ka Gulbenē viņai būs izglītībai un vēlmēm atbilstošs darbs, Ieva no Rīgas pārceļas uz dzīvi mūsu pilsētā.
"Pēcpusdienā pirms pirmās darbdienas viena mēroju ceļu no Rīgas uz Gulbeni. Diena bija pelēka un drūma, aumaļām lija lietus. Jutos pavisam nelāgi un skumji, jo mani gaidīja gandrīz sveša pilsēta ar mazpazīstamiem cilvēkiem," atceras viņa. Taču, sākot strādāt bankā, starp Ievu un viņas kolēģiem radās sapratne, un darbabiedri palīdzēja iejusties.
"Darbavietā satiku daudz profesionālu un jauku cilvēku, ar kuriem ir viegli un patīkami strādāt," apgalvo jaunā sieviete. Darbs Ievai šķiet ļoti interesants. "Jebkurā lietā cilvēka dzīvē jābūt virzībai uz augšu. Nekad neapstājos pie sasniegtā un arī pašlaik, jau strādājot, pašizglītojos un pilnveidojos. Man ir svarīgi neapstāties pie kādas domas, nepalikt uz vietas, bet gan nepārtraukti virzīties uz priekšu. Pēc kāda laika domāju turpināt studijas maģistratūrā," ir pārliecināta Ieva.
Viss notiek uz labu
Katrās dzīves krustcelēs Ieva apstājas un apdomājas. Pirms pieņemt lēmumu, viņa novērtē visus " par" un " pret". Arī pārcelšanos uz Gulbeni pārdomāja un apsvēra gandrīz divus gadus. Taču viss, kas notiek Ievas dzīvē, ir uz labu. Ar dzīvesvietas maiņu viņa ieguva ne tikai lielisku darbu, bet arī iepazina daudz jauku cilvēku.
"Gulbenē dzīve rit mierīgāk, un arī cilvēki šeit ir daudz sirsnīgāki. Tāpēc man - pēc būtības klusai un mierīgai - šeit ir viegli iejusties," vērtē tagad gulbeniete. Ieva tiešām ir draudzīgs un atsaucīgs cilvēks, kas nekad no citiem nenorobežojas un nerada mākslīgas barjeras. "Man nav mērķis vienkārši patikt cilvēkiem, jo visiem tāpat nekad nepatiksi. Taču, lai vieglāk saprastos, ir vairāk jākontaktējas un jārunā, tāpēc cenšos rast aizvien pozitīvāku un atvērtāku attieksmi pret apkārtējo vidi, cilvēkiem un viņu domām," atzīst viņa. Ir vairāk sevi jāmīl
Ieva ir ne tikai personība, bet arī skaista sieviete. "Ir dienas, kad jūtos labi, un dienas, kad slikti. Citreiz sev patīku, bet dažreiz - tieši pretēji. Cilvēkam, manuprāt, svarīgāk ir justies laimīgam. Tieši šādos brīžos sieviete izskatās vislabāk. Nav svarīgi, kas rada laimes sajūtu- mīļš cilvēks, piepildījums darbā, kāds notikums, īpaša vieta vai kas cits. Tāpēc es sevi cenšos iepriecināt katru dienu, neatliekot laimīgos brīžus vēlākam laikam. Kaut arī manā dzīvē nav tikai laimes brīži un veiksmes. Esmu iemācījusies mainīt attieksmi pret lietām, ko nevaru mainīt, " vērtē Agra dzīvesbiedre.
Ieva apzinās, ka, gadiem ejot, viņai, kā jebkurai sievietei, aizvien vairāk jādomā par savu izskatu, jāpievērš sev lielāka uzmanība un vairāk sevi jāmīl. "Strādājot "sēdošu" darbu, jūtu, ka tikai uz dabas doto vairs nevaru paļauties.Tāpēc divreiz nedēļā apmeklēju aerobikas nodarbības un siltajā laikā skrienu. Labprāt darbotos arī trenažieru zālē, bet pašlaik šādu iespēju Gulbenē nav," ir kritiska Ieva. Viņa cenšas vakarā pēc 18.00 vairs neēst un iecienījusi zaļo tēju.
Kosmetologu viņa apmeklē reti, taču strikti ievēro skaistumkopšanas pamatnoteikumus: pirmkārt, katru vakaru īpaši rūpīgi notīra dekoratīvo kosmētiku un atsvaidzinu ādu; otrkārt, vienmēr lieto vienas sērijas kosmētikas līdzekļus. Pašlaik Ievai iepatikusies firmas " Nivea" produkcija, bet ik palaikam priekšroku dod arī citu firmu kosmētikai.
" Labprāt apmeklēju solāriju un vasarā sauļojos, bet, domājot par savu ādu, īpaši ar to neaizraujos un vienmēr lietoju aizsargkrēmus. Tādu pašu baudījumu man sniedz lauku pirtiņas apmeklējums jauku cilvēku kompānijā," atklāj sieviete.
Ieva veido vizuālo tēlu un rūpīgi izvēlas apģērbu. Daudzas idejas gūst no televīzijas modes kanāla vai modes žurnāliem. Tad arī tiek vērtēts un pārdomāts, kas no tā visa piestāv tieši viņai. " Vienmēr cenšos ģērbties atbilstoši situācijai- darbā lietišķos kostīmos, bet ikdienā brīvāka stila ērtā apģērbā," viņa saka.
Apgūst jaunas lietas
Brīvajā laikā Ievai ir visdažādākās nodarbes. Vasarā tā var būt atpūta laukos, pie ezera vai jūras.
"Bērnībā visas vasaras pavadīju pie jūras, tāpēc arī tagad man arī tagad tā ir īpaša vieta, kur relaksēties un sakopot domas," Ieva spriež kā kurzemniece. Garos ziemas vakaros viņa lasa grāmatas.
"Dažreiz pāris stundas gribas palikt vienai- klausīties mūziku, lasīt labu grāmatu, veltīt šo laiku tikai sev. Tomēr ļoti nepatīk ilgas vientulības dienas, kad vīra darbs liek viņam būt tālu prom no mājām. Tad braucu ciemos pie vecākiem un draugiem uz Rīgu," domās dalās pilsētniece. Visvairāk Ievai patīk iemācīties pavisam jaunas lietas. Tā šogad pirmo reizi arī Jaungadu sagaidīja kalna galā uz slēpēm. "Nevaru vēl lielīties, ka labi slēpoju, bet sajūta, ka esi veiksmīgi nobraukusi no kalna, īpaši, ja tur augšā pārņēma lielas bailes, ir vienreizēja."
Arī viena no Ievas mīļākajām nodarbēm- braukšana pie stūres - kādreiz apgūta aiz spītības, kā kaut kas jauns un, pēc citu domām, neatbilstošs viņas spēkiem. "Dažreiz, braucot mašīnā (kad nesēžu pie stūres), sajūtu īpašu noskaņojumu, pieveru acis un vēroju apkārtni - dažādu formu mākoņus, kalnu un mežu līniju krāsu salikumu un dūmakaino apvārsni.
Šogad pirmo reizi arī Jaungadu sagaidīja kalna galā uz slēpēm. "Nevaru vēl lielīties, ka labi slēpoju, bet sajūta, ka esi veiksmīgi nobraukusi no kalna, īpaši, ja tur augšā pārņēma lielas bailes, ir vienreizēja," ir jasūsmā Ieva. Man patīk māksla un skaistas lietas - vai tās būtu dabas vai cilvēka radītas," apliecina viņa.
Arī Ievas un Agra dzīvoklis ir plašuma, gaismas, tīru un dzidru krāsu pārpildīts. Katrai lietai šeit atrasta vispiemērotākā vieta- nezinātājam varētu likties, ka šeit ilgi un rūpīgi strādājis pieredzējis dizainers.
Paļaujas uz intuīciju
"Liela nozīme manā dzīvē ir intuīcijai. Dažreiz intuitīvi jūtu katru lietu, vidi un cilvēkus tajā," apgalvo gulbeniete.
"Lieldienas man ir vieni no skaistākiem svētkiem. Tie ir īpaši gan ar tradīcijām - olu krāsošanu, meklēšanu un ēšanu, šūpošanos, kas liek priecāties par siltāko laiku -, gan arī ar Lieldienu īpašo nozīmi baznīcas vēsturē.   Man vienmēr ir patikusi gatavošanās Lieldienām - jau kādas pāris nedēļas pirms Lieldienām mājās atnes bērza zarus, lai uz svētkiem būtu izplaukušas pirmās lapiņas, vai arī diedzē zālīti, kur novietot nokrāsotās olas. Sestdienā pirms svētkiem vienmēr gatavo dažādus ēdienus svētku galdam un krāso olas. Lieldienu rītā es noteikti iešu uz baznīcu, kur notiek svētku dievkalpojums, kas ir īpašs katram kristietim. Tas dod prieku. Pēc tam notiek olu sišana un pusdienas ar ģimeni.      Lieldienas ir priecīgi svētki, varbūt tāpēc tās man asociējas ar saulaini dzeltenu  krāsu," stāsta Ieva.
Par veiksmju atslēgu viņa atzīst domu spēku. "Tām ir milzīgs spēks. Ja kaut ko ļoti vēlas un vērš visus spēkus šīs domas vizualizācijai, tā ar laiku realizējas," atzīst Ieva.
Vizītkarte
Vārds, uzvārds: Ieva Šterna.
Vecums: 25 gadi.
Horoskopa zīme: Auns.
Ģimene: vīrs Agris Galvanovskis - "ASK/ Buki - Gulbene" spēlējošais treneris.
Izglītība: LU Pedagoģijas un Psiholoģijas fakultāte un LU Ekonomikas fakultāte.
Darbavieta: akciju sabiedrības "Latvijas krājbanka" kredītinspektore.

Citu datumu laikraksti

 • Lasītājs jautā

  Vai Liepnas pagasta padomes sēdes ir slēgtas?Vai Liepnas pagasta padomes sēdes ir slēgtas? Būtu interesanti iepazīties ar deputātu darbu un redzēt,...

 • Afiša

  28.martā pulksten 15.00 Kolberģa tautas namā Lieldienu zaķis aicina uz Gulbenes teātra izrādi visai ģimenei "Neticamā dēku diena jeb neveiksminieks...

 • Policija informē

  Kāds Alūksnes rajona iedzīvotājs informējis policiju, ka 20.martā viņam no "Unibankas" kartes noņemti 80,34 lati.Kāds Alūksnes rajona iedzīvotājs...

 • Vai ādas nieze ir nopietna saslimšana?

  Saruna ar Veselības centra 4 dermatoloģi, Latvijas Medicīnas akadēmijas docētāju Ritu Gūtmani par vienu no alerģiskām saslimšanām – atopisko...

 • Vasaras riepas var sadalīt četrās grupās

  Karsts "siena laiks" pašreiz riepu tirgotājiem, jo autobraucēji masveidā atcerējušies, ka nāk vasara.Karsts "siena laiks" pašreiz riepu tirgotājiem,...

 • Makšķerniekiem

  No 15. marta ir aizliegta jebkāda līdaku ķeršana. Šīs zivis nārsto.No 15. marta ir aizliegta jebkāda līdaku ķeršana. Šīs zivis nārsto. 26., 27....

 • Pie mums brauc ministrs!

  Kurš gan nezina slaveno frāzi: "Pie mums brauc revidents!" Ar visām no tā izrietošajām sekām.Kurš gan nezina slaveno frāzi: "Pie mums brauc...

 • Dzīve ir kā labs piedzīvojums

  Es vienmēr esmu uzsvērusi, ka ideālu cilvēku nav. Manuprāt, tas ir garlaicīgi, ja tevi kādam liek par piemēru."Es vienmēr esmu uzsvērusi, ka ideālu...

 • Ja cilvēks pats nevēlas, viņam palīdzēt nevar

  Viņu Madonā pazīst visi. Un ne tikai Madonā. Stāsta, ka šis cilvēks daudziem palīdzējis tikt vaļā no alkoholisma posta, no smēķēšanas netikuma,...