„Vītolēnu” nometnē gatavojas Jāzepa Vītola Mūzikas dienām

Šogad Jāzepa Vītola Mūzikas dienas Gaujienā norisināsies 27. un 28.jūlijā. Lai šīs dienas notiktu, jau šodien sākusies „Vītolēnu” nometne. Nometnei pieteikušies 140 dalībnieki no dažādiem Latvijas novadiem, kā arī no Somijas un Francijas.

Veido paši savu programmu
Nometnē dalībnieki cītīgi mācīsies repertuāru, lai varētu uzstāties vairākos koncertos nometnes noslēgumā, bet pirmais koncerts notiks jau nometnes sākumā - 22.jūlijā Gaujienas mācītājmājā. Tajā skanēs klasiskā un garīgā mūzika.
Šogad ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu jaundarbs, kuru raksta komponists un diriģents Andris Riekstiņš, tapis ar Aleksandra Pelēča dzejas grāmatas „Čabiņš” dzejoļiem. Skaņdarbs „Vītols un Gaujas pali” sastāv no piecām daļām. Ja „vītolēnu” koncertam, kas notiks 27.jūlijā pulksten 19.00 „Anniņu” terasēs, programma jau ir sastādīta, tad pārējie koncerti tiek iestudēti nometnes laikā. Tad pedagogi, izvērtējot bērnu spējas un atsaucību, sagatavo priekšnesumus dažādiem ansambļiem un solistiem. Arī paši pedagogi uz vietas ar lielu degsmi un aizrautību veido savas grupas un ansambļus, pierādot savu augsto profesionalitāti. Arī šogad līdzās pieredzējušiem pedagogiem strādās jaunie, kuri vēl mācās vai tikko ir absolvējuši J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju.

Visiem ir iespēja piedalīties
“Nometņu ir ļoti daudz, un tās ir dažādas, bet mūsu nometne atšķiras ar to, ka audzēkņi, darbinieki un pedagogi grib atgriezties nākamajā gadā un gaida, kad viņus atkal aicinās piedalīties. Bērni piesakās jau pusnaktī - līdzko tiek aktivizēta anketa. Ļoti priecē atsauksmes, ka viņi to vēlas tāpēc, ka bijis jauki, ka tā ir visforšākā nometne un tamlīdzīgi. Vai, ja dalībnieki piedalās pirmo reizi - tad tāpēc, ka to ir ieteikuši draugi un skolotāji. Nometnē valda ļoti liels darba spars. Man šķiet, ka šī ir viena no retajām mūzikas nometnēm, ko neorganizē kāds mūzikas orķestris vai koris kā savējo vai uz kuru tiek atlasīti tikai labākie. Šeit var piedalīties pilnīgi visi, kas piesakās, un no tā sastāva, kas ir pieteicies - visi mācās programmu, ko mums ir paredzēts iestudēt,” stāsta nometnes vadītāja Ilze Dāve.

Būs arī pikniks un laivošana
Turklāt 28.jūlijā pulksten 19.00 „Anniņu” terasēs skanēs noslēguma koncerts ar amatierkoru piedalīšanos. “Pieļaujam, ka šogad koru būs maz, jo no sirds ir izdziedāti Dziesmu svētki. Bet mums ir jaunā paaudze – „vītolēni”, kuri vēlāk kuplinās koru un orķestru sastāvus, tādējādi turpinot tradīcijas, kas mūsu tautai ir svarīgas un nozīmīgas. Protams, ka bez mēģinājumiem „vītolēni” darīs arī visu ko citu - ies piknikā uz Zvārtavas ezeru, piedalīsies nakts trasītē, mākslas un teātra darbnīcās, sportos, dosies un muzeju, laivos pa „Anniņu” dīķi, pārbaudīs savas zināšanas konkursā par Jāzepu Vītolu. Visu nemaz nevar uzskaitīt, jo daudz kas top uz vietas, spontāni un radoši,” saka I.Dāve un pauž gandarījumu, ka arī skatītāju pulks ar katru gadu pieaug.

Ikviens aicināts Jāzepa Vītola paradīzē
“Tie kora dziedātāji, kuri atbrauks uz Gaujienu arī bez sava kora,- arī laipni gaidīsim dziedātāju rindās. Ja citus gadus „vītolēni” pievienojās amatierkoriem, lai kopā izdziedātu svētku programmu, tad šogad aicināsim ikvienu dziedātāju pievienoties M.Brauna „Saule, Pērkons, Daugava”, J.Lūsēna „Pūt, vējiņi”, U.Marhilēviča „Tikai tā” un, protams, Jāzepa Vītola „Gaismas pils” un vēl daudzām citām dziesmām. Ikviens būs mīļi gaidīts Jāzepa Vītola paradīzē - Gaujienas „Anniņās” - 27. un 28.jūlijā Jāzepa Vītola Mūzikas dienās. Turklāt 27.jūlijā pulksten 22.00 „vītolēni” būs sagatavojuši programmu vakara noskaņās uz „Anniņu” balkona. Kultūrvēsture, dabas ainavas un Gaujmalas augu dziedinošās smaržas garantē enerģiju un labsajūtu. Ik vasaru mūzikas piepildīta nedēļa „Vītolēnu” nometnē un divas koncertu dienas dod iedvesmu katram, kas to izbauda! Daba rotājas - ziedi un dziedi tai līdzi,” sirsnīgi aicina I.Dāve.

— Linda Līdaka

Citu datumu laikraksti

 • Pārdošanu atliek

  Pārdošanu atliek  4

  SIA “Alūksnes nami” iecerētajā pārdošanā vakar Alūksnes novada domes sēdē bija pavērsiens – domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis rosināja jautājumu...

 • Alūksne īsumā

  Ziemeri ◆ No 28.jūnija sakarā ar tilta avārijas stāvokli līdz ekspertu slēdzienam un turpmāko lēmumu pieņemšanai VAS “Latvijas valsts ceļi” Alūksnes...

 • Uz Mārkalnes ceļa sākušies remontdarbi

  SIA “8 CBR” ir sākuši remontdarbus uz valsts autoceļa Kolberģis–Ponkuļi posmā no Lāzberģa līdz Mārkalnei. Būvnieki aicina autovadītājus būt...