“Vītolu fonds” atbalsta 20 Alūksnes un Apes jauniešus

“Vītolu fonda” dibinātāji Vilis un Marta Vītoli un darbinieki uzskata, ka aktīva līdzdalība labdarībā sekmē sabiedrības sociālo, ekonomisko un arī politisko attīstību. Atbalstot centīgus, talantīgus un mazturīgus jauniešus, fonds nodrošina viņiem iespēju iegūt augstāko izglītību. Šajā mācību gadā fonds izmaksājis 704 stipendijas. No Alūksnes šajā mācību gadā ar fonda administrētajām stipendijām studē 18 jaunieši, bet no Apes ir 2 studentes.

Vēlas būt neatkarīgi no
vecākiem
Aprīlī, kad izsludināja pieteikšanos uz “Vītolu fonda” stipendiju, tika kārtoti dokumenti, jo Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas absolvente Kristīne Migunova zināja, kur vēlas studēt. “Sapratu, ka tas no manis prasīs daudz. Pēc iespējas agrāk vēlējos kļūt neatkarīga no vecākiem, atvieglot viņiem materiālo stāvokli - ja ģimenē ir students, nav viegli,” uzsver Kristīne. Daudzi jaunieši atzīst, ka būt pastāvīgam ir svarīgi – arī Alūksnes novada jaunietis Ernests Mednis saprot, ka students ģimenē ir liels slogs. Tagad abi jaunieši ir Rīgas Stradiņa universitātes studenti  - Kristīne saņēmusi Ernas Bertas Meijas piemiņas stipendiju, bet Ernests - Andra un Daces Dārziņu stipendiju.
“Ārija Mileiko ir šīs stipendijas pārstāve, kurai es sūtu savas pateicības vēstules. Ļoti ceru, ka man būs iespēja satikties ar šo kundzi, lai pateiktos vēlreiz,” saka Kristīne. Ernesta mecenāti atbalsta jauniešus no Alūksnes un Apes novadiem. “Pirms skolas sākšanās biju uz tikšanos ar viņiem – fantastiski un brīnišķīgi cilvēki, ar kuriem var patiesi parunāt, kuri paši dalās stāstos, pieredzē un padomos!” teic Ernests un iesaka jauniešiem izmantot šāda veida izdevības.

Atbalsts no skolas direktores
Lai iegūtu šādu stipendiju, jaunieši iegulda savu laiku un darbu. Ernests “Vītolu fonda” stipendijai pieteikties izlēmis pats, arī ģimnāzijas direktore Daina Dubre - Dobre mudinājusi spert šādu soli. “Manas mācību sekmes šo iespēju padarīja realizējamu, jo atbilda nosacījumiem. Noteikumi ir tādi, ka jāmācās sekmīgi un reizi semestrī jāinformē fonds par sekmēm kopā ar mīļu vēstuli ziedotājam,” par “Vītolu fondu” stāsta Ernests. Arī Kristīnei palīdzējusi ģimnāzijas direktore un arī skolotāja Inese Ločmele. “Dokumentu kārtošana stipendijai bija grūts un sarežģīts process, jo jāiesniedz diezgan detalizēta informācija - ieteikuma vēstules, sasniegumi, atzīmes, materiālā stāvokļa apraksts,” atceras jaunā studente. Viņa jau kopš  9.klases zinājusi, ka grib iegūt izglītību veselības aprūpes jomā. “Vītolu fonda” noteikumi esot atbildīgi - ja tos neievēro, stipendiju var atņemt.

Daudziem trūkst pārliecības
Ernests uzskata, ka tie jaunieši, kuriem rūp nākotne, izvēlas studēt, līdz ar to labprāt izmanto stipendijas iespējas. “Man medicīna ir svarīga, jo vēlos palīdzēt cilvēkiem. Varbūt daļēji tas ir gēnos, jo mamma arī strādā medicīnas jomā,” stāsta jaunietis. Vai ir daudz skolēnu, kuri sper šādu soli, lai mēģinātu iegūt stipendiju? “No manas skolas pieteicās samērā maz jauniešu, lai gan direktore mūs visu laiku skubināja un atgādināja, ka tā ir ļoti laba iespēja un atbalsts studentu gados. Manuprāt, daudziem vienkārši ir slinkums, jo dokumentu kārtošana nav viegls process. Kādam varbūt vienkārši trūkst pārliecības,” secina Kristīne.

— Laura Felša

Citu datumu laikraksti

 • Bērni zīmē dzejoļus

  Bērni zīmē dzejoļus

  Līdz septembra beigām Alūksnes pilsētas bibliotēkā izstādē “Zīmēju dzejoli” apskatāmas Alūksnes mākslas skolas audzēkņu darinātās grāmatiņas. Katra...

 • Alūksnes slimnīca – kā ķīlnieki 2

  Alūksnes slimnīca – kā ķīlnieki

  Šis būs stāsts par Alūksnes slimnīcu, par gulbeniešiem un balveniešiem, par Latvijas veselības aprūpes sistēmas lielajiem, melnajiem robiem, par...

 • Liels paldies, ka Alūksnes slimnīca ir!

  Liels paldies, ka Alūksnes slimnīca ir!

  Gulbenietes, četru bērnu māmiņas Inetas Sidorovas-Ragas pieredzes stāsts un pārdomas par veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Alūksnē, Gulbenē un...