Vizīte veido saikni ar ārvalstu vēstniecībām

Viesi: vēlas vēlreiz atbraukt uz Kalncempju muzeju. Ar bānīti Alūksnē divu dienu vizītē ieradās 17 ārvalstu vēstnieki, viņu ģimenes locekļi un Ārlietu ministrijas pārstāvji..

Viesi: vēlas vēlreiz atbraukt uz Kalncempju muzeju.
Ar bānīti Alūksnē divu dienu vizītē ieradās
17 ārvalstu vēstnieki, viņu ģimenes locekļi un Ārlietu ministrijas pārstāvji. Latvijas Valsts protokola vadītājs Jānis Dripe informē, ka šāds izbraukums vēstniekiem rīkots sesto reizi.
"Vēstnieki pārstāv Eiropas Savienības un ārpus tās esošas valstis, viņi ir vistiešākā saikne ar pašvaldībām un iestādēm, kas ir mūsu iespējamie sadarbības partneri. Alūksnes pašvaldība šogad jau ir pārliecinājusies, ka sadarbība ar vēstniecībām ir veiksmīga. Mazturīgo ģimeņu bērnu vasaras nometnei finansējumu piešķīra Somijas vēstniecība. Bībeles muzeja bukleta iespiešanu atbalsta Vācijas vēstniecība. Sākumskolas renovācijā iesaistījās ASV vēstniecība. Izstādes iekārtošanu finansē Nīderlandes vēstniecība. Tā ir arī iespēja saņemt līdzfinansējumu starpvalstu projektiem," stāsta Alūksnes domes priekšsēdētājs Guntārs Bērziņš.
Šveices vēstniece Anne Bauti uzsver, ka ir interesanti iepazīt pierobežas rajonu, kam izveidojusies laba sadarbība ar kaimiņu valstu - Igaunijas un Krievijas - pierobežas rajoniem.
"Šo rajonu pašvaldību kontakti veicina tūrisma, kokapstrādes un citu nozaru attīstību. Zinu, ka mūsu valsts no Latvijas iepērk logus. Šeit ražo produkciju, kas interesē ārzemju firmas," atzīst A.Bauti. Viņai radies priekšstats, ka Alūksne un tās apkārtne ir ideāla vieta sporta sacensībām un aktivitātēm.
"Ates muzejā ļoti patika deju grupas "Jukums" uzstāšanās. Šo dejotāju sniegums bija patiesi augstā līmenī, bet to varu teikt tikai par dažām grupām. Pirmo reizi ēdu kaņepju sviestu. Ļoti garšīgs! Labprāt tādu pirktu," vērtē Šveices vēstniece.
Vairāki vēstnieki ar draugiem un ģimenēm iecerējuši vēlreiz atbraukt uz Kalncempju muzeju. Tas ir unikāls, tāpēc saista ar nacionālo dzīvesziņas atspoguļojumu.
"Izbraukums vēstniekiem ir tradīcija, ko aizsāka 2001.gadā. Gadā rīko vienu divu dienu un vienu dienas ekskursiju uz rajoniem, lai vēstnieki iepazītu ne tikai galvaspilsētu un tās politisko eliti. Esmu pateicīgs Alūksnes domes, SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" vadībai un visiem, kas iesaistīti šajā pasākumā, par jauko uzņemšanu. Vēstniekiem bija dota iespēja tikties ar vietējiem iedzīvotājiem, izjautāt viņus un vērtēt, ko dara Eiropas Savienības pierobežā dzīvojošie," pauž J.Dripe.
Viņš uzsver, ka Eiropas Savienības dalībvalstīm ir dažādas ekonomiskās sadarbības formas, kā arī var izmantot fondu finansējumu. Vēstnieki ir labi padomdevēji šajos jautājumos, tāpēc tikšanās ar viņiem alūksniešiem var radīt jaunas iespējas.
"Lielbritānijas vēstnieks te ir bijis vairākkārt, ir iestrādes speciālistu un finansējuma piesaistē bānītim," norāda J.Dripe.
Šoreiz bānīša direktors Osvalds Lucāns bija sarīkojis vēstnieku nolaupīšanu Papardes stacijā. Viņi varēja atpirkties, "maksājot 1000 naudas zīmes savs valsts valūtā, vai arī vajadzēja cīnīties divkaujā".
Alūksnes domes informācijas aprites speciāliste Una Zadumina uzskata, ka ciemiņi ar redzēto un dzirdēto bija apmierināti. Pateicībā viņi dāvināja Viesu grāmatu ar saviem ierakstiem. Savukārt atmiņai no Alūksnes viņiem paliks lietussargi ar domes logo, informatīvie materiāli un kopējais "ģimenes" foto uz administratīvās ēkas kāpnēm.
Mākslas skolas keramikas darbnīcā katrs izgatavoja sev suvenīru un keramikas plāksnītes ar novēlējumu, ko piestiprinās pie sienas, kad skola pārcelsies uz citu ēku pēc projekta īstenošanas. Katrs varēja iegādāties kādu lietišķās mākslas studijas "Kalme" darinājumu. Japānas vēstnieks Tomio Uchida ir kaislīgs slēpotājs, tāpēc viņu interesēja "Mežinieku" sporta bāzes iespējas.
"Vēstnieki uzdeva daudz jautājumu Bībeles muzejā, luterāņu baznīcā, bet sevišķi viņus sajūsmināja no Tempļa kalna redzamā ainava. Mēs nevaram izcelties ar pili vai pilsdrupām, jo citās valstīs tās ir vēl skaistākas, bet saista Latvijai un Alūksnei raksturīgais," atzīst U.Zadumina.
Vēstnieku vizīte notika saskaņa ar protokola prasībām, tāpēc nebija iespēju kaut kur uzkavēties ilgāk nekā paredzēts. Tas ir labs iemesls, lai viņi uz Alūksnes rajonu atbrauktu atkal. Arī neredzēta un neparasta vēl ir daudz: Veclaicenes pasakainā kalnu un ezeru zeme, savvaļas zirgi un īsta lauku pirts "Mauriņos", golfa spēle un Vinnija Pūka taka Jaunalūksnē, izjādes ar zirgiem Jaunannas "Arājos" vai dzērveņu lasīšana Gaujienas Kalnapurvā.

Citu datumu laikraksti

 • Rajonā šogad izvietos 14 ceļa zīmes

  Tūrisma attīstības valsts aģentūra šogad uzsākusi īstenot projektu “Vienotas tūrisma informācijas ceļa zīmju sistēmas izveide”, kuram beidzies...

 • Rajonā būvniecības pārkāpumu ir maz

  Par patvaļīgu būvniecību vai tās renovāciju bez akceptēta projekta vai būvatļaujas, juridiskas personas varēs sodīt ar naudas sodu no 200 līdz 3000...

 • Uz semināru aicina sociālos darbiniekus

  Jaunalūksnes pagasta “Paideros” 23. un 24.septembrī notiek seminārs par cilvēku tirdzniecības problēmu, tajā aicināti piedalīties Alūksnes, Gulbenes...

 • Ikviens grib ievākt rudens ražu

  Rudenī lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju ievāc darba augļus. Šogad dāsns rudens būs ne tikai zemniekiem, bet arī jaunajām māmiņām, skolotājiem un...

 • Ko tu zini par Kārli Skalbi?

  Rīgas Latviešu biedrība kopā ar Latvijas Rakstnieku savienību iecerējusi 7.novembrī plašā kultūras programmā “Gaismu sauca” atzīmēt Kārļa Skalbes...

 • Saņem novērtējumu par pagasta kultūrvidi

  Pagājušajā piektdienā Gulbenes rajona Lejasciema pagasta kultūras namā reizē ar vēl sešām pašvaldībām sumināja arī Trapenes pagastu.Pagājušajā...