Vokālie ansambļi paaugstina kvalitāti

Edgars Račevskis: “Paldies par skaisto dziesmu dienu Apē!”.

Edgars Račevskis: "Paldies par skaisto dziesmu dienu Apē!"
Februāris ir mēnesis, kad rajona vokālie ansambļi tradicionāli sadzied Apē. Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas zālē notika ikgadējā skate - koncerts, uz kuru bija ieradušies 15 kolektīvi no dažādām Alūksnes rajona vietām.
Sirsnīgu aplausu sveikta, ieradās žūrija – visu dziedātāju cienītais un mīlētais maestro, Dziesmu svētku virsdiriģents, Alūksnes rajona koru virsdiriģents Edgars Račevskis, diriģenti Jānis Baltiņš un Ināra Kravale, Kultūras ministrijas eksperte Astrīda Bētere un Alūksnes rajona padomes padomniece kultūras darbā Sanita Eglīte.
Ar dziesmu visus sveica Alūksnes mūzikas skolas Apes mācību punkta audzēkne, konkursa "Putnu bērni 2007" laureāte Santa Zeltiņa un viņas skolotāja Sandra Oto.
Brīžiem klausītāji aizturēja elpu
Skatei bija pieteikti trīs senioru kolektīvi, viens jauktais vokālais ansamblis un 11 sieviešu vokālie ansambļi. Veclaicenes sieviešu vokālā ansambļa vadītājai Ilzei Briediņai uz skati bija sagatavoti pieci vokālie ansambļi, Apes vokālā ansambļa vadītājai S.Oto un Alsviķu sieviešu vokālā ansambļa vadītājai Olīvijai Jēģerei - pa diviem.
Katrs kolektīvs izpildīja trīs dziesmas. Skanēja gan tautasdziesmu apdares, gan mūsdienīgas melodijas, apliecinot dzīvesprieku, dziesmas un savas tēvzemes mīlestību. Savdabīgu akcentu deva dziesmas, izpildītas svešvalodās, un dažādu mūzikas instrumentu pielietojums. Veclaicenes ansambļi patīkami izcēlās ar vīru balsīm.
Brīžiem dziesmas valdzinājums bija tik spēcīgs, ka klausītāji aizturēja elpu un daža asara noritēja pār vaigu...
Uz novada skati dosies astoņi ansambļi
No 50 iespējamiem punktiem augstāko punktu summu un I pakāpi ieguva Apes vokālais ansamblis - 45,22 punkti. Pirmā pakāpe arī Jaunlaicenes sieviešu vokālajam ansamblim (vadītāja Inga Ārste) un Alsviķu sieviešu vokālajam ansamblim ar vienādu punktu skaitu - 40,11. Ansambļu snieguma labo līmeni apliecina tas, ka nevienam kolektīvam netika piešķirta zemāka pakāpe par otro, jo punktu skaits nebija mazāks par 30. Arī žūrijas locekļu individuālais vērtējums gandrīz sakrita, un vietu sadalījumu brīžam izšķīra ne punktu desmitdaļas, bet simtdaļas.
Uz novada skati, kas notiks 1.martā, izvirzīja astoņus ansambļus. Bez jau minētajiem kolektīviem uz Gulbeni dosies Apes senioru vokālais ansamblis "Dziesmas mūžs" (S.Oto), Mālupes sieviešu vokālais ansamblis (I.Andranova), Veclaicenes sieviešu vokālais ansamblis (I.Briediņa), Liepnas sieviešu vokālais ansamblis "Noskaņa" (Lilita Spirka) un Pededzes vokālais ansamblis "Labā oma" (Tamāra Jakobsone).
Novēl neapstāties pie sasniegtā
"Prieks, ka rajonā ir tik tradicionāla, noturīga vokālo ansambļu darbība, ka ir nemainīgi kolektīvu vadītāji, kaut arī varētu vēlēties klāt jaunus," skates noslēgumā uzsvēra A.Bētere.
"Vokālie ansambļi ir demokrātiskākais veids, kā darboties," uzskata J.Baltiņš, uzsverot, ka Alūksnē nav vokālo ansambļu - laikam tādēļ, ka visi dzied koros... Viņš novēlēja neapstāties pie sasniegtā un nenoskumt tiem, kam šoreiz nepaveicās tik labi.
I.Kravale atzina, ka visi ansambļi arī ļoti labi vizuāli izskatās. Viņa uzslavēja senioru ansambļu dziedātājas, kurām izdevies pārspēt arī jaunākas konkurentes. Diriģente minēja arī kopējās kļūdas, kuras novēršamas tālākajā darbā.
Žūrija pateicās par uzņemšanu vidusskolas direktorei Mirdzai Karro, kā arī pasākuma vadītājai Edītei Dauškanei, kura vada šīs skates Apē jau otro gadu desmitu, kā arī Apes pašvaldībai par sadarbību.
Pārtraukumā visiem bija iespējams redzēt nofilmētus mirkļus no 2007.gada Apes Pilsētas svētkiem. Daudzi fotografējās pie ziedu dekoriem, kurus speciāli veidojušas Anita Harju un Ilva Sāre.

Citu datumu laikraksti

 • Vakcinācija efektīvāka bijusi lapsām

  Pārbauda vakcīnu iedarbību pret trakumsērgu.Pārbauda vakcīnu iedarbību pret trakumsērgu Pārtikas un veterinārā dienesta laboratorijās pārbaudīta...

 • Receptes

  Zivju kroketes Kilograms vārītas vai ceptas zivs (zandarts, līdaka, menca), 100 g sviesta, 100 g rīsu, 3 olas, 100 g siera, sāls, pipari, 2 sīpoli,...

 • Copes kalendārs

  20. – 21.februāris. Ja gaisa temperatūra nav mīnusos, tad labi lomi gaidāmi jūras makšķerniekiem, jo butes ir iznārstojušas un tagad meklē barību,...

 • Lācis pie raķetēm

  ASV turpinās kampaņa par tiesībām valdīt Baltajā namā.ASV turpinās kampaņa par tiesībām valdīt Baltajā namā. Kurš būs Amerikas boss? ASV pavalstis...

 • Žurkas gadā trīskāršojas kāmīšu cenas

  Pekina. Sākoties Žurkas gadam, Ķīnā trīskāršojušās kāmīšu cenas. Šie dzīvnieki tiek uzskatīti par laimes nesējiem, turklāt cilvēki tos uztver daudz...

 • Pašvaldība algo poltergeista izdzinēju

  Lielbritānija. Izlingtonas pašvaldība noalgojusi ekstrasensu poltergeista izdzīšanai no kāda īres nama, kura iedzīvotāji draudēja atstāt savas...